اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 2/27: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، MATIC، DOGE، SOL


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازارهای سهام بیت کوین و ایالات متحده در شرف بهبود هستند، اما فروش با مقاومت بالاسری می تواند بر حرکت صعودی تاثیر بگذارد.

بیت کوین (BTC) و بازارهای سهام ایالات متحده در آستانه آغاز هفته مثبتی هستند، اما برخی از تحلیلگران در مورد چشم انداز کوتاه مدت بازارها تردید دارند. 25000 دلار مک گلون گفت: «ممکن است مدتی طول بکشد تا نوع خرید و نگه‌داری غالب شود.

به نظر می رسد نهنگ های بیت کوین، موجودیت منحصر به فردی که بیش از 1000 بیت کوین را در اختیار دارد، در مورد بهبود بازار ارزهای دیجیتال متقاعد نشده است. بر اساس گزارش گلس‌نود، تعداد نهنگ‌های بیت‌کوین به ۱۶۶۳ نهنگ کاهش یافته است که بسیار پایین‌تر از اوج خود در فوریه ۲۰۲۱ که ۲۱۶۱ بازدید بود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

پایین آمدن در هر بازاری دشوار است. بنابراین، معامله گران باید زمانی تلاش کنند که پرتفوی خود را ایجاد کنند که معتقدند روند نزولی به پایان رسیده و الگوی پایه آغاز شده است.

به جای اینکه کل مبلغ را یکجا بخرید، می توانید به تدریج سبد خود را بسازید و قبل از اینکه دارایی شتاب بگیرد و بیشتر شود، خریدهای خود را تکمیل کنید.

آیا قدرت بازار سهام می تواند بیت کوین و آلت کوین ها را تقویت کند؟ بیایید نگاهی به نمودارها بیندازیم تا متوجه شویم.

SPX

شاخص S&P 500 (SPX) در 17 فوریه به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (4046) رسید و فروش را تشدید کرد و قیمت را به سمت خط روند صعودی سوق داد. خرس‌ها قیمت را در 24 فوریه به زیر خط روند صعودی کشاندند، اما سطوح پایین‌تر، همانطور که دم بلند کندل‌های آن روز مشاهده می‌شد، خرید را جذب کردند. این باعث شد که شاخص نزدیک به خط روند صعودی بسته شود.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

گاوها ممکن است با کار سختی روبرو شوند زیرا خرس‌ها احتمالاً در یک راهپیمایی امدادی در نزدیکی EMA 20 روزه به فروش می‌رسند، همانطور که هسته بلند کندل در 27 فوریه نشان می‌دهد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، این احساس منفی است و نشان می دهد معامله گران در یک رالی جزئی فروش می کنند. شکستن زیر خط روند صعودی می تواند منجر به سقوط به 3764 شود.

اگر گاوها بخواهند وضعیت را بهبود بخشند، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر چنین است، نشان می دهد که شکست زیر خط روند صعودی می تواند یک تله خرس باشد. پس از آن، شاخص ممکن است سعی کند تا مقاومت سربار 4200 حرکت کند.

DXYMore

گاوها با موفقیت از آزمون مجدد سطوح شکست از الگوی گوه در 20 فوریه دفاع کردند که آغازگر یک رالی تسکین قوی تر برای شاخص دلار آمریکا (DXY) بود.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

این شاخص به سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصدی 105.52 رسید. در این سطح، خرس ها ممکن است تلاش کنند تا بهبود را به تاخیر بیندازند. اگر فروشندگان بخواهند قیمت خود را حفظ کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک کاهش دهند.

از سوی دیگر، اگر گاوها بخواهند موقعیت خود را تثبیت کنند، باید قیمت را به بالای 105.52 برسانند. در این صورت، شاخص می تواند به سطح اصلاحی 50 درصدی 106.98 و سپس به سطح 61.8 درصدی اصلاحی 108.43 بازگردد.

BTC/USDT

بیت کوین در 25 فوریه از حمایت 22800 دلاری جهش کرد و در 26 فوریه به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23417 دلار) رسید. این نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

با این حال، خرس ها ممکن است به راحتی تسلیم نشوند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و میانگین متحرک ساده 50 روزه (22433 دلار) را به چالش بکشند. اگر این سطح بشکند، جفت BTC/USDT می تواند به حمایت اصلی بعدی در 21480 دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت مجدداً از 22800 دلار جهش کند، نشان می‌دهد که خریداران به سختی از این سطح دفاع می‌کنند. این می‌تواند نشان‌دهنده دامنه عملکرد بین ۲۲۸۰۰ تا ۲۵۲۵۰ دلار برای چند روز باشد.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) از SMA 50 روزه (1587 دلار) در 25 فوریه برگشت، که نشان می دهد گاوها به سختی از این سطح دفاع می کنند. متحرک نمایی 20 روزه (1626 دلار) کاهش یافته است و RSI به تازگی از نقطه میانه خود عبور کرده است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

اگر گاوها بالای 1680 دلار بسته شوند، این تعادل به نفع گاوها خواهد بود. جفت ETH/USDT سپس تلاش خواهد کرد تا از مقاومت 1800 دلاری خارج شود و سفر خود را تا سطح روانی 2000 دلار آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت دوباره از مقاومت سربار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به تسلیم ندارند. این می تواند احتمال سقوط به زیر SMA 50 روزه را افزایش دهد. سپس این جفت می تواند به 1460 دلار و سپس به 1352 دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در 24 فوریه زیر SMA 50 روزه (307 دلار) بسته شد، اما گاوها ضرر را خریدند و قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (309 دلار) در 26 فوریه رساندند. خرس.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر 295 دلار سقوط کند، نشان می دهد که فروشندگان متحرک نمایی 20 روزه را به مقاومت تبدیل کرده اند. پس از آن، جفت BNB/USDT می تواند به سمت حمایت بحرانی در 280 دلار سقوط کند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. زیرا یک عقب نشینی از این سطح می تواند برای مدتی نشان دهنده تشکیل محدوده بین 280 تا 318 دلار باشد.

اگر خریداران قیمت را به بالای 318 دلار یا خرس ها قیمت را به زیر 280 دلار برسانند، حرکت روند کوتاه مدت بعدی می تواند آغاز شود.

XRP/USDT

قیمت XRP (XRP) طی چند هفته گذشته در محدوده وسیعی بین 0.30 تا 0.43 دلار در نوسان بوده است. قیمت در 23 فوریه به زیر SMA 50 روزه (0.39 دلار) رسید و به تدریج به سمت حمایت ثابت در 0.36 دلار حرکت می کند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (0.38 دلار) شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده برتری جزئی خرس ها در کوتاه مدت است. اگر قیمت به زیر 0.36 دلار برسد، جفت XRP/USDT احتمالاً به خط حمایت کانال نزولی می‌رود.

این دیدگاه منفی ممکن است در کوتاه مدت باطل شود اگر قیمت از کانال بالاتر رود. پس از آن، خرس‌ها ممکن است سعی کنند به مقاومت بالای 0.42 دلار صعود کنند، جایی که ما انتظار یک دفاع قوی را داریم.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در 25 فوریه به بالای 0.35 دلار رسید، اما در SMA 50 روزه (0.37 دلار) با فروش مواجه است. این نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند سطوح را به مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک در آستانه یک متقاطع نزولی قرار دارد و متحرک نمایی 20 روزه (0.38 دلار) زیر SMA 50 روزه معامله می شود. چنین حرکاتی نشان می دهد که خرس ها در کوتاه مدت دست بالا را دارند. شکست منطقه حمایت قوی بین 0.34 دلار و 0.32 دلار و بسته شدن آن می تواند شروع به کاهش تا 0.26 دلار کند.

اگر گاوها بخواهند روند نزولی را بشکنند، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. پس از آن، جفت ADA/USDT می تواند تا ناحیه مقاومت 0.42-0.44 دلار افزایش یابد.

مربوط: با ورود دلار آمریکا به درآمد ماهانه، قیمت بیت کوین به 24000 دلار دوباره آزمایش می کند

Matic/USDT

Polygon (MATIC) در 24 فوریه به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.30 دلار) رسید و خرس ها در 26 فوریه با موفقیت دوباره آزمایش کردند. این نشان می دهد که EMA 20 روزه به عنوان یک سقف جدید عمل می کند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا از SMA 50 روزه (1.16 دلار) خارج شوند. اگر آنها در این تلاش موفق شوند، فروش تشدید می شود و جفت MATIC/USDT می تواند به حمایت قوی بعدی در 1.05 دلار سقوط کند.

اگر خریداران می خواهند دوباره دست بالا را به دست آورند، قیمت باید بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد. این نشان دهنده یک خرید خوب در شیب است. این جفت می تواند ابتدا تا 1.42 دلار و سپس منطقه مقاومت بین 1.50 تا 1.57 دلار حرکت کند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در 25 فوریه از حمایت قوی نزدیک به 0.08 دلار برگشت، اما در 27 فوریه با فشار فروش از سوی خرس‌ها مواجه شد.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

میانگین‌های متحرک یک متقاطع نزولی را تکمیل کرده‌اند و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را دارند. شکست حمایت 0.08 دلار و بسته شدن، الگوی سر و شانه را در کوتاه مدت کامل می کند. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند تا 0.07 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا 0.08 دلار افزایش یابد، نشان می دهد که سطح پایین تر به عنوان یک فرصت خرید تلقی می شود. رالی امدادی ممکن است با فروش نزدیک به خط روند نزولی روبرو شود، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، این جفت ارز می‌تواند تا 0.10 دلار افزایش یابد.

Sol/USDT

سولانا (SOL) شاهد یک نبرد سخت بین گاو نر و خرس در نزدیکی SMA 50 روزه (22.75 دلار) است. این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از سطح هستند در حالی که خرس ها در تلاش برای شکستن آن به بالا هستند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر 21.41 دلار برسد، جفت SOL/USDT می‌تواند تا حمایت بحرانی 19.68 دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست زیر آن فشار فروش را افزایش می دهد و جفت می تواند تا 15 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.23 دلار) باشد، گاوها این جفت را به سمت خط مقاومت سوق خواهند داد. احتمالاً خرس‌ها تمام تلاش خود را برای دفاع از این سطح به کار می‌گیرند، اما در صورتی که خریداران بر این مانع غلبه کنند، صعود به 39 دلار ممکن است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا