اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 2/22: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، SHIB


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین و آلت کوین به شدت در حال معکوس شدن هستند، اما آیا اصلاح امروز فقط یک آزمایش مجدد پشتیبانی است یا نشانه ای از اتفاقات بد؟

بازار سهام ایالات متحده بدترین عملکرد خود را در سال 2023 ثبت کرد، زیرا سرمایه گذاران نگران در 21 فوریه سهام خود را فروختند، زیرا از ادامه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده نگران بودند.

بازار کریپتوکارنسی نیز بهبودهایی را به دست آورد، اما کاهش نسبتاً آرام بود. دیلان لیکلر، تحلیلگر ارشد در UTXO Management، گفت که بیت کوین (BTC) با شاخص S&P 500 مرتبط است و گفت که به پایین ترین سطح خود از اواخر سال 2021 سقوط کرده است.

پس از بهبودی شدید از پایین ترین سطح خود، داده های Glassnode نشان داد که تنها 21 درصد از سکه های ارسال شده توسط دارندگان بلندمدت در ابتدای هفته به صرافی ها ضرر کرده اند. این یک پیشرفت قابل توجه از اواسط ژانویه است، زمانی که 56 درصد از سکه های LTH ارسال شده به صرافی ها با ضرر منتقل شدند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

جدا شدن ارزهای دیجیتال و بازار سهام ایالات متحده یک علامت مثبت است، اما معامله گران باید محتاط باشند. اگر سهام سقوط کند و احساس خطر شکل بگیرد، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است ادامه صعود خود را دشوار کند.

سطوح مهمی که می تواند بیت کوین و آلت کوین ها را از تصحیح باز دارد چیست؟ بیایید 10 نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در 21 فوریه به 25211 دلار سقوط کرد، که ممکن است گاوهای کوتاه مدت را وسوسه کند که منصرف شوند و سود خود را ثبت کنند. این می تواند قیمت را به سمت اولین حمایت اصلی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23,364 دلار) بکشاند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

در یک روند صعودی، خریداران سعی خواهند کرد از متحرک نمایی 20 روزه و سپس میانگین متحرک ساده 50 روزه (21772 دلار) دفاع کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه جهش کند، نشان می دهد که گاوها منتظر اصلاح عمیق تر نیستند. این می تواند شانس رالی بالای 25250 دلار را افزایش دهد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که معامله گران عجله دارند تا از آن خارج شوند. در نتیجه، کاهش به SMA 50 روزه امکان پذیر است. جفت BTC/USDT می تواند یک رالی دیگر را تجربه کند، اما متحرک نمایی 20 روزه می تواند چالش بزرگی در راه صعود باشد.

اگر قیمت به زیر حمایت بحرانی 21480 دلار برسد، روند کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها منحرف شود.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) از 17 فوریه بالای 1680 دلار بوده است، اما گاوها نتوانستند مانع بالای 1743 دلار را برطرف کنند. که ممکن است باعث جذب معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

قیمت در 21 فوریه به زیر سطح شکست 1680 دلار بازگشت. فروشندگان از این مزیت برای پایین آوردن قیمت به زیر SMA 50 روزه (1550 دلار) استفاده خواهند کرد.

اگر چنین شود، جفت ETH/USDT می‌تواند به حمایت 1461 دلار سقوط کند. اگر این حمایت شکسته شود، جفت می تواند به 1352 دلار کاهش یابد، بنابراین انتظار داریم گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند.

اگر قیمت به زودی به بالای 1680 دلار بازگردد، گاوها فرصت دارند. چنین حرکتی نشان دهنده خرید تهاجمی در کاهش جزئی است. شکست 1743 دلاری می تواند رالی بعدی را تا 2000 دلار آغاز کند.

BNB/USDT

حتی پس از تلاش های متعدد، گاوها نتوانستند BNB (BNB) را به بالای مقاومت 318 دلاری در چند روز گذشته برسانند. این نشان می دهد که خرس ها به سختی از سطح 318 دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر SMA 50 روزه (306 دلار) مزیت خود را افزایش دهند. در صورت موفقیت، جفت BNB/USDT می تواند به سمت حمایت اصلی بعدی با قیمت 280 دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، این جفت می تواند برای چند روز بین 318 تا 280 دلار معامله شود.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز در کوتاه مدت عملکرد محدودی را نشان می دهند. برای اینکه گاوها به برتری دست یابند، قیمت باید قیمت را به بالای 318 دلار برساند.

XRP/USDT

XRP (XRP) به تجارت در یک الگوی کانال نزولی ادامه می دهد. خرس‌ها مانع از حرکت گاوها برای بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت در 20 فوریه شدند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.39 دلار) ثابت است و RSI نزدیک به وسط است، که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. سعی خواهد کرد به حمایت بحرانی 0.36 دلار صعود کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از کانال خارج شود، گاوها را به نفع خود نشان می دهد. پس از آن، جفت XRP/USDT می‌تواند تا 0.43 دلار صعود کند، جایی که خرس‌ها می‌توانند مقاومت سختی ارائه دهند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در محدوده تنگ بین خط گردن الگوی سر و شانه معکوس و حمایت اخیر در 0.38 دلار معامله می شود.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (0.39 دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به 50 است که نشان دهنده تعادل بین گاوها و خرس ها است. اگر قیمت از سطوح فعلی یا SMA 50 روزه (0.36 دلار) افزایش یابد، گاوها تلاش دیگری برای رفع مانع سربار انجام خواهند داد.

این یک راه اندازی صعودی را تکمیل می کند و جفت ADA/USDT می تواند تا 0.52 دلار و سپس به 0.60 دلار حرکت کند. برعکس، شکست زیر SMA 50 روزه می تواند قیمت را به منطقه حمایت قوی 0.32-0.34 دلار برساند.

Doge/USDT

قیمت Dogecoin (DOGE) در روزهای اخیر کند بوده است. این نشان می دهد که هم گاوها و هم خرس ها محتاط هستند و شرط بندی بزرگی انجام نمی دهند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

میانگین های متحرک صاف و RSI درست زیر نقطه میانی نشان دهنده برد هیچ یک از طرفین نیست. این نشان می دهد که جفت DOGE/USDT ممکن است برای مدتی بین 0.10 تا 0.08 دلار در نوسان باشد.

شکست 0.10 دلار خطر شکست مقاومت 0.11 دلار را به همراه دارد. در این صورت، جفت ارز می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت 0.15 دلار حرکت کند. در مقابل، شکست به زیر 0.08 دلار می تواند راه را برای آزمایش مجدد حمایت ثابت در 0.07 دلار هموار کند.

Matic/USDT

دم بلند شمعدان 20 فوریه نشان می دهد که گاوها این شیب را خریدند به این امید که Polygon (MATIC) روند صعودی خود را از سر بگیرد، اما این اتفاق نیفتاد. خرس ها یک رالی را با فروش یک رالی بالای 1.50 دلار در 21 فوریه آغاز کردند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها اگر می خواهند روند صعودی دست نخورده باقی بماند باید از سطوح 1.30 دلار دفاع کنند. اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، جفت MATIC/USDT می‌تواند دوباره به سمت مقاومت سربار در 1.57 دلار حرکت کند. خریداران برای شروع مرحله بعدی روند صعودی باید بر این مانع غلبه کنند.

برعکس، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که معامله گران ممکن است در حال کسب سود باشند. این می تواند منجر به کاهش به سمت SMA 50 روزه (1.11 دلار) شود.

مربوط: چگونه الگوهای پرچم صعودی و نزولی را معامله کنیم؟

Sol/USDT

سولانا (SOL) در 20 فوریه بالاتر از خط مقاومت شکست، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به دفاع از خط مقاومت ادامه می دهند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ادامه دهد، خرس‌ها سعی خواهند کرد با هدایت جفت SOL/USDT به زیر حمایت بحرانی 19.68 دلار، موقعیت‌های خود را تثبیت کنند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، این جفت ممکن است به 15 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین های متحرک افزایش یابد، گاوها یک ضربه دیگر برای پاک کردن خط مقاومت انجام می دهند. ممکن است به سمت شتاب حرکت کنند.

نقطه/USDT

پولکادوت (DOT) در 19 فوریه بالای خط گردن الگوی معکوس H&S بسته شد، اما گاوها نتوانستند بر حرکت حرکت کنند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

خرس ها شکست را فروختند و در 22 فوریه قیمت را به زیر یقه بازگرداندند. اگر قیمت به زودی به بالای خط گردن بازنگردد، گاوها ممکن است از موقعیت خود خارج شوند. این می تواند اصلاح عمیق تری را به سمت منطقه 5.50-5.87 دلار آغاز کند.

در عوض، اگر قیمت بالاتر از خط گردن افزایش یابد، احساسات مثبت باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال خرید افت هستند. هنگامی که خریداران از سد 8 دلار خارج شوند، جفت DOT/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد. پس از آن، جفت می تواند تا 9.50 دلار حرکت کند.

SHIB/USDT

Shiba Inu (SHIB) در چند ماه گذشته در محدوده بزرگی بین 0.000007 دلار و 0.000018 دلار گیر کرده است. گاوها سعی کردند قیمت را به محدوده مقاومت برسانند، اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. نزدیک به 0.000016 دلار افزایش یافت.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

گاوها بارها و بارها این کاهش را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.000013 دلار) خریداری کردند، اما نتوانستند از 0.000014 دلار عبور کنند. این نشان می دهد که معامله گران مواضع خود را در این رالی سبک کرده اند. قیمت دوباره به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد رسید و خرس ها سعی خواهند کرد جفت SHIB/USDT را به 0.000011 دلار کاهش دهند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که حرکت صعودی در حال محو شدن است. اگر خریداران بخواهند پیشرو باشند، قیمت باید به سرعت به بالای 0.000014 دلار برسد. سپس این جفت می تواند به 0.000016 دلار و سپس به 0.000018 دلار افزایش یابد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا