اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۲/۱۳: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، DOGE، ADA، MATIC، SOL


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های اصلی پس از سرکوب Paxos که احساسات را در بازارهای کریپتو تحریک کرد، نسبت به اصلاح عمیق‌تر آسیب‌پذیر به نظر می‌رسند.

بیت کوین پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک اطلاعیه ولز به Paxos صادر کرد که در آن ادعا کرد که استیبل کوین بایننس USD (BUSD) وابسته به دلار یک اوراق بهادار ثبت نشده است. (BTC) و برخی آلت کوین ها تهدید به تعمیق اصلاح می کنند. به طور جداگانه، Paxos توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) دستور داده شد تا صدور BUSD را متوقف کند.

پس از سرکوب هفته گذشته Kraken و اکنون Paxos، اقدامات تنظیم کننده می تواند تنش ها را در بین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال افزایش دهد. النور تلت، روزنامه‌نگار FOX Business در ۱۲ فوریه در توییتی نوشت: «اطلاعات ولز بیشتری در چند هفته آینده منتشر می‌شود».

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

نوسانات ممکن است در کوتاه مدت بالا باقی بماند زیرا ناظران بازار منتظر انتشار داده های CPI در ۱۴ فوریه هستند.

این نشان می دهد که روند میان مدت همچنان منفی است، اما روند کوتاه مدت ممکن است نشانه هایی از بهبود را نشان دهد. نمودار را بررسی کنید تا سطوح حمایت و مقاومت مهمی را که باید مراقب آن باشید، بیابید.

SPX

شاخص S&P 500 (SPX) از ۴۲۰۰ در ۲ فوریه به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۰۵۷) در ۱۰ فوریه رسید. اگر گاوها بخواهند بهبودی را حفظ کنند، این یک سطح کلیدی برای دفاع است. سالم.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت کوچک برای خریداران است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالای ۴۲۰۰ برسانند.

این یک سطح مهم برای مشاهده است که اگر گاوها از این مقاومت عبور کنند، شاخص می تواند به ۴۳۰۰ و سپس به ۴۵۰۰ صعود کند.

برای اینکه خرس ها دست بالا را به دست آورند، شاخص باید به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد. این می تواند شاخص را در خط روند صعودی فرو ببرد.

DXYMore

شاخص دلار آمریکا (DXY) از خط مقاومت در ۷ فوریه کاهش یافت، اما خرس ها نتوانستند به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۳) برسند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در جهت نزولی است.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یافته و RSI به محدوده مثبت رسیده است، که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند. اگر قیمت بالاتر از خط مقاومت باقی بماند، روند کوتاه مدت مثبت خواهد بود. ممکن است به سپس این شاخص می تواند به سمت شمال به سمت ۱۰۶ حرکت کند و سپس تا ۱۰۸ صعود کند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که شاخص می تواند برای چند روز دیگر در الگوی گوه باقی بماند.

BTC/USDT

تلاش برای بازیابی بیت کوین در ۲۲,۰۹۰ دلار در ۱۲ فوریه با شکست مواجه شد، که نشان می دهد خرس ها پس از هر سود کوچک در حال فروش هستند و منتظر نیستند تا قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲,۲۴۱ دلار) برسد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

این احتمال شکست به زیر ۲۱۴۸۰ دلار را افزایش می دهد. روند نزولی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت نزولی است. پشتیبانی بعدی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۰۴۳۹ دلار) است.

اگر قیمت از این حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد جفت BTC/USDT را به بالای ۲۱۴۸۰ دلار برسانند و به متحرک نمایی ۲۰ روزه حمله کنند. خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا کنترل خود را در دست بگیرند و دری را برای افزایش احتمالی ۲۳۵۰۰ دلار باز کنند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در تلاش برای یافتن جای پایی در حمایت ۱۵۰۰ دلاری است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۶۷ دلار) کاهش یافته است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

اگر SMA 50 روزه (۱۴۸۳ دلار) نتواند جلوی سقوط را بگیرد، فروش سرعت می‌گیرد و جفت ETH/USDT ممکن است به حمایت ثابت در ۱۳۵۲ دلار کاهش یابد. این سطح احتمالاً خرید تهاجمی گاوها را جلب می کند. اگر قیمت افزایش یابد، این جفت می تواند برای مدتی بین ۱۳۵۲ تا ۱۶۸۰ دلار معامله شود.

احتمال دیگر این است که قیمت از SMA 50 روزه بالا رفته و از متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند. پس از آن، این جفت می تواند تا ۱۶۸۰ دلار افزایش یابد، که همچنان یک سطح کلیدی برای غلبه بر گاوها است.

BNB/USDT

BNB (BNB) در ۱۲ فوریه ۳۱۸ دلار رد شد. خرس ها تلاش خواهند کرد تا با پایین آوردن قیمت تا حمایت قوی ۲۸۰ دلار، موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۱۰ دلار) شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها مزیت دارند. جفت BNB/USDT در صورت شکستن سطح ۲۸۰ دلاری ممکن است با فروش تهاجمی روبرو شود. پشتیبانی بعدی ۲۵۰ دلار است.

برعکس، اگر قیمت از ۲۸۰ دلار افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد دوباره این جفت را به بالای ۳۱۸ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می تواند تا خط گردن الگوی سر و شانه معکوس در حال توسعه بالا رود.

XRP/USDT

گاوها نتوانستند از SMA 50 روزه (۰.۳۸ دلار) دفاع کنند که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح پایین است. پشتیبانی بعدی برای XRP (XRP) 0.36 دلار است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۹ دلار) شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی قرار گرفته است که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند.

حتی اگر قیمت از ۰.۳۶ دلار جهش کند، خرس ها سعی می کنند به متحرک نمایی ۲۰ روزه بفروشند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، احتمالاً به زیر ۰.۳۶ دلار خواهد رسید. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۳۳ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، این جفت ممکن است برای مدتی بین ۰.۳۶ تا ۰.۴۳ دلار گیر کند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در یک نبرد شدید بین گاوها و خرس ها نزدیک به میانگین متحرک است. یک نکته مثبت جزئی، شکست گاوها در نگه داشتن قیمت زیر SMA 50 روزه (۰.۰۸ دلار) است.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت DOGE/USDT می تواند تا مقاومت روانی ۰.۱۰ دلار افزایش یابد. انتظار می رود که از منطقه بین ۰.۱۰ تا ۰.۱۱ دلار به شدت دفاع کند.

در مقابل، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را تا سطح حمایت بحرانی ۰.۰۷ دلار کاهش دهند. این سطح احتمالاً خرید تهاجمی گاوها را جلب می کند.

مربوط: بیت کوین نقدینگی حراج را تقلب کرد زیرا قیمت بیت کوین به پایین ترین حد ۳ هفته اخیر نزدیک می شود

ADA/USDT

گاوها تلاش کردند تا کاردانو (ADA) را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۷ دلار) در ۱۲ فوریه برگردانند، اما خرس ها بی حرکت ماندند. این شواهدی است که نشان می دهد فروشنده در تلاش است تا دست بالا را به دست آورد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

خرس ها می توانند قیمت را به حمایت فوری ۰.۳۵ دلار کاهش دهند، تا SMA 50 روزه (۰.۳۴ دلار) و سپس به حمایت بحرانی ۰.۳۲ دلار کاهش دهند. هر چیزی کمتر از این سطح نشان می دهد که خرس به صندلی راننده بازگشته است.

اگر گاوها بخواهند از یک اصلاح بزرگ جلوگیری کنند، باید به زودی از مقاومت ۰.۳۸ دلار عبور کرد. اگر قیمت بالاتر از این سطح باقی بماند، جفت ADA/USDT می تواند تا ۰.۴۱ دلار و سپس به ۰.۴۴ دلار حرکت کند. این سطح می تواند چالش بزرگی برای گاو نر باشد.

Matic/USDT

خریداران تلاش کردند تا Polygon (MATIC) را به بالای مقاومت ۱.۳۰ دلاری در ۱۲ فوریه برسانند، اما خرس ها ادامه دادند. این امر باعث شد تا معامله گران کوتاه مدت سود خود را ثبت کنند و قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۷ دلار) رسید.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

اگر خرس ها قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، جفت MATIC/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۱.۰۵ دلار) سقوط کند. منطقه ای بین ۱.۰۵ تا ۱ دلار احتمالا خریداران را جذب می کند.

معمولاً پس از چنین اصلاح بزرگی، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است بلافاصله شروع نشود. قیمت می تواند بین ۱.۳۰ دلار و ۱.۰۵ دلار برای چند روز قبل از شروع حرکت بعدی در نوسان باشد.

احتمال دیگر این است که قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و به مقاومت سربار ۱.۳۵ دلار برسد.

Sol/USDT

سولانا (SOL) در ۹ فوریه به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲.۱۹ دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند در ۱۰ فوریه به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۱۹.۴۲ دلار) برسند. این نشان می دهد که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۳ فوریه کاهش یافته است که نشان می دهد خرس ها در تلاش برای تسلط خود هستند. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، فروش تشدید می‌شود و جفت SOL/USDT می‌تواند تا ۱۵ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت می تواند تا مقاومت سربار ۲۸ دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید تماشا کرد زیرا شکست بالای آن نشان دهنده تغییر روند بالقوه است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا