اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۲/۱: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، AVAX

معامله گران کریپتو منتظر نتایج امروز FOMC هستند که اگر اظهارات پاول حاکی از بهبود اقتصاد ایالات متحده باشد، می تواند روند نزولی اخیر را معکوس کند.

بیت کوین (BTC) در ژانویه نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافت و اولین رکورد ماهانه خود از سال ۲۰۱۳ را به ثبت رساند. افزایش شدید باعث تغییر در احساسات شد، با باز شدن بازار آتی که در ماه های نوامبر و دسامبر با تغییر مواجه شد، در شرایط اقلیمی سالم باز شد. به نقل از Glassnode، ژانویه.

خروج از پایین ترین سطح بازار نزولی، افزایش به رهبری رهبران به جای عقب ماندگی نشان می دهد که روند به پایان رسیدن ممکن است آغاز شده باشد. تسلط بیت کوین از حدود ۳۸ درصد در نوامبر به بیش از ۴۲ درصد در ژانویه رسید، که نشان می دهد سرمایه گذاران محتاط ممکن است شروع به انباشت بیت کوین در سطوح پایین تر کرده باشند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

پس از یک رالی قوی در ژانویه، سوال بزرگ بعدی این است که بیت کوین در فوریه چگونه عمل خواهد کرد. در فوریه در قرمز بسته شد. اگر تاریخ تکرار شود، یک معامله مثبت در فوریه محتمل است، اما سرعت رالی ممکن است کند شود.

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌توانند در محدوده محدود باقی بمانند و سود را تثبیت کنند یا معامله‌گران سود را تضمین می‌کنند و قیمت‌ها را پایین‌تر می‌آورند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در ۳۰ ژانویه به زیر سطح شکست ۲۲,۸۰۰ دلار سقوط کرد، اما گاوها در سطوح پایین تر خرید کردند و قیمت را به بالای ۲۳,۰۰۰ دلار در ۳۱ ژانویه رساند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها کنترل دارند. حتی اگر قیمت به زیر ۲۲۸۰۰ دلار برسد، جفت BTC/USDT همچنان می‌تواند در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۹۳۶ دلار) پشتیبانی پیدا کند.

بازگشت قوی از سطوح فعلی یا متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند دوباره جفت را به سمت مقاومت بالای ۲۴۰۰۰ دلار سوق دهد.

شکستن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و بسته شدن می تواند اولین نشانه ای باشد که گاوها ممکن است برای خروج عجله داشته باشند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۴۶ دلار) در ۳۱ ژانویه افزایش یافته است، اما رالی ضعیف بوده است. این نشان دهنده عدم خرید تهاجمی توسط گاوها است.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی خواهند کرد با کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و حمایت قوی در ۱۵۰۰ دلار، مزیت خود را به نفع خود تغییر دهند. در صورت موفقیت، جفت ETH/USDT می تواند به حمایت بحرانی ۱۳۵۲ دلار بازگردد. یک جهش قوی از این سطح می تواند نشان دهنده اقدامی در محدوده بین ۱۳۵۲ تا ۱۶۸۰ دلار برای مدتی باشد.

اگر گاوها می خواهند سلطه خود را حفظ کنند، باید از متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت دفاع کنند و قیمت را به بالای ۱۶۸۰ دلار برسانند. در این صورت، جفت می تواند تا ۱۸۰۰ دلار و در نهایت تا ۲۰۰۰ دلار حرکت کند.

BNB/USDT

BNB (BNB) یک الگوی شمعدانی درون روزی در ۳۱ ژانویه ایجاد کرد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها بود.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۰ دلار) برسد، مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها باشد. سپس جفت BNB/USDT می تواند تا ۲۸۰ دلار و سپس SMA 50 روزه (۲۷۳ دلار) سقوط کند. انتظار می رود خریداران به شدت از این منطقه دفاع کنند.

گاوها باید با ۳۱۸ دلار از سد سختی عبور کنند تا دست برتر را به دست آورند. هیچ مقاومت عمده ای بین ۳۱۸ تا ۳۶۰ دلار وجود ندارد و این جفت ممکن است این فاصله را در مدت کوتاهی طی کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در ۳۰ ژانویه به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار) رسید، اما خرس‌ها نتوانستند روند نزولی را حفظ کنند. این نشان می دهد که گاوها در حال کاهش هستند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده حرکت محدود محدوده در کوتاه مدت است. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، جفت XRP/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۰.۳۷ دلار) سقوط کند، که می تواند پشتیبانی قوی ایجاد کند. سپس، منطقه سربار ۰.۴۲ تا ۰.۴۴ دلار ممکن است. ممکن است تلاش کند افزایش یابد.

اگر خریداران بخواهند یک مزیت به دست آورند، قیمت باید بالاتر از مقاومت سربار افزایش یابد. پس از آن، جفت می تواند خود را تا ۰.۵۱ دلار و سپس به ۰.۵۵ دلار افزایش دهد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۶ دلار) در ۳۱ ژانویه افزایش یافت، اما گاوها نتوانستند با ۰.۴۰ دلار بر سد غلبه کنند. این نشان می دهد که گاوها ممکن است خسته باشند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر حمایت ۲۰ روزه متحرک نمایی متحرک (EMA) موقعیت خود را تقویت کنند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ADA/USDT می‌تواند وارد مرحله اصلاح کوتاه‌مدت شود. پشتیبانی جزئی در ۰.۳۲ دلار وجود دارد، اما اگر شکست خورد، پشتیبانی بعدی در ۰.۳۰ دلار است.

متحرک نمایی ۲۰ روزه از ۴ ژانویه تاکنون نقض نشده است و گاوها هر کاری که ممکن است برای دفاع از آن انجام خواهند داد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت بالا حرکت کند و به بالای ۰.۴۰ دلار برسد، نشان می دهد که روند صعودی ممکن است برای مدتی ادامه یابد. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۴۴ دلار حرکت کند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) مقاومت ۰.۰۹ دلار را شکست و در ۳۱ ژانویه به ۰.۱۰ دلار رسید. فروشنده قیمت را در ۱ فوریه به ۰.۰۹ دلار افزایش داد.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

EMA 20 روزه (۰.۰۹ دلار) یک سطح کلیدی برای تماشا است. اگر قیمت به شدت از این سطح بازگردد، احساسات مثبت باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که معامله‌گران در جهت نزولی خرید می‌کنند. این احتمال رالی را به ۰.۱۱ دلار افزایش می دهد که می تواند دوباره چالشی قوی برای خرس ها باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ادامه دهد، این جفت می‌تواند به SMA 50 روزه (۰.۰۸ دلار) و سپس به ۰.۰۷ دلار سقوط کند.

Matic/USDT

جهش کم عمق Polygon (MATIC) از سطح شکست ۱.۰۵ دلار در ۳۰ ژانویه نشان دهنده تقاضای ضعیف در سطوح پایین تر است. خرس ها تلاش خواهند کرد تا EMA 20 روزه (۱.۰۳ دلار) را افزایش دهند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

اگر خریداران بخواهند روند صعودی را دست نخورده نگه دارند، باید متحرک نمایی ۲۰ روزه را رعایت کنید. اگر قیمت به بالای ۱.۱۳ دلار افزایش یابد، خرید افزایش می یابد و جفت MATIC/USDT می تواند تا ۱.۳۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، می‌تواند گاوهای تهاجمی را که می‌توانستند بسیار بالاتر از ۱.۰۵ دلار باشند، دستگیر کند. این می تواند منجر به انحلال طولانی مدت شود و این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۹۰ دلار) سقوط کند.

مربوط: ناجا رابرتز، مدافع بیت کوین توضیح می دهد که چرا بیت کوین ابزاری برای توانمندسازی است

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در ۳۰ ژانویه از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۸ دلار) برگشت.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در ناحیه مثبت نشان دهنده لطف خریداران است. جفت LTC/USDT ممکن است ابتدا به ۱۰۰ دلار برسد و خرس ها ممکن است یک بار دیگر مقاومت قوی پیدا کنند. اگر گاوها از این سطح امتیاز زیادی ندهند، جفت می تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت ۱۰۷ دلار ادامه دهد.

اولین نشانه ضعف، بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. این ممکن است نشان دهنده سود گرفتن توسط معامله گران کوتاه مدت باشد. پس از آن، جفت می تواند به ۸۱ دلار کاهش یابد.

نقطه/USDT

طی چند روز گذشته، گاوها چندین بار نقطه پولکا (DOT) را به بالای خط مقاومت فشار داده‌اند، اما نتوانسته‌اند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان سعی می کنند با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۰۴ دلار) کنترل خود را به دست آورند در حالی که گاوها سعی می کنند از حمایت خود دفاع کنند. اگر خرس ها به سمت بالا حرکت کنند، جفت DOT/USDT می تواند اصلاح عمیق تری را تا ۵.۵۰ دلار و SMA 50 روزه (۵.۲۴ دلار) آغاز کند.

اگر گاوها با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کنند، می تواند احتمال شکست بالای مقاومت سربار را در ۶.۸۴ دلار افزایش دهد. سپس این جفت می تواند به سمت ۸ دلار شتاب بگیرد و در ۷.۴۲ دلار متوقف شود.

AVAX/USDT

بهمن (AVAX) از مقاومت افقی در ۲۲ دلار در ۲۸ ژانویه کاهش یافت و در ۱ فوریه به سطح شکست سقوط کرد.

نمودار روزانه AVAX/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷.۸۷ دلار) درست زیر خط مقاومت قرار دارد، بنابراین احتمالاً پشتیبانی قوی را ارائه می دهد. گاوها سپس سعی خواهند کرد جفت AVAX/USDT را به بالای ۲۲ دلار برسانند و یک رالی را به سمت ۳۰ دلار آغاز کنند.

خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. سپس این جفت می تواند به سمت SMA 50 روزه (۱۴.۴۱ دلار) حرکت کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا