اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۲/۷: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI

ضعف فعلی در بیت کوین و آلت کوین های اصلی نشان می دهد که احساسات سرمایه گذاران منفی است و خرس ها در سطوح بالاتری فعالیت می کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) در ماه نوامبر به دلیل بحران FTX تحت فشار بود، اما داده های صرافی Bitstamp نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی ممکن است این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید ببینند. این صرافی به کوین تلگراف گفت که درآمد سرمایه گذاران نهادی در نوامبر ۳۴ درصد افزایش یافته است. تا اکتبر

در یک علامت مثبت دیگر، متیو مک درموت، مدیر اجرایی گلدمن ساکس به رویترز گفت که بانک‌ها به دلیل «قیمت‌گذاری هوشمندانه‌تر» پس از سقوط FTX، روی شرکت‌های ارزهای رمزنگاری شده دقت لازم را انجام می‌دهند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در آخرین نسخه خبرنامه ماهانه ماهانه بیت کوین، ARK Invest گفت که انفجار FTX «می تواند مخرب ترین رویداد در تاریخ ارزهای دیجیتال باشد»، اما بلوک غیرمتمرکز او اضافه کرد که این زنجیره «به همان اندازه قوی است که همیشه بوده است. بوده.”

آیا سطوح پایین می توانند خریداران بیت کوین و آلت کوین را جذب کنند؟ بیایید نگاهی به نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر بیندازیم تا دریابیم خریداران در چه سطوحی ممکن است مداخله کنند.

BTC/USDT

پس از معامله نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۹۶۶ دلار) در چند روز گذشته، بیت کوین ممکن است به زیر سطح حمایت فوری ۱۶۷۸۷ دلار برسد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

در این صورت، مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها منتهی شود و جفت BTC/USDT می تواند به ۱۶۰۰۰ دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر بین ۱۵۴۷۶ تا ۱۷۶۲۲ دلار باقی بماند. هر چه مدت بیشتری را در محدوده بگذرانید، خروج از آن قوی تر می شود.

از طرف دیگر، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۸۱۲۲ دلار) فشار دهند و حفظ کنند تا دست برتر را به دست آورند. پس از آن، این جفت می تواند شتاب بگیرد و تا ۲۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

اتریوم/USDT

پس از معامله بین میانگین های متحرک در چند روز گذشته، اتر (ETH) در ۷ دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۵۰ دلار) رسید. این نشان می دهد که خرس ها بر گاو نر غلبه کرده اند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت ETH/USDT می تواند به ۱۱۵۱ دلار و حمایت بحرانی ۱۰۷۳ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت به سرعت افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، خرید قوی در جهت نزولی را نشان می دهد. این می تواند احتمال شکست SMA 50 روزه (۱۳۳۱ دلار) را افزایش دهد.در بالای این سطح، تا زمانی که این جفت به خط روند نزولی کانال نزولی نرسد، مقاومت قابل توجهی وجود نخواهد داشت.

BNB/USDT

گاوها سعی کردند BNB (BNB) را به بالای مقاومت ۳۰۰ دلاری در ۵ دسامبر برسانند، اما خرس ها همچنان ادامه دادند. فروشندگان موقعیت خود را در ۷ دسامبر تقویت کردند زیرا قیمت به زیر حمایت فوری ۲۸۵ دلار رسید.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر ۲۸۵ دلار برسد، جفت BNB/USDT می تواند تا ۲۷۵ دلار کاهش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت جزئی عمل کند، اما اگر شکسته شود، فروش می تواند افزایش یابد و جفت می تواند به حمایت بحرانی ۲۵۰ دلار سقوط کند.

اگر گاوها بخواهند از تصادف جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالای ۳۰۰ دلار برسانند و آن را حفظ کنند. این می تواند خرس های تهاجمی را روی پای اشتباه به دام بیاندازد و قیمت را به سمت مقاومت بالای ۳۳۸ دلار سوق دهد. در این سطح، ممکن است بار دیگر شاهد نبرد شدید بین گاوها و خرس ها باشیم.

XRP/USDT

خرس ها طی چند روز گذشته با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۹ دلار) دفاع کردند و XRP (XRP) را به زیر خط روند صعودی در ۷ دسامبر رساندند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

خریداران سعی خواهند کرد با دفاع از حمایت قوی در ۰.۳۷ دلار وضعیت را نجات دهند. اگر قیمت از این سطح جهش کند و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر رود، جفت XRP/USDT می تواند برای مدتی بین ۰.۳۷ و ۰.۴۱ دلار تثبیت شود. شکست و بسته شدن ۰.۴۱ دلار نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است.

خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها سعی خواهند کرد حمایت ۰.۳۷ دلار را بشکنند و قیمت را به ۰.۳۴ دلار کاهش دهند. این می تواند جفت را برای چند روز دیگر در محدوده ۰.۳۰-۰.۴۱ دلار نگه دارد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) نتوانست بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۲ دلار) در ۵ دسامبر حفظ شود، که ممکن است خریداران کوتاه مدت را برای خروج از خرید و خرس ها برای ایجاد موقعیت های فروش جدید وسوسه کند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان احتمالا سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی ۰.۲۹ دلار برسانند، اما ممکن است با مقاومت شدید گاوها مواجه شوند.

روند کاهشی است، اما شاخص قدرت نسبی (RSI) واگرایی صعودی خود را حفظ کرده است. این نشان می دهد که سطوح پایین تر ممکن است خریداران را جذب کند. اولین نشانه بهبود پایدار، شکست و بسته شدن ۰.۳۳ دلار خواهد بود. سپس این جفت می تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند.

Doge/USDT

هسته بلند کندل استیک Dogecoin (DOGE) در ۵ دسامبر، خرس‌ها را نشان می‌دهد که از سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰% در ۰.۱۱ دلار دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

جفت DOGE/USDT در ۷ دسامبر رد شد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۹ دلار) رسید، اما گاوهای نر که این افت را به SMA 50 روزه (۰.۰۹ دلار) می‌خرند یک نکته مثبت جزئی است. اگر قیمت از سطوح فعلی بازگردد، جفت می تواند دوباره تا ۰.۱۱ دلار حرکت کند.

RSI نزدیک به وسط سقوط کرده است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد. خرس ها ممکن است با پایین آوردن قیمت کمتر از SMA 50 روزه از این مزیت استفاده کنند. در صورت موفقیت، این جفت به تدریج به ۰.۰۷ دلار کاهش می یابد.

Matic/USDT

خریداران تلاش کردند تا Polygon (MATIC) را به بالای ۰.۹۵ دلار در ۵ دسامبر برسانند، اما خرس ها به شدت از این سطح دفاع کردند. قیمت کاهش یافت و در ۷ دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۰ دلار) رسید. این نشان می دهد که تلاش گاوها برای تبدیل متحرک نمایی ۲۰ روزه به حمایت شکست خورده است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها از این فرصت برای کشیدن قیمت به خط روند صعودی استفاده خواهند کرد. این یک سطح مهم برای تماشا است زیرا گاوها در سه بار گذشته با موفقیت دفاع کرده اند. اگر این پشتیبانی از بین برود، جفت MATIC/USDT می‌تواند تا حمایت بحرانی ۰.۶۹ دلار کاهش یابد.

اگر قیمت افزایش یابد و از مقاومت سربار ۰.۹۷ دلار خارج شود، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این می تواند راه را برای افزایش احتمالی تا ۱.۰۵ دلار هموار کند.

مربوط: چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافته است؟

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) از ۲ تا ۵ دسامبر بارها از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۵۰ دلار) عبور کرد، اما گاوها نتوانستند از این قدرت استفاده کنند. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالا کاهش می یابد.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا با پایین آوردن قیمت به زیر حمایت قوی ۵ دلار، روند نزولی را از سر بگیرند. اگر چنین باشد، جفت DOT/USDT می تواند تا ۴.۳۲ دلار سقوط کند.

احتمال دیگر این است که قیمت از ۵ دلار جهش کند. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین است. پس از آن، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۵.۷۳ دلار برسانند. اگر آنها بتوانند آن را از بین ببرند، می تواند نشان دهنده یک الگوی ته دوتایی باشد. طبیعتی وجود دارد.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) مقاومت ۸۴ دلاری را در ۵ دسامبر شکست، اما هسته بلند کندل آن روز نشان از فروش در سطوح بالاتر داشت. این امر معامله‌گران کوتاه‌مدت را تشویق کرد تا سود خود را ثبت کنند و قیمت را به سطح شکست ۷۵ دلار رساند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

در حالی که میانگین های متحرک روند صعودی دارند، RSI در حال ایجاد واگرایی نزولی است که نشان دهنده کاهش احتمالی فشار خرید است. شکست و بسته شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۴ دلار) احتمال سقوط به SMA 50 روزه (۶۴ دلار) را افزایش می دهد.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۴ دلار) جهش کند، روند همچنان مثبت است و نشان می دهد که معامله گران در حال خرید نزولی هستند. پس از آن، گاوها تلاش دیگری برای رفع مانع سربار ۸۵ دلاری انجام می دهند و جفت LTC/USDT را به ۱۰۴ دلار می برند.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در ۲ دسامبر به بالاتر از SMA 50 روزه (۶.۱۶ دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند فشار خرید را حفظ کنند و قیمت را به خط مقاومت الگوی مثلث متقارن سوق دادند.

نمودار روزانه UNI/USDT.منبع: Trading View

قیمت در ۷ دسامبر کاهش یافت و خرس‌ها در تلاشند به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۹۲ دلار) برسند. اگر این سطح نتواند حفظ شود، شتاب فروش افزایش می‌یابد و جفت UNI/USDT می‌تواند به خط حمایت مثلث سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و از ۶.۵۵ دلار خارج شود، مزیت کوتاه مدت به نفع خریداران خواهد بود. سپس این جفت می تواند به سمت خط مقاومت حرکت کند و گاوها ممکن است بار دیگر با فروش قوی خرس ها مواجه شوند. حرکت روند بعدی می تواند با شکست در بالا یا پایین مثلث شروع شود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا