اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۲/۵: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT

در حالی که به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال شتاب صعودی اخیر خود را از دست داده است، یک باد عقبی از بازار سهام می‌تواند باعث شکست بیت کوین و برخی آلت‌کوین‌ها شود.

آخرین ماه سال است و تحلیلگران پیش بینی های خود را برای سال آینده منتشر می کنند. استاندارد چارترد در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند که «غافلگیری‌های بازار مالی ۲۰۲۳» شامل کاهش شدید قیمت بیت‌کوین (BTC) به ۵۰۰۰ دلار در مقطعی از سال می‌شود. این کاهش می تواند ناشی از یک بحران نقدینگی باشد که منجر به ورشکستگی بیشتر و کاهش اعتماد سرمایه گذاران در بخش کریپتو شود.

اگر این امر افراطی به نظر می رسد، تیم دریپر، سرمایه گذار خطرپذیر، در جهت مخالف حرکت کرده است و پیش بینی می کند بیت کوین تا اواسط سال ۲۰۲۳ به ۲۵۰۰۰۰ دلار برسد. زنان اکثر مخارج خرده فروشی را کنترل می کنند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در کوتاه مدت، تحلیلگران در مورد چشم انداز صعود بیت کوین اختلاف نظر دارند. در حالی که برخی از تحلیلگران انتظار دارند که افزایش کریسمس بیت کوین را به ۱۹۰۰۰ دلار برساند، برخی دیگر خوش بین نیستند.

آیا شاخص S&P 500 (SPX) در کوتاه مدت سودآور است؟

SPX

شاخص S&P 500 از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۹۶۷) در ۳۰ نوامبر بازگشت.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

قیمت در ۱ دسامبر به خط روند نزولی رسید، اما گاوها نتوانستند از این مقاومت خارج شوند. این نشان می دهد که خط روند نزولی احتمالاً به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل می کند. قیمت می تواند برای چند روز بین خط روند نزولی و متحرک نمایی ۲۰ روزه در نوسان باشد.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و محدوده مثبت شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت رو به بالا است.

اگر قیمت از خط روند نزولی خارج شود، حرکت صعودی می تواند بیشتر شده و شاخص را تا ۴۳۰۰ بالا ببرد.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. این می تواند شاخص را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۸۱۸) برساند.

DXYMore

افزایش امدادی شاخص دلار آمریکا (DXY) در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۷) در ۳۰ نوامبر متوقف شد.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

خرس ها به زیر حمایت قوی ۱۰۵ در ۱ دسامبر شکستند و تلاش گاوها برای عقب بردن قیمت به بالای ۱۰۵ در ۲ دسامبر را خنثی کردند. آنها نتوانستند از این سقوط برای از سرگیری روند نزولی استفاده کنند.

خریداران در ۵ دسامبر قیمت را به بالای ۱۰۵ رساندند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از این سطح حفظ کنند، شاخص می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از آن افزایش دهند، شاخص می تواند به ۱۰۸ برسد.

BTC/USDT

پس از معامله در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۹۷۹ دلار) در چهار روز گذشته، بیت کوین در ۵ دسامبر تلاش کرد تا یک حرکت صعودی داشته باشد. با این حال، فتیله بلند در شمعدان آن روز فروش در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

ما انتظار داریم که خرس ها از منطقه هوایی بین ۱۷۶۲۲ دلار و SMA 50 روزه (۱۸۲۲۳ دلار) به شدت دفاع کنند. اگر قیمت از منطقه خارج شود اما به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نرسد، نشان می دهد که معامله گر در حال خرید است. این احتمالاً منجر به افزایش قیمت تا ۲۰۰۰۰ دلار و سپس به ۲۱۵۰۰ دلار خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت سربار شکسته شود و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که جفت BTC/USDT می تواند برای چند روز در محدوده ۱۵۴۷۶ تا ۱۸۲۰۰ دلار باقی بماند.

اتریوم/USDT

خرس ها سعی کردند اتر (ETH) را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۵۱ دلار) در ۳ دسامبر برسانند، اما گاوها مقاومت کردند. این نشان می دهد که خریداران به شدت از EMA 20 روزه دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه به آرامی شروع به بالا رفتن می کند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. این شانس شکستن SMA 50 روزه (۱۳۳۴ دلار) را افزایش می دهد.

در آن صورت، جفت ETH/USDT می‌تواند شتاب بگیرد و به سمت خط مقاومت کانال نزولی حرکت کند، که می‌تواند یک مانع بزرگ باشد.

از جنبه نزولی، شکست و نزدیک شدن به زیر ۱۲۳۶ دلار می تواند نشان دهنده تلاش خرس ها برای بازگشت باشد. پس از آن، جفت می تواند به ۱۱۵۰ دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

قیمت BNB (BNB) در سه روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک معامله شده است. این نبرد بین گاو نر و خرس برای تسلط را نشان می دهد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

مسطح شدن میانگین های متحرک و RSI نزدیک به نقطه میانی نه به گاو نر می دهد و نه مزیت آشکاری دارد. خریداران برای نشان دادن قدرت باید قیمت را بالای ۳۰۰ دلار نگه دارند. پس از آن، جفت BNB/USDT می تواند تا ۳۱۸ دلار و سپس به ۳۳۸ دلار حرکت کند.

در مقابل، شکستن زیر ۲۸۵ دلار می تواند منجر به فروش قوی تر و افت تا ۲۷۵ دلار شود. یک حمایت جزئی در این سطح وجود دارد، اما اگر نتواند حفظ شود، سقوط به حمایت بحرانی ۲۵۰ دلار ممکن است.

XRP/USDT

XRP (XRP) با مقاومت ۰.۴۱ دلار روبرو است اما در خط روند صعودی حمایت پیدا می کند. حرکت قیمت در چند روز گذشته یک الگوی مثلثی رو به بالا را تشکیل داده است که با شکست کامل می شود و بالای ۰.۴۱ دلار بسته می شود.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

اگر این اتفاق بیفتد، می تواند نشان دهنده یک روند معکوس بالقوه باشد و جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۴۵ دلار و سپس به ۰.۵۱ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، راه‌اندازی صعودی باطل می‌شود. این منجر به کاهش قیمت به ۰.۳۷ دلار و احتمالاً ۰.۳۴ دلار می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده وسیعی بین ۰.۳۰ تا ۰.۴۱ دلار باقی بماند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز نشان دهنده یک تثبیت کوتاه مدت است.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۵ دسامبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۲ دلار) قرار گرفت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در تجمع امدادی می فروشند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

برای تقویت بیشتر بهبود، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. سپس جفت ADA/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (۰.۳۵ دلار) و سپس به خط روند نزولی حرکت کند. این سطح می تواند مقاومت قوی برای گاوها ایجاد کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده اقدام محدود به محدوده در کوتاه مدت است. خرس ها باید قیمت را به زیر ۰.۲۹ دلار کاهش دهند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

مربوط: لایت کوین چشم ۱۰۰ دلار پس از شکست قیمت “نادر” LTC

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۰.۱۰ دلار بهبود یافت و به نزدیک به سطح اصلاحی ۵۰% در ۰.۱۱ دلار رسید.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

هسته بلند کندل ۵ دسامبر نشان می دهد که خرس ها از منطقه بین ۵۰% اصلاح در ۰.۱۱ دلار و ۶۱.۸% اصلاح در ۰.۱۳ دلار دفاع می کنند. اولین خط حمایتی که می‌توان در جهت نزولی مشاهده کرد، متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۹ دلار) است.

بازگشت قوی از این سطح نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند که می تواند احتمال صعود به بالای ۰.۱۳ دلار را افزایش دهد. سپس این جفت می تواند یک اصلاح ۱۰۰% را تکمیل کند و تا ۰.۱۶ دلار حرکت کند.

اگر قیمت سقوط کند و به زیر میانگین متحرک برسد، این دیدگاه صعودی می تواند به چالش کشیده شود.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۰ دلار) در ۴ دسامبر جهش می کند، که نشان می دهد گاوها به دنبال تبدیل سطح به حمایت هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به کج شدن کرده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است. مقاومت کوچکی در ۰.۹۷ دلار وجود دارد، اما احتمال عبور از آن وجود دارد. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند تا ۱.۰۵ دلار افزایش یابد و خرس ها می توانند تلاش کنند تا بهبود را به تعویق بیاندازند.

کاهش از ۱.۰۵ دلار می تواند باعث شود که این جفت دوباره به متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. یک رالی قوی از آنجا می تواند شانس شکست ۱.۰۵ دلاری را افزایش دهد. برعکس، شکستن زیر میانگین های متحرک می تواند راه را برای یک روند نزولی به سمت خط روند صعودی باز کند.

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۵۴ دلار) در ۲ دسامبر خارج شد و گاوها با موفقیت از آزمون مجدد در ۳ دسامبر دفاع کردند. در سطوح بالاتر با مقاومت زیادی مواجه شد.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته است و RSI به نقطه میانی خود رسیده است که نشان می دهد حرکت نزولی در حال کاهش است. این شانس خروج از SMA 50 روزه را افزایش می دهد. بالاتر از این سطح، جفت DOT/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح می تواند مانع بزرگی برای گاو نر باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت می تواند به ۵.۳۰ دلار و سپس به ۵ دلار کاهش یابد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا