اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 12/30: BTC، ETH، BNB، XRP، DOGE، ADA، MATIC، DOT، LTC، UNI

بیت کوین و برخی آلتکوین ها همچنان تحت فشار قرار می گیرند که از سطوح حمایتی جهش می کنند و به فروش می رسند.

سرمایه‌گذاران در سال 2022 با سال پرتلاطمی روبرو هستند، به طوری که سهام، اوراق قرضه و بخش‌های ارزهای دیجیتال همگی شاهد افت شدید بودند. پرتفوی سنتی متشکل از 100 درصد سهام و 40 درصد اوراق قرضه بدترین عملکرد را از سال 1932 تاکنون داشته است.

سوال بزرگ بعدی که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را آزار می دهد این است که آیا درد بیت کوین (BTC) تمام شده است یا اینکه روند نزولی در سال 2023 ادامه خواهد داشت؟

به نظر می رسد تحلیلگران در سه ماهه اول سال جدید دچار اختلاف نظر شده اند. برخی انتظار دارند تا 10000 دلار کاهش یابد، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند تا 22000 دلار افزایش یابد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

در حالی که چشم‌انداز کوتاه‌مدت نامشخص است، شرکت تحقیقاتی و تجاری Capriole Investments در آخرین نسخه خبرنامه Capriole اعلام کرد که بیت‌کوین می‌تواند روند صعودی انفجاری طلا در دهه 1970 را تقلید کند و اگر بیت‌کوین این کار را انجام دهد در چند سال آینده می‌تواند از 600000 دلار عبور کند. .

آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند در کوتاه مدت بهبودی را آغاز کنند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در 28 دسامبر به زیر حمایت اخیر 16559 دلار رسید. حمایت بعدی در جهت نزولی 16256 دلار است.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی کردند در 30 دسامبر قیمت را به زیر 16256 دلار برسانند، اما دم بلند شمعدانی نشان می دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از سطوح هستند. خریداران ممکن است با مقاومت قوی در میانگین متحرک مواجه شوند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16820 دلار) کاهش یابد، احتمالاً به زیر 16256 دلار خواهد رسید. سپس جفت BTC/USDT می تواند به مناطق پشتیبانی 16000 دلار و 15476 دلار فرو رود.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین های متحرک بالاتر رود، خرید قوی در سطوح پایین تر را پیشنهاد می کند. این می تواند باعث افزایش قیمت به منطقه 18000 تا 18388 دلاری شود.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) همچنان بین پشتیبانی 1150 دلاری و متحرک نمایی 20 روزه (1218 دلار) معامله می کند. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران برای فروش تجمع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 1150 دلار افزایش دهند. این یک پشتیبانی مهم است که باید در کوتاه مدت مراقب آن بود.

گاوها در گذشته دو بار با موفقیت از این سطح دفاع کردند، بنابراین ممکن است دوباره آن را امتحان کنند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، این جفت می‌تواند اقدام محدود را بین 1075 تا 1352 دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد.

از سوی دیگر، اگر خرس ها به زیر 1075 دلار برسند، جفت می تواند به سطح مهم روانی 1000 دلار و سپس به هدف الگوی 948 دلار سقوط کند.

BNB/USDT

BNB (BNB) همچنان در محدوده ای نزدیک به منطقه مقاومت سربار بین 250 تا 255 دلار معامله می کند. این نشان می دهد که هم گاو نر و هم خرس برای برتری رقابت می کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

نوسانات معمولاً پس از چنین محدوده فشرده افزایش می یابد، اما پیش بینی جهت شکست دشوار است. بنابراین، بهتر است قبل از غواصی منتظر بروز شکاف ها باشید.

اگر خریداران قیمت را به بالای 255 دلار برسانند، برخی از خرس‌های کوتاه مدت ممکن است به دام بیفتند. پس از آن، خروج سریع موقعیت ممکن است، جفت BNB/USDT را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (272 دلار) ارسال می کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر 236 دلار کاهش یابد، این جفت می تواند تا 220 دلار کاهش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک حمایت جزئی عمل کند، اما اگر شکسته شود، جفت می تواند تا 200 دلار سقوط کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 29 دسامبر از خط حمایت مثلث متقارن برگشت، اما گاوها نتوانستند بهبودی را آغاز کنند. خرس‌ها حرکت خود را حفظ کردند و قیمت را دوباره در 30 دسامبر به خط حمایت رساندند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

هر دو میانگین متحرک روند نزولی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر 39 است که نشان دهنده مسیر نزولی با کمترین مقاومت است. اگر قیمت به زیر خط حمایت بشکند، نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند پایین ترین سطح ماه ژوئن را نزدیک به 0.29 دلار دوباره آزمایش کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.36 دلار) برسانند. سپس این جفت می تواند به سمت خط مقاومت مثلث حرکت کند.

Doge/USDT

تلاش گاوها برای دفاع از حمایت کلیدی 0.07 دلار در 29 دسامبر ضعیف بوده است.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

بسته شدن زیر 0.07 دلار یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند که بسیار منفی است. پس از آن، جفت DOGE/USDT ممکن است به کاهش خود ادامه دهد و حمایت بحرانی نزدیک به 0.05 دلار را دوباره آزمایش کند. اگر این حمایت شکسته شود، این جفت می تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند.

گاوها اگر بخواهند از سقوط جلوگیری کنند باید به سرعت قیمت را به بالای سطح شکست 0.07 دلار برگردانند. می تواند خرس های تهاجمی را بگیرد و منجر به فشردن کوتاه شود.این جفت می تواند ابتدا تا SMA 50 روزه (0.09 دلار) و سپس تا 0.11 دلار حرکت کند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در 29 دسامبر به زیر سطح حمایت 0.25 دلار رسید که نشان دهنده ادامه روند نزولی است. این افت، RSI را به منطقه اشباع فروش کشانده است، که حاکی از افزایش احتمالی تسکین یا اصلاح در روزهای آینده است.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

خریداران طی چند هفته گذشته بارها از خط حمایت الگوی گوه سقوطی دفاع کرده اند و ممکن است دوباره آن را امتحان کنند. اگر قیمت به شدت از خط حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد جفت ADA/USDT را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.27 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند به خط روند نزولی صعود کند.

در مقابل، بهبود سطحی از خط حمایت نشان دهنده کمبود تقاضا برای گاوها است. پس از آن، خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر خط حمایت فرو ببرند و جفت را به سمت 0.20 دلار بکشند.

Matic/USDT

Porygon (MATIC) در محدوده بزرگی بین 0.69 تا 1.05 دلار گیر کرده است. خرس ها در 30 دسامبر به زیر سطح حمایت فوری 0.75 دلار رسیدند و در را برای سقوط به 0.69 دلار باز کردند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

در یک محدوده، معامله گران معمولاً در حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند. بنابراین، افت تا 0.69 دلار احتمالاً به شدت خریداری می شود. یک بازگشت قوی از این حمایت نشان می‌دهد که جفت MATIC/USDT ممکن است برای مدتی به حرکت محدود خود ادامه دهد.

برخلاف این فرض، یک بازگشت ضعیف از 0.69 دلار می تواند خرس ها را تقویت کند و احتمال سقوط را افزایش دهد. در این صورت، جفت می تواند افت جدیدی را آغاز کند که می تواند به 0.52 دلار برسد.

اگر گاوها می خواهند از روند نزولی اجتناب کنند، باید قیمت را به سرعت بالاتر از میانگین های متحرک برسانند.

مربوط: سولانا به FTT و LUNA می‌پیوندد، قیمت SOL 97٪ نسبت به پیک کاهش یافته است – آیا یک رالی ممکن است؟

نقطه/USDT

پولکادوت (DOT) نزولی باقی می ماند. گاوها در تلاش هستند تا از کاهش نزدیک به 4.22 دلار جلوگیری کنند، اما نتوانستند به یک رالی معنادار برسند. این احتمال از سرگیری حرکت رو به پایین را افزایش می دهد.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

حمایت بعدی در جهت نزولی 4 دلار و سپس 3.60 دلار است. این منطقه از سپتامبر تا نوامبر 2020 به عنوان یک طبقه قوی عمل می کرد، بنابراین گاوها ممکن است بار دیگر برای دفاع از آن تلاش کنند.

در روند صعودی، حرکت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.65 دلار) اولین نشانه قدرت خواهد بود. پس از آن، جفت DOT/USDT ممکن است به سمت خط روند نزولی حرکت کند. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا نشانگر تغییر روند بالقوه باشد.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در 27 دسامبر به زیر میانگین متحرک شکست و در 28 دسامبر به عقب نشینی خود ادامه داد. قیمت از پایین ترین سطح در 29 دسامبر برگشت و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (68 دلار) رسید.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی می کنند میانگین های متحرک را به مقاومت تبدیل کنند. اگر چنین باشد، جفت LTC/USDT ممکن است سقوط کند و به زیر حمایت کوتاه مدت 65 دلار برسد. ممکن است شروع به کاهش تا 61 دلار کند.

این سطح مهمی است که باید در کوتاه‌مدت به آن توجه کرد، زیرا شکست در حفظ این سطح می‌تواند فروش را تسریع کند و قیمت را به 56 دلار کاهش دهد.

برعکس، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دهند، جفت می‌تواند تا مقاومت سربار 75 دلار افزایش یابد.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در 28 دسامبر به زیر خط حمایت از الگوی مثلث متقارن شکست.

نمودار روزانه UNI/USDT.منبع: Trading View

گاوها در 29 دسامبر تلاش کردند تا قیمت را به مثلث برگردانند، اما خرس ها ادامه دادند. کاهش میانگین های متحرک و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند.

اگر قیمت به زیر 4.97 دلار برسد، توقف های بعدی می تواند 4.71 دلار و سپس 4.60 دلار باشد. اگر جفت UNI/USDT دوباره وارد مثلث شود و از میانگین متحرک خارج شود، ممکن است این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا