اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 12/2: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI

بیت کوین و آلت کوین ها شروع به نشان دادن تغییرات بالقوه روند می کنند، اما برخی از خطرات نزولی همچنان وجود دارد.

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه نوامبر 263,000 افزایش یافت که از انتظار اقتصاددانان برای افزایش 200,000 نفری بیشتر شد. تحلیلگران بر این باورند که این ارقام هنوز بالاست و فدرال رزرو فضای زیادی برای کاهش سرعت افزایش نرخ بهره ندارد.

این در تضاد با اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در موسسه بروکینگز است. که باعث افزایش شدید دارایی های ریسک شد. پس از آخرین گزارش مشاغل، فعالان بازار نظرات و تصمیمات فدرال رزرو را در جلسات 13 دسامبر و 14 دسامبر فدرال رزرو تماشا خواهند کرد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

تصمیم فدرال رزرو می تواند بر بیت کوین (BTC) نیز تأثیر بگذارد که در بازار نزولی باقی می ماند. طبق داده‌های Coinglass، بازده ماهانه بیت‌کوین در نوامبر ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ منفی بود و در دسامبر کاهش بیشتری داشت.

آیا تاریخ تکرار می شود و بیت کوین دوباره در دسامبر سقوط می کند یا خریداران ظاهر می شوند و قیمت را بالاتر می برند؟ بیایید نگاهی به نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر بیندازیم و بینشی به دست آوریم.

BTC/USDT

بیت کوین در 30 نوامبر از مثلث نزولی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16949 دلار) عبور کرد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. زمانی که گاوها قیمت را به بالای مقاومت بالای 17622 دلار برسانند، تعادل به نفع گاوها تغییر خواهد کرد.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از این سطح حفظ کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند شتاب بگیرد و به میانگین متحرک ساده 50 روزه (18349 دلار) برسد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک huddle عمل کند، اما می تواند از آن فراتر رود. سپس این جفت می تواند به سمت شمال به سمت 21500 دلار حرکت کند.

اگر گاوها نتوانند از 17622 دلار خارج شوند، این جفت می تواند برای مدتی محدود باقی بماند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) به تجارت در یک الگوی کانال نزولی ادامه می دهد، اما گاوها به دنبال این هستند که مزیت کوتاه مدت خود را به نفع خود منحرف کنند. این نشان می دهد تقاضا در سطح بالاتری قرار دارد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا بهبود را در SMA 50 روزه (1335 دلار) متوقف کنند، اما احتمالاً از آن فراتر خواهد رفت. در آن صورت، جفت ETH/USDT می تواند تا خط مقاومت کانال افزایش یابد. این سطح می تواند یک مانع بزرگ برای گاو نر باشد.

از طرف دیگر، شکست در بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک متحرک 50 روزه می تواند فضایی را برای خرس ها ایجاد کند تا این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند. پس از آن، این جفت می تواند سودهای اخیر خود را بازیابی کند و تا 1151 دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در 29 نوامبر از میانگین متحرک عقب نشینی کرد، اما گاوها نتوانستند مانع بالای 300 دلاری را برطرف کنند. این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی کمک مالی می فروشند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

قیمت در 2 دسامبر به زیر میانگین متحرک رسید و خرس ها به دنبال کاهش جفت BNB/USDT به زیر 286 دلار هستند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، این جفت می تواند به 275 دلار و سپس به حمایت قوی در 258 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت بالاتر از سطوح فعلی بالای 306 دلار باشد، نشان می‌دهد که خریداران در تلاش برای احیای مجدد هستند. این جفت می تواند تا 338 دلار افزایش یابد.

در کوتاه مدت، میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تشکیل محدوده است.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 30 نوامبر و 1 دسامبر نتوانست از مقاومت سربار 0.41 دلار خارج شود و این نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

جفت XRP/USDT به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.40 دلار) رسیده است و خرس‌ها در تلاش هستند تا به زیر 0.37 دلار برسند. اگر چنین است، می تواند برای چند روز دیگر در محدوده وسیعی بین 0.30 تا 0.41 دلار باقی بماند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی یا 0.37 دلار افزایش یابد، پیشنهاد می کنیم با کاهش قیمت خرید کنید. پس از آن، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (0.43 دلار) و به 0.51 دلار برسانند.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در یک روند نزولی در حال تثبیت است. یک واگرایی صعودی در RSI نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته است و امکان بهبود وجود دارد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.32 دلار) خارج شود، جفت ADA/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و سعی کند به سمت خط روند نزولی حرکت کند. خرس ها ممکن است در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، این احساس منفی باقی می ماند و نشان می دهد که معامله گران در حال بازگشت و فروش هستند. پس از آن، جفت می تواند دوباره به 0.29 دلار کاهش یابد.

Doge/USDT

بازیابی Dogecoin (DOGE) در نزدیکی سطح اصلاحی فیبوناچی 50% 0.12 دلار با مقاومت مواجه است. این نشان می دهد که خرس ها در سطح بالاتری فعالیت می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

قیمت به سطح شکست 0.09 دلار سقوط کرده است. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. یک جهش قوی نشان می دهد که گاوها سطح را به حمایت تبدیل کرده اند.

خریداران سعی می کنند با فشار دادن مجدد قیمت به بالای 0.11 دلار، ریکاوری را از سر بگیرند. در صورت موفقیت، جفت DOGE/USDT می تواند تا سطح 61.8% اصلاحی 0.13 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر 0.09 دلار برسد، نشان می‌دهد که بهبودی ممکن است به پایان رسیده باشد. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک و سپس به 0.07 دلار کاهش یابد.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) در 30 نوامبر بالاتر از میانگین های متحرک شکست که حاکی از تجدید حیات گاوها است. قیمت در 1 دسامبر کاهش یافت، اما گاوها در تلاش هستند تا EMA 20 روزه (0.89 دلار) را به حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

اگر خریداران قیمت را به بالای 0.97 دلار برسانند، سرعت بهبودی تسریع خواهد شد و جفت MATIC/USDT می تواند تا مقاومت سربار 1.05 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر گاوها قیمت را به بالاتر از آن فشار دهند، این جفت می تواند به سمت 1.30 دلار حرکت کند.

در عوض، اگر قیمت از 0.97 دلار کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت را به زیر میانگین متحرک بکشانند. در این صورت، جفت می‌تواند پشتیبانی را در خط روند صعودی مجدداً آزمایش کند.

مربوط: ApeCoin در معرض 30٪ خطر سقوط پس از عرضه سهام APE در ماه دسامبر است

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) در حال تلاش برای بهبود در روند نزولی است. پس از دو روز تردید در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.53 دلار)، خریداران در 2 دسامبر از مقاومت بالاتری شکستند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

جفت DOT/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (5.96 دلار) افزایش یابد، که ممکن است یک مانع کوچک باشد، اما می توان از آن عبور کرد. سپس این جفت ارز ممکن است رالی امدادی را تا خط روند نزولی گسترش دهد. شکست و بسته شدن این مقاومت می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

خرس ها دو تلاش برای بازیابی در خط روند نزولی را متوقف کرده اند و ممکن است تلاش کنند دوباره از سطوح دفاع کنند. اگر خرس‌ها می‌خواهند کنترل خود را دوباره به دست آورند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و حمایت را در 5 دلار بشکنند.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) بالاتر از سطح شکست 75 دلار معامله می شود، اما گاوها در منطقه 80-84 دلار با مقاومت سخت مواجه هستند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین های متحرک نشان دهنده اقبال خریداران است، اما RSI در حال ایجاد واگرایی نزولی است. این نشان می دهد که حرکت مثبت ممکن است ضعیف شود. ممکن است جفت LTC/USDT برای مدتی بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه و 84 دلار باقی بماند.

تثبیت نزدیک به مقاومت سربار معمولاً یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که خریداران عجله ای برای کسب سود ندارند. اگر گاوها از 84 دلار خارج شوند، یک روند صعودی جدید شروع می شود و جفت می تواند تا 104 دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 70 دلار کاهش یابد، این جفت ممکن است تا SMA 50 روزه (61 دلار) کاهش یابد.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در 30 نوامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.74 دلار) خارج شد. خریداران سعی می کنند با بالا بردن قیمت به بالای SMA 50 روزه (6.17 دلار) موقعیت خود را تقویت کنند.

نمودار روزانه UNI/USDT.منبع: Trading View

اگر این اتفاق بیفتد، جفت UNI/USDT می تواند تا خط مقاومت افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها با تمام توان از این سطح دفاع کنند. زیرا نشان می دهد که اگر خرس ها در تلاش خود شکست خوردند، مثلث متقارن می توانست به عنوان یک الگوی معکوس عمل کند. پس از آن، این جفت ممکن است یک رالی جدید را تا 8 دلار و سپس به 10 دلار آغاز کند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت ممکن است خطوط تکیه گاه مثلث متقارن را دوباره آزمایش کند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا