اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 11/30: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI

پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، جرومی پاول درباره احتمال افزایش نرخ کمتر در سال 2023 بحث کرد، بیت کوین و بسیاری از آلت کوین ها در حال فروپاشی هستند، اما آیا این حرکت پایدار است؟

بیت کوین (BTC) ضعف بازار سهام ایالات متحده را دفع می کند و به نظر می رسد در 30 نوامبر بهبودی خود را آغاز کند. این نشان می دهد که فروش افزایش یافته توسط بحران FTX ممکن است در حال کاهش باشد.

سرمایه گذاران کوچکتر معمولاً در بازار نزولی وحشت می کنند و دارایی های خود را می فروشند، اما سرمایه گذاران بیت کوین برعکس عمل می کنند. بر اساس داده‌های Glassnode که در 27 نوامبر منتشر شد، سرمایه‌گذارانی که کمتر از 1 بیت کوین دارند که به آن میگو نیز می‌گویند، از زمان سقوط FTX تاکنون 96200 بیت کوین خریداری کرده‌اند.

به طور مشابه، سرمایه گذارانی که بین 1 تا 10 بیت کوین طبقه بندی شده به عنوان خرچنگ دارند، در 30 روز گذشته 191600 بیت کوین خریداری کرده اند. این نشان می دهد که سرمایه گذاران به انباشت در سطوح پایین ادامه می دهند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

با این حال، بهبود شدید قیمت بیت کوین به این زودی ها بعید است. شرکت بازرگانی QCP Capital معتقد است که داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در 13 دسامبر و تصمیم سیاست گذاری فدرال رزرو ایالات متحده در 14 دسامبر عوامل خطر بالقوه هستند. QCP انتظار دارد که وضعیت تنها در سه ماهه دوم یا سوم سال آینده پس از چرخش فدرال رزرو برای آزادسازی نقدینگی در سیستم تغییر کند.

آیا بیت کوین می تواند بازار ارزهای دیجیتال را بالاتر ببرد؟ بیایید 10 نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین از 15995 دلار در 28 نوامبر افزایش یافت و از الگوی مثلث نزولی فعلی در 30 نوامبر بهتر عمل کرد. (16910 دلار).

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

بسته شدن بیش از میانگین متحرک نمایی 20 روزه اولین نشانه ای است که خرس ها در حال از دست دادن حرکت هستند. سپس جفت BTC/USDT می تواند تا 17622 دلار و سپس به میانگین متحرک ساده 50 روزه (18434 دلار) حرکت کند. انتظار می رود فروشندگان به شدت از این منطقه دفاع کنند.

اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خارج شود، نشان می دهد که گاوها در حال خرید هستند.

احتمال دیگر کاهش قیمت از 17622 دلار است. اگر چنین باشد، این جفت می تواند برای مدتی بین 15476 تا 17622 دلار تثبیت شود.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1234 دلار) در 26 نوامبر کاهش یافت، اما گاوها این کاهش را در 1151 دلار در 28 نوامبر متوقف کردند. .

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار داده اند که در مرحله بعدی از SMA 50 روزه (1335 دلار) است. در صورت موفقیت، جفت ETH/USDT می تواند تا خط مقاومت کانال نزولی افزایش یابد. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس ها را به خود جلب می کند. این به این دلیل است که شکست کانال می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه صعودی، خرس ها باید از SMA 50 روزه دفاع کنند و قیمت را به زیر 1051 دلار برسانند. سپس جفت می تواند به خط پشتیبانی کانال برود.

BNB/USDT

BNB (BNB) در 29 نوامبر از میانگین متحرک جهش کرد، اما گاوها در ایجاد این حرکت کار سختی دارند. این نشان می دهد که خرس ها احتمالاً با یک چالش قوی بین 300 تا 318 دلار روبرو خواهند شد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (292 دلار) ثابت است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است، که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران قیمت را به بالای 318 دلار برسانند، یک برد بالقوه برای خریداران وجود دارد. این می تواند راه را برای صعود به 338 دلار هموار کند، جایی که خرس ها ممکن است بار دیگر یک سد محکم بسازند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک باشد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. پس از آن، این جفت می تواند به حمایت 258 دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

گاوها با موفقیت از آزمون شکست مجدد از مثلث متقارن در 28 نوامبر دفاع کردند. این یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که معامله گران در حال خرید کاهش در XRP (XRP) هستند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

این جهش به مقاومت سربار 0.41 دلار رسیده است که سطح مهمی برای تماشا است. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این مقاومت برسانند، جفت XRP/USDT می‌تواند تا 0.45 دلار و سپس به 0.51 دلار صعود کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها نزدیک به 0.41 دلار به شدت در حال فروش هستند. سپس سعی کنید قیمت را به داخل مثلث بکشید. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت می تواند به 0.34 دلار کاهش یابد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) همچنان در یک روند نزولی قرار دارد، اما واگرایی صعودی RSI نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال کاهش باشد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

گاوها باید برای نشان دادن قدرت، قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.32 دلار) برسانند. سپس جفت ADA/USDT می تواند شروع به بازیابی به سمت خط روند نزولی کند. SMA 50 روزه (0.36 دلار) می تواند به عنوان مقاومت عمل کند، اما می توان از آن عبور کرد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در یک رالی جزئی فروش می کنند. سپس خرس‌ها روند نزولی را از سر می‌گیرند و سعی می‌کنند قیمت را تا خط حمایت پایین بیاورند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) از متحرک نمایی 20 روزه (0.09 دلار) در 28 نوامبر برگشت، و احساسات مثبت را تغییر داد، که نشان می دهد معامله گران در حال خرید کاهش هستند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI بالای 60 نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. خریداران به دنبال افزایش بازیابی به سطح 50% فیبوناچی اصلاحی 0.11 دلار و 61.8% اصلاحی 0.12 دلار هستند.

فروشندگان ممکن است در این منطقه از دفاع قوی استفاده کنند. اگر قیمت از آنجا پایین بیاید، جفت DOGE/USDT می تواند دوباره به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه سربار فشار دهند، جفت می‌تواند یک اصلاح 100% را تکمیل کند و تا 0.16 دلار حرکت کند.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) بین متحرک نمایی 20 روزه (0.88 دلار) و خط روند صعودی گیر کرده است. متحرک نمایی 20 روزه ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها سعی می کنند با بالا بردن قیمت بالاتر از میانگین های متحرک، مزیتی به دست آورند. در صورت موفقیت، جفت MATIC/USDT می تواند به 0.97 دلار و سپس به 1.05 دلار حرکت کند. این سطح می‌تواند دوباره فروش خرس‌ها را جلب کند، اما حرکت صعودی می‌تواند زمانی که گاوها این مانع را برطرف کنند افزایش یابد.

این دیدگاه مثبت ممکن است در کوتاه مدت باطل شود اگر قیمت از میانگین های متحرک شکسته شود و به زیر خط روند صعودی سقوط کند. پس از آن، این جفت می تواند به حمایت بحرانی 0.69 دلار سقوط کند.

مربوط: قیمت FTM تا 50٪ بهبود می یابد زیرا Fantom باند 30 ساله را نشان می دهد (بدون نیاز به فروش توکن)

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) از 5.06 دلار در 28 نوامبر افزایش یافت که نشان می دهد گاوها در تلاش برای رسیدن به قیمت 5 دلار هستند. قیمت احتمالاً در 30 نوامبر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.52 دلار) خواهد رسید، جایی که با مقاومت سختی روبرو خواهد شد.

RSI در حال شکل گیری واگرایی صعودی است زیرا به زیر افزایش جفت DOT/USDT نرفته است. در این صورت، این جفت می‌تواند تا SMA 50 روزه (6 دلار) و سپس به خط روند نزولی حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به افزایش تسهیلات به عنوان یک فرصت فروش نگاه می‌کنند. شکست به زیر 5 دلار می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. حمایت بعدی در جهت نزولی 4.32 دلار است.

LTC/USDT

دم بلند شمعدانی لایت کوین (LTC) در 28 نوامبر، خرید قوی در سطوح پایین را نشان می دهد. این نشان می دهد که خریداران به دنبال تبدیل سطح شکست ۷۵ دلاری به پشتیبانی هستند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (69 دلار) و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در مسیر صعودی قرار دارد. خریداران برای شروع یک رالی جدید باید قیمت را به بالای 84 دلار برسانند که می تواند به 104 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای 84 دلار برسانند، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت LTC/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، برخی از گاوهای نر مهاجم ممکن است به دام بیفتند که منجر به انحلال طولانی مدت می شود. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (60 دلار) سقوط کند.

UNI/USDT

گاوها در حال خرید شیب به خط حمایت از الگوی مثلث متقارن هستند. این یک علامت مثبت است زیرا نشان دهنده سطح پایین تقاضا است. خریداران به دنبال تقویت موقعیت خود با فشار دادن Uniswap (UNI) به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.67 دلار) هستند.

نمودار روزانه UNI/USDT.منبع: Trading View

RSI نزدیک به نقطه میانی افزایش یافته است که نشان می دهد حرکت نزولی ممکن است در حال کاهش باشد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، جفت UNI/USDT می تواند به سمت خط مقاومت مثلثی صعود کند. شکست مثلث نشان دهنده تغییر روند بالقوه است.

برعکس، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین های متحرک شکسته شود، نشان می دهد که خرس ها به حرکت بالاتر ادامه می دهند. پس از آن، آنها سعی می کنند دوباره قیمت را به زیر مثلث پایین بیاورند و در را به 4.60 دلار باز کنند و سپس به 3.33 دلار کاهش دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا