اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 11/28: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT

آشفتگی چین، نگرانی‌های اقتصادی جهانی، و پرونده ورشکستگی BlockFi همگی بر بازار ارزهای دیجیتال در این هفته تأثیر زیادی گذاشته‌اند.

چین شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بوده است که در نتیجه محدودیت‌های شدید قرنطینه در چندین بخش از این کشور اعمال شده است. این ممکن است باعث اعتراضات گسترده در چین شده باشد و بازارهای سهام جهانی را پایین بیاورد.

علاوه بر آشفتگی در چین، بازار ارزهای دیجیتال از قبل نزولی تحت فشار BlockFi و شرکت‌های تابعه آن که برای فصل 11 ورشکستگی تشکیل داده‌اند، متحمل می‌شود. بیت کوین (BTC) در نوامبر 21 درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد نوامبر آن از سال 2018 است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

کاهش شدید قیمت بیت کوین به میزان قابل توجهی تعداد کیف پول هایی را که بیش از یک میلیون دلار بیت کوین دارند کاهش داده است. در 8 نوامبر 2021، 112898 کیف پول میلیونر وجود داشت، اما طبق داده‌های Glassnode، تا 25 نوامبر، تنها 23،245 کیف پول با موجودی بیت کوین 1 میلیون دلار یا بیشتر وجود داشت.

آیا ضعف شاخص S&P 500 (SPX) بیت کوین را به زیر 16000 دلار می رساند؟ بیایید نمودارها را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

SPX

بهبود شاخص S&P 500 به خط روند نزولی نزدیک می شود. احتمالاً خرس‌ها این سطح را مانند دو بار قبلی حفظ خواهند کرد.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

فروشندگان باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3922) برسانند تا مزیت کوتاه مدت خود را به نفع خود منحرف کنند. با ارسال آن، شاخص می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (3794) و سپس به 3700 کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، اما از متحرک نمایی 20 روزه خارج شود، نشان می دهد که معامله گران حتی در صورت کاهش قیمت، به خرید ادامه خواهند داد. این می تواند شانس شکستن خط روند نزولی را افزایش دهد. این شاخص می تواند تا 4300 افزایش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که روند نزولی به پایان رسیده است.

DXYMore

شاخص دلار آمریکا (DXY) از 108 در 21 نوامبر کاهش یافته است. این نشان می دهد که احساسات ممکن است نزولی باشد و معامله گران از این رالی برای کاهش موقعیت های خرید و ایجاد موقعیت های فروش سود می برند.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

روند نزولی متحرک نمایی 20 روزه (108) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها در فرمان هستند. اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر 105 برسانند، فروش تشدید می شود و ممکن است شاخص تا 103.50 و سپس به 102 کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر افزایش قیمت از 105 دلار ادامه یابد، بهبود می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. اگر رالی تسکین دهنده دوباره در این سطح با رد شدن مواجه شود، احتمالاً به زیر 105 می رسد.

در روند صعودی، خریداران باید مقاومت 108 را بشکنند تا عقب نشینی قوی نشان دهند. پس از آن، شاخص می تواند تا خط روند صعودی صعود کند و با مقاومت خرس ها مواجه شود.

BTC/USDT

رالی امداد بیت کوین حتی به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16972 دلار) هم نمی رسد، که نشان می دهد معامله گران برای خرید در سطوح بالاتر مردد هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

جفت BTC/USDT در حال تشکیل یک الگوی مثلث نزولی است که در زمان شکست کامل می شود و به زیر 15476 دلار بسته می شود. هدف این تنظیم منفی 13330 دلار است.

در حالی که میانگین‌های متحرک سراشیبی به نفع خرس‌ها هستند، واگرایی صعودی در RSI نشان می‌دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال کاهش باشد.

اگر قیمت افزایش یابد و از خط روند نزولی خارج شود، می تواند تنظیم منفی را باطل کند. این می تواند راه را برای افزایش احتمالی مقاومت بالای 17622 دلار باز کند. خریداران باید قیمت را بالاتر از این سطح قرار دهند تا نشان دهند که روند نزولی ممکن است پایان یابد.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در 26 نوامبر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1233 دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از آن برسانند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از EMA 20 روزه دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان ممکن است سعی کنند قیمت را به خط حمایت الگوی کانال نزولی (نزدیک به سطح مهم روانی 1000 دلار) برسانند.

خریداران احتمالاً از این سطح با تمام توان خود دفاع می کنند، اما باید موانع سربار را در متحرک نمایی 20 روزه برطرف کنند تا بهبودی پایدار را آغاز کنند. پس از آن، جفت ETH/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (1337 دلار) و سپس به خط مقاومت حرکت کند.

از جنبه نزولی، شکست کانال و بسته شدن آن می‌تواند فروش را تا پایین‌ترین قیمت ژوئن 881 دلار تسریع بخشد.

BNB/USDT

BNB (BNB) از 318 دلار در 26 نوامبر بهبود یافت و به زیر سطح شکست 300 دلار در 28 نوامبر سقوط کرد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین های متحرک، موقعیت خود را تثبیت کنند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که شکست 300 دلاری ممکن است یک تله صعودی بوده باشد. سپس جفت BNB/USDT می تواند به 275 دلار و سپس به 258 دلار کاهش یابد.

اگر قیمت بالاتر از میانگین های متحرک باشد، نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند. پس از آن، جفت می تواند دوباره تا 318 دلار حرکت کند. اگر گاوها از این مقاومت خارج شوند، جفت می تواند تا 338 دلار افزایش یابد.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 25 نوامبر از مقاومت سربار 0.41 دلار عبور کرد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند، همانطور که هسته بلند کندل آن روز نشان داد.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

این ممکن است باعث جذب فروش توسط خرس هایی شده باشد که قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.39 دلار) در 28 نوامبر رساندند.

این سطح مهمی است که باید تماشا کرد زیرا شکست زیر نشان می دهد که جفت XRP/USDT برای چند روز دیگر در محدوده 0.30-0.41 دلار باقی خواهد ماند. متحرک نمایی 20 روزه ثابت و RSI نزدیک به 45 نشان می دهد که حرکت صعودی در کوتاه مدت در حال کاهش است.

خریداران باید قیمت را به بالای 0.41 دلار برسانند تا نشانه شروع یک رالی جدید باشد.

ADA/USDT

رالی امدادی کاردانو (ADA) حتی نتوانست به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.33 دلار) برسد که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی خواهند کرد از مزیت استفاده کرده و با کشیدن جفت ADA/USDT به زیر سطح حمایت نزدیک به 0.30 دلار، روند نزولی را از سر بگیرند. این می تواند منجر به کاهش خط حمایت شود که در آن خریداران می توانند برای جلوگیری از کاهش مداخله کنند.

این دیدگاه نزولی ممکن است در کوتاه مدت باطل شود اگر قیمت از حمایت نزدیک به 0.30 دلار خارج شود و از متحرک نمایی 20 روزه خارج شود. ممکن است این جفت ارز به سمت خط روند نزولی حرکت کند که نشان می دهد خرس ها در حال از دست دادن شتاب هستند.

مربوط: BTC Miner Surrender جدید؟5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در 27 نوامبر از سطح احساسات 0.10 دلار بالاتر رفت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. در 28 نوامبر، قیمت به دلیل رزرو سود به محدوده بازگشت.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (0.09 دلار) در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است. رالی خود را به بالای 0.11 دلار از سر می گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، رالی می تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 0.12 دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، ممکن است تله گاوی بوده باشد که محدوده را شکسته است. سپس این جفت می تواند تا سطح حمایت 0.07 دلار کاهش یابد.

Matic/USDT

خریداران در تلاش هستند تا Porygon (MATIC) را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.88 دلار) برسانند. این نشان می دهد که خرس ها به تجمع امدادی به عنوان یک فرصت فروش نگاه می کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

جفت MATIC/USDT احتمالا دوباره به خط روند صعودی سقوط می کند. این سطح در گذشته چهار بار به عنوان یک تکیه گاه قوی عمل کرده است، بنابراین گاوها سعی خواهند کرد دوباره به طور تهاجمی از آن دفاع کنند. اگر قیمت از خط روند صعودی جهش کند، جفت می‌تواند به SMA 50 روزه (0.90 دلار) صعود کند.

شکست در این سطح نشان دهنده تجدید حیات گاوها خواهد بود. پس از آن، افزایش تا 0.97 دلار امکان پذیر است. برعکس، اگر قیمت از خط روند صعودی شکسته شود، جفت می تواند تا حمایت بحرانی 0.69 دلار سقوط کند.

نقطه/USDT

پولکادوت (DOT) در یک روند نزولی قوی قرار دارد. تلاش گاوها برای شروع بهبود در 24 نوامبر با 5.53 دلار شکست خورد.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

خرس ها قیمت را به حمایت بحرانی 5 دلار نزدیک کردند. این یک سطح مهم برای گاو نر است و در صورت شکست، جفت DOT/USDT می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. پس از آن، جفت می تواند تا 4.06 دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد یا از 5 دلار افزایش یابد، تقاضا در سطوح پایین تر را نشان می دهد. خریداران دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.57 دلار) برسانند و روند کاهش قیمت را افزایش دهند. پس از آن، جفت می تواند تا 6.50 دلار حرکت کند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا