اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۱/۲۵: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI

بیت‌کوین و اکثر آلت‌کوین‌های بزرگ شاهد افزایش آرامش هستند، اما سطوح بالاتر می‌تواند باعث فروش قوی خرس‌ها شود.

ورشکستگی FTX به احساسات شکننده ای در بین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ضربه زده است. بهبود سریع بعید است، اما شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis گفت که دنیای رمزارز می تواند قوی تر از این بحران بیرون بیاید. اریک ژاردین، سرپرست تحقیقات Chainalysis، پس از مقایسه سقوط FTX با سقوط کوه Gox به این نتیجه رسید.

جیمز سیفرت، تحلیلگر صندوق معاملاتی بلومبرگ Intelligence FX می گوید که طبق ادعای Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ‘99.9 درصد شانس’ برای مالکیت بیت کوین (BTC) وجود دارد. او اضافه کرد که «بعید» است که GBTC منحل شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

وقایع منفی چند روز گذشته به نظر نمی رسد سرمایه گذاران کوچکی را که همچنان انباشته می شوند، ترسانده باشد. بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode، تعداد کیف پول هایی که حداقل یک بیت کوین در آن نگهداری می شود در ماه نوامبر افزایش یافت و به ۹۵۰۰۰۰ رسید.

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌توانند بهبودی خود را در کوتاه‌مدت افزایش دهند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین از ۱۵۴۷۶ دلار در ۲۱ نوامبر بازگشت. این نشان می دهد که سطوح پایین تر، خرید گاوهای تهاجمی را جذب می کنند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال ایجاد واگرایی صعودی است که نشان می دهد خرس ها ممکن است شتاب خود را از دست بدهند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به بالای ناحیه مقاومت سربار بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۱۸۶ دلار) و ۱۷۶۲۲ دلار برسانند. اگر چنین است، جفت BTC/USDT می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

سپس این جفت می تواند قبل از به چالش کشیدن سطح احساسات ۲۰۰۰۰ دلاری، به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۸۷۱۸ دلار) برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک رالی آسودگی، فروشنده باقی خواهند ماند. خرس ها سعی خواهند کرد دوباره جفت ارز را به زیر ۱۵۵۸۸ دلار کاهش دهند و روند نزولی را از سر بگیرند. حمایت بعدی در جهت نزولی ۱۲۲۰۰ دلار است.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) از حمایت قوی نزدیک به ۱۰۷۳ دلار در ۲۲ نوامبر برگشت و در ۲۴ نوامبر از خط روند نزولی خارج شد. این نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای بهبود هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

جفت ETH/USDT می تواند در مرحله بعد تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۴۸ دلار) افزایش یابد که سطح مهمی برای تماشا است. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، جفت می‌تواند به سمت خط مقاومت الگوی کانال نزولی حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، این احساس منفی باقی می ماند و نشان می دهد که معامله گران در حال فروش در یک رالی هستند. خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا خط حمایت کانال بالا ببرند. اگر این حمایت شکسته شود، جفت می تواند به منطقه حمایت بحرانی بین ۱۰۰۰ تا ۸۸۱ دلار سقوط کند.

BNB/USDT

BNB (BNB) در ۲۱ نوامبر به زیر سطح حمایت قوی ۲۵۸ دلار رسید که معلوم شد تله خرس است. قیمت در ۲۲ نوامبر افزایش یافت و حرکت در ۲۳ نوامبر بیشتر شد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

گاوها و خرس‌ها شاهد نبردی سخت با قیمت ۳۰۰ دلار هستند که الگوهای شمعدانی اشتباهی که در ۲۴ و ۲۵ نوامبر شکل گرفت نشان می‌دهد. دفاع قوی

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای چند روز دیگر در محدوده ۲۵۸ تا ۳۰۰ دلار باقی بماند.

XRP/USDT

XRP (XRP) از ۰.۳۴ دلار در ۲۱ نوامبر افزایش یافت و از مثلث متقارن و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار) در ۲۴ نوامبر شکست.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

خریداران به دنبال ایجاد یک مزیت با بالا بردن قیمت به بالای مقاومت سربار ۰.۴۱ دلار هستند. اگر موفقیت آمیز باشد، جفت XRP/USDT می تواند شتاب بگیرد و به ۰.۵۰ دلار و سپس ۰.۵۶ دلار صعود کند.

با این حال، خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها تلاش خواهند کرد تا بهبود را در ۰.۴۱ دلار کاهش دهند و قیمت را به مثلث برگردانند. در آن صورت، گاوهای تهاجمی ممکن است به دام بیفتند و این جفت به سمت خط حمایت سقوط کند.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در یک روند نزولی قوی قرار دارد. گاوها در ۲۲ نوامبر نزول را به زیر ۰.۳۰ دلار خریدند، اما در تلاش هستند تا قیمت را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۳ دلار) برسانند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

میانگین‌های متحرک سراشیبی نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند، اما RSI در حال ایجاد واگرایی صعودی است که نشان می‌دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اولین نشانه قدرت، شکست EMA 20 روزه است. سپس جفت ADA/USDT می‌تواند به SMA 50 روزه (۰.۳۶ دلار) صعود کند و سپس به سمت خط روند نزولی حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی یا متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، ممکن است جفت روند نزولی را گسترش داده و تا خط حمایت کاهش یابد.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۲۱ نوامبر از ۰.۰۷ دلار حمایت کرد که نشان می دهد گاوها به دنبال ایجاد یک پایین ترین سطح در این سطح هستند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

رالی امدادی به ۰.۰۹ دلار می رسد و گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند. اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، جفت DOGE/USDT برای مدتی در محدوده ۰.۰۷ دلار و ۰.۰۹ دلار باقی می ماند. ممکن است در داخل باقی بماند.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت سربار فشار دهند، حرکت صعودی افزایش می‌یابد و این جفت می‌تواند تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% ۰.۱۰ دلار و سطح ۵۰% اصلاحی ۰.۱۱ دلار افزایش یابد.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) در ۲۱ نوامبر از خط روند صعودی بازگشت، اما در ۲۴ نوامبر از میانگین متحرک بازگشت.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

ممکن است فروشندگان دوباره سعی کنند قیمت را به زیر خط روند صعودی کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت MATIC/USDT می تواند به حمایت بحرانی ۰.۶۹ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند. زیرا اگر این سطح بشکند، جفت می تواند روند نزولی جدیدی را آغاز کند و تا ۰.۵۲ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک افزایش یابد، مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع گاوها باشد. پس از آن، صعود به ۰.۹۷ دلار و سپس به ۱.۰۵ دلار امکان پذیر است.

مربوط: آیا بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۱۱۰۰۰۰ دلار می رسد؟ ۳ دلیل برای افزایش قیمت بیت کوین اکنون

نقطه/USDT

بازگشت نقطه پولکا (DOT) از ۵ دلار در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۶۹ دلار) با مقاومت روبرو است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان به این تجمع به‌عنوان یک فرصت فروش نگاه می‌کنند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، خرس ها سعی خواهند کرد جفت DOT/USDT را به حمایت بحرانی ۵ دلار برسانند. شکست به زیر این سطح نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود. پس از آن، جفت می تواند تا ۴.۳۲ دلار کاهش یابد.

برای مقابله با این دیدگاه منفی، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، پایان احتمالی روند نزولی را نشان می دهد.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در ۲۳ نوامبر افزایش یافت و بالاتر از مقاومت سربار ۷۵ دلار بسته شد، اما شکست برای گاوها در دسترس نبود. خرس ها به دنبال کاهش قیمت به زیر ۷۵ دلار در ۲۵ نوامبر هستند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت LTC/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۵ دلار) کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. زیرا یک جهش قوی از آن نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در سمت نزولی است. پس از آن، گاوها می توانند قیمت را به بالای ۸۴ دلار برسانند و دری را برای صعود احتمالی به ۱۰۴ دلار باز کنند.

از طرف دیگر، اگر خرس ها به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسند، نشان می دهد که فروشندگان همچنان در سطوح بالاتر جذب می شوند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۵۸ دلار) کاهش یابد.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) یک الگوی مثلث متقارن بزرگ را تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است. قیمت در ۲۲ نوامبر از خط حمایت مثلثی جهش کرد که نشان دهنده پایین ترین سطح خرید بود.

نمودار روزانه UNI/USDT.منبع: Trading View

تلاش برای بازیابی ممکن است با مقاومت در میانگین متحرک مواجه شود. اگر قیمت از آنجا کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت UNI/USDT را به زیر مثلث فرو ببرند. در این صورت، این جفت ممکن است تا ۳.۳۳ دلار کاهش یابد.

با نادیده گرفتن این فرض، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، جفت می تواند تا خط مقاومت مثلثی افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، جفت می تواند تا ۸ دلار و سپس به ۱۰ دلار حرکت کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا