🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۱/۱۶: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، UNI، LTC

بهبود در بیت کوین و آلت کوین ها به سرعت محو شد و این نشان می دهد که سرمایه گذاران همچنان موضع ریسک را در همه ارزهای دیجیتال حفظ می کنند.

بر اساس گزارش تحقیقاتی کوین بیس، سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX یک بحران نقدینگی در صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است و می تواند به زمستان کریپتو تا پایان سال ۲۰۲۳ منجر شود.

تحلیلگران می گویند که انفجار FTX می تواند سرمایه گذاران نهادی را دور نگه دارد.

این بحران به چندین شرکت متمرکز بر کریپتو آسیب می رساند که پس از اعلام ورشکستگی شرکت در ۱۱ نوامبر، دارایی های خود را در FTX سپرده گذاری کرده اند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در حالی که چندین سرمایه‌گذار از سقوط FTX متزلزل شده‌اند، تیم دریپر، سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذار زنجیره بلوکی میلیاردر، همچنان نسبت به بیت‌کوین (BTC) صعودی است. در مصاحبه ای در ۱۵ نوامبر با Cointelegraph، دریپر هدف ۲۵۰۰۰۰ دلاری بیت کوین در سال ۲۰۲۳ را دو برابر کرد.

با این حال، سرمایه‌گذاران باید پیش‌بینی‌های قیمتی خود را با کمی نمک انجام دهند، زیرا بعید است که بیت‌کوین در آینده نزدیک بازار صعودی را آغاز کند.

سطوح حمایت و مقاومت کلیدی در بیت کوین و آلت کوین ها کدامند؟ بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در ۹ نوامبر به زیر پایین ترین سطح ژوئن ۱۷۶۲۲ دلار رسید. این نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. گاوها در ۱۰ نوامبر تلاش کردند تا بهبودی قوی داشته باشند، اما تلاش آنها با فروش هنگفت بالای ۱۷۶۲۲ دلار مواجه شد. این نشان می دهد که خرس ها سطح را به مقاومت تبدیل کرده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۲۷۱ دلار) کاهش یافته و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد. این نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند.

اگر قیمت به زیر ۱۷۶۲۲ دلار برسد، شکست به زیر ۱۵۵۸۸ دلار افزایش خواهد یافت. اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT ممکن است به ۱۲۲۰۰ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. این جفت می تواند سطح روانی را در ۲۰۰۰۰ دلار به چالش بکشد.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) طی چند هفته گذشته در یک الگوی کانال نزولی سقوط کرده است. شکست در افزایش قیمت به بالای کانال در ۴ نوامبر ممکن است منجر به کسب سود توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خریداران به شدت در ۱۰ نوامبر جهش به خط حمایت را خریدند، اما رالی امدادی نزدیک به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۳۷۲ دلار) ناپدید شد. این نشان می دهد که خرس ها بالاتر می فروشند.

خرس‌ها سعی می‌کنند دوباره قیمت را به زیر کانال کاهش دهند. در این صورت، فروش ممکن است تشدید شود و جفت ETH/USDT ممکن است به ۱۰۰۰ دلار کاهش یابد. برای به دست آوردن مزیت، خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دهند. سپس این جفت می تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند.

BNB/USDT

BNB (BNB) در ۸ نوامبر به ۳۹۸ دلار افزایش یافت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتری را حفظ کنند، همانطور که هسته بلند کندل آن روز نشان می دهد. با نزدیک شدن قیمت به حمایت قوی در ۲۵۸ دلار، فروش در ۹ نوامبر ادامه یافت.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

گاوها این کاهش را در ۱۰ نوامبر خریدند اما نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹۵ دلار) برسانند. این نشان می دهد که احساسات منفی شده است و خرس ها سودهای امدادی را به متحرک نمایی ۲۰ روزه می فروشند.

خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا حمایت ۲۵۸ دلاری را دوباره بشکنند و اگر این کار را انجام دهند، جفت BNB/USDT می‌تواند به ۲۳۹ دلار و سپس به ۲۱۶ دلار کاهش یابد. این دیدگاه منفی به زودی باطل خواهد شد اگر گاوها قیمت را به بالای ۳۱۳ دلار فشار دهند و حفظ کنند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در ۸ نوامبر دوباره وارد محدوده ۰.۴۱ تا ۰.۳۰ دلار شد. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. فروش در ۹ نوامبر ادامه یافت و قیمت به ۰.۳۲ دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

خریداران این کاهش را خریدند و سعی کردند قیمت را به بالای ۰.۴۱ دلار برگردانند، اما خرس‌ها تسلیم شدند. این نشان می دهد که خرس ها سطوح ۰.۴۱ دلار را به مقاومت تبدیل کرده اند. خرس ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به حمایت بحرانی ۰.۳۰ دلار بکشند.

این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است. اولین نشانه حرکت به سمت صعود، شکست و بسته شدن ۰.۴۱ دلار خواهد بود. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (۰.۴۵ دلار) افزایش یابد.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در یک روند نزولی قوی قرار دارد. هر دو میانگین متحرک روند نزولی دارند، اما RSI در شرف ایجاد واگرایی صعودی است. این نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن خط روند نزولی خواهد بود. چنین حرکتی حاکی از تغییر روند بالقوه است. پس از آن، جفت ADA/USDT می تواند تا ۰.۵۲ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت همچنان به کاهش و شکستن به زیر ۰.۳۱ دلار ادامه دهد، ممکن است جفت به خط حمایت سقوط کند. خط سه افت آخر را متوقف کرده است، بنابراین گاوها ممکن است یک افت دیگر به این سطح بخرند. اگر خریداران نتوانند از این سطح دفاع کنند، جفت می‌تواند روند نزولی را تا ۰.۲۵ دلار افزایش دهد.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) شاهد افزایش شدید از ۰.۰۶ دلار در ۲۵ اکتبر به ۰.۱۶ دلار در ۱ نوامبر بود. این امر RSI را به سطوح بیش از حد خرید سوق داد و می توانست معامله گران کوتاه مدت را برای ثبت سود وسوسه کند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

از آنجایی که گاوها نتوانستند از سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰% در ۰.۱۱ دلار دفاع کنند، فروش شتاب بیشتری گرفت. خریداران از SMA 50 روزه (۰.۰۸ دلار) در ۹ نوامبر دفاع کردند، اما خرس ها بهبود را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۹ دلار) متوقف کردند.

در چند روز گذشته، جفت DOGE/USDT بین میانگین های متحرک معامله می شود. اگر خرس ها به زیر SMA 50 روزه برسند، جفت می تواند یک اصلاحی ۱۰۰% را تکمیل کند و تا ۰.۰۶ دلار کاهش یابد. برعکس، شکست ۰.۱۰ دلاری نشان می دهد که گاوها به بازی بازگشته اند. پس از آن، افزایش تا ۰.۱۲ دلار امکان پذیر است.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) در ۴ نوامبر بالای مقاومت سربار ۱.۰۵ دلار شکست، اما در ۵ نوامبر با مقاومت ۱.۳۰ دلاری روبرو شد.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها در ۸ و ۹ نوامبر به شدت فروختند، با کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک، اما خریداران خط روند صعودی را حفظ کردند. جفت MATIC/USDT در ۱۰ نوامبر به شدت افزایش یافت، اما خرس ها بالاتر فروختند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۶ دلار) در ۱۲ نوامبر رسیدند.

اگر قیمت از SMA 50 روزه (۰.۸۹ دلار) شکسته شود، می تواند به خط روند صعودی سقوط کند. شکست زیر این حمایت ممکن است حمایت بحرانی را در ۰.۶۹ دلار دوباره آزمایش کند. برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت می تواند تا ۱.۰۵ دلار افزایش یابد.

مربوط: قیمت بیت کوین به ۱۶.۴ هزار دلار در Genesis Distress سقوط کرد زیرا مدیران اجرایی از GBTC دفاع کردند

نقطه/USDT

پولکادوت (DOT) در ۹ نوامبر به زیر منطقه حمایتی قوی ۶ دلار سقوط کرد و به ۵.۶۸ دلار رسید. این نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

خریداران سعی کردند قیمت را به بالای ۶ دلار برسانند تا خرس‌های تهاجمی را بگیرند، اما فروشندگان ادامه دادند. این نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند تا سطوح ۶ دلاری را به مقاومت تبدیل کنند.

روند نزولی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۱۲ دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها مزیت را دارند. فروشندگان سعی خواهند کرد دوباره جفت DOT/USDT را به زیر ۵.۳۲ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند تا ۴.۳۲ دلار کاهش یابد. برای مقابله با این دیدگاه منفی، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند و حفظ کنند.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در چند روز گذشته بین ۵.۱۴ تا ۷.۳۶ دلار معامله می شود. خریداران در ۴ نوامبر قیمت را بالاتر از مقاومت قرار دادند اما نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. خرس ها قیمت را در ۶ نوامبر به محدوده بازگرداندند.

نمودار روزانه UNI/USDT.منبع: Trading View

این ممکن است گاوهای تهاجمی را که به سمت خروجی هجوم آورده بودند به دام انداخته باشد. انحلال و فروش طولانی مدت توسط خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت ۵.۱۴ دلاری در ۸ نوامبر رساند، که ثابت شد یک تله نزولی است. گاوها این کاهش را خریدند و قیمت را به محدوده ۱۰ نوامبر بازگرداندند.

بهبود در میانگین های متحرک با مقاومت قوی روبرو است که نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است. انتظار می رود گاوها به شدت از حمایت دفاع کنند، اگرچه خرس ها ممکن است دوباره سعی کنند قیمت را پایین بیاورند تا آن را زیر محدوده نگه دارند.

این نشان می دهد که جفت UNI/USDT ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده ۴.۷۱ تا ۷.۷۹ دلار باقی بماند.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در چند هفته گذشته بین ۴۶ تا ۷۵ دلار محدود شده است. شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای ۷۵ دلار در ۷ نوامبر ممکن است باعث جذب سود توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد. این قیمت را به حمایت ۴۶ دلار در ۹ نوامبر نزدیک کرد.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت در محدوده باقی بماند، معامله گران معمولا افت را تا سطح حمایت خریداری می کنند. این چیزی است که در ۱۰ نوامبر اتفاق افتاد. جفت LTC/USDT به روند صعودی خود در ۱۱ نوامبر ادامه داد، اما شاهد فروش قوی نزدیک به ۶۵ دلار بود. این نشان می دهد که خرس ها در سطح بالاتری فعالیت می کنند.

میانگین متحرک صاف و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. این نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده محدودی بین ۵۳ تا ۶۵ دلار معامله شود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا