اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 10/4: BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC

بیت کوین در بالاترین حد خود تثبیت شده است، که اعتماد معامله گران را به آلتکوین های مختلف تقویت می کند.

بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده در 3 اکتبر به بالای 4.8 درصد رسید که بالاترین سطح از سال 2007 بود. جفری گوندلاچ، مدیرعامل DoubleLine Capital در این مقاله گفت. پست X (توئیتر سابق) گزارش داد که اسپرد بازده اوراق قرضه 2 ساله و 10 ساله از 109 واحد در چند ماه پیش به 35 واحد پایه کاهش یافته است. او هشدار داد که این “باید به همه هشدار رکود بدهد”.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال BitMEX، در یک موضوع اخیر X گفت که دولت با بازار اوراق قرضه به عنوان یک تندتر برخورد می کند. او هشدار داد که برای نجات کشور باید پول بیشتری چاپ شود. نرخ بهره – باعث فروپاشی شرکت ها می شود. برخی از سرمایه گذاران بر این باورند که این امر می تواند باعث افزایش بازار ارزهای دیجیتال شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی نیز شروع به علاقه مندی به ارزهای مجازی کرده اند. آخرین گزارش هفتگی جریان صندوق دارایی دیجیتال CoinShares نشان می دهد که برای اولین بار در شش هفته 21 میلیون دلار به محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال سرازیر شده است.

در این محیط کلان نامشخص، بیایید نگاهی به نمودارها بیندازیم تا حرکت احتمالی بعدی را مشخص کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین (BTC) در 2 اکتبر به بالای 28143 دلار رسید، اما فتیله بلند کندل نشان می دهد که خرس ها به شدت در حال فروش بالاتر هستند. خرس‌ها سعی کردند بیشتر از مزیت 3 اکتبر خود استفاده کنند، اما گاوها در 27160 دلار ایستادند.

نمودار روزانه BTC/USDT. سس: TradingView

روند صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26903 دلار) و شاخص قدرت نسبی مثبت (RSI) نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. خریداران بار دیگر برای غلبه بر مقاومت بالای 28143 دلار تلاش خواهند کرد.

بسته شدن بالاتر از این سطح، الگوی دو شیب کوتاه مدت با هدف 31486 دلار را تکمیل می کند.

اگر قیمت بار دیگر از مقاومت سربار سقوط کند و به زیر متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. این می تواند قیمت را به 26000 دلار کاهش دهد. جفت BTC/USDT احتمالاً برای مدتی بین 24800 تا 28143 دلار تثبیت خواهد شد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) به شدت از سطح مقاومت سربار به 1746 دلار در 2 اکتبر کاهش یافته است که نشان می دهد خرس ها نسبت به این سطح بسیار محتاط هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. سس: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (1640 دلار) ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا بر مانع 1746 دلاری غلبه کنند. در صورت موفقیت، جفت ETH/USDT یک الگوی دو کفی با هدف 1961 دلار را تکمیل می کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت به کاهش ادامه دهد و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، این نشان می‌دهد که این جفت ممکن است مدتی در محدوده 1531 تا 1746 دلار باقی بماند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 2 اکتبر از مقاومت 220 دلاری بالا رفت، اما گاوها نتوانستند شکست را حفظ کنند، همانطور که فتیله بلند کندل آن روز نشان داد.

نمودار روزانه BNB/USDT. سس: TradingView

شکست گاوها در حفظ قیمت بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (214 دلار) یک علامت منفی است. این نشان می دهد که معامله گران برای خروج عجله دارند. سپس جفت BNB/USDT می تواند به خط روند صعودی سقوط کند.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها بار دیگر سعی خواهند کرد جفت را به بالای 220 دلار برسانند. بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند نشان دهنده شروع رالی به 235 دلار و سپس 250 دلار باشد. در عوض، اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، جفت می‌تواند تا سطح حمایت قوی 203 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت XRP

خریداران XRP (XRP) را در 29 سپتامبر به بالای الگوی مثلث متقارن فشار دادند و متعاقباً چندین تلاش خرس‌ها برای بازگرداندن قیمت به مثلث را خنثی کردند.

نمودار روزانه XRP/USDT. سس: TradingView

گاوها در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا بر مقاومت بالای 0.56 دلار غلبه کنند. در صورت موفقیت، شروع یک روند صعودی جدید است. جفت XRP/USDT می تواند به سمت الگوی 0.66 دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از 0.56 دلار کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، این نشان می‌دهد که گاوها در حال رزرو سود هستند. این می تواند باعث شود که این جفت در چند روز آینده در محدوده 0.56 تا 0.41 دلار باقی بماند.

تحلیل قیمت سولانا

Solana (SOL) در محدوده وسیعی از 14 دلار تا 27.12 دلار باقی می ماند. اقدام قیمت در چند روز گذشته یک الگوی سر و شانه معکوس بالقوه ایجاد کرده است.

نمودار روزانه SOL/USDT. سس: TradingView

تنظیماتی که در محدوده ایجاد می‌شوند، کمتر قابل اعتماد هستند، اما باز هم نباید نادیده گرفته شوند. اگر قیمت بالا برود و از خط گردن بشکند، جفت SOL/USDT می‌تواند تا 27.12 دلار صعود کند و در نهایت به هدف الگوی 32.81 دلار برسد.

پشتیبانی مهمی که باید به آن اشاره کرد، متحرک نمایی 20 روزه (20.95 دلار) است. اگر قیمت به زیر این سطح سقوط کند، این نشان می دهد که گاوها تسلیم شده اند. این می تواند احتمال سقوط به 17.33 دلار را باز کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) از 0.27 دلار در 2 اکتبر کاهش یافت و در 4 اکتبر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.25 دلار) رسید. این یک سطح مهم برای تماشا در کوتاه مدت است.

نمودار روزانه ADA/USDT. سس: TradingView

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در روند صعودی به خرید در روند نزولی است. پس از آن، گاوها سعی می کنند قیمت را به بالای 0.27 دلار برسانند و یک رالی را تا 0.29 دلار و سپس 0.32 دلار آغاز می کنند.

اگر خرس ها بخواهند تجمع را متوقف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. جفت ADA/USDT ممکن است دوباره به حمایت مهم 0.24 دلار سقوط کند. گاوها احتمالاً از این سطح به شدت دفاع می کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

گاوها Dogecoin (DOGE) را به بالاتر از SMA 50 روزه (0.06 دلار) در 2 اکتبر رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در هر گردهمایی امدادی کوچکی می فروشند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. سس: TradingView

جفت DOGE/USDT به حمایت قابل توجه 0.06 دلار رسیده است. آزمایش مجدد سطوح پشتیبانی در یک دوره زمانی کوتاه باعث تضعیف آنها می شود. اگر سطح 0.06 دلار شکسته شود، جفت می تواند به حمایت اصلی بعدی در 0.055 دلار سقوط کند.

یک مزیت کوچک به نفع خریداران این است که RSI در حال ایجاد واگرایی صعودی است. این نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. شاخص ها در مورد حرکت بعدی مشخص نیستند. بنابراین، برای انجام شرط بندی جهت دار، بهتر است منتظر بمانید تا قیمت بالاتر از SMA 50 روزه بسته شود یا به زیر 0.06 دلار برسد.

مربوط: معامله گران بیت کوین انتظار دارند که قیمت بیت کوین در 27000 دلار باقی بماند زیرا دلار آمریکا نوسان را نادیده می گیرد

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) در 30 سپتامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.09 دلار) رسید و خرس‌ها تلاش گاوها برای بازیابی آن سطح را در اول اکتبر مسدود کردند.

این نمودار روزانه TON/USDT است. سس: TradingView

خرس‌ها در تلاشند تا موقعیت خود را با فشار دادن قیمت به زیر SMA 50 روزه (1.86 دلار) تثبیت کنند. این سطح می تواند منجر به عقب نشینی شود و این جفت احتمالاً با فروش در متحرک نمایی 20 روزه روبرو خواهد شد.

اگر قیمت از این سطح مقاومت کاهش یابد، نشان دهنده احساسات نزولی خواهد بود و معامله گران در حال فروش در یک رالی هستند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال شکست کمتر از SMA 50 روزه بیشتر خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت بالاتر رود و بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، این نشان می دهد که بازار سطح پایین تر را رد کرده است. پس از آن، جفت TON/USDT ممکن است تا 2.32 دلار افزایش یابد و خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا رالی را متوقف کنند.

تحلیل قیمت نقطه پولکا

پولکادوت (DOT) از SMA 50 روزه (4.24 دلار) در 2 اکتبر به شدت کاهش یافت و در 3 اکتبر به زیر متحرک نمایی 20 روزه (4.10 دلار) رسید.

نمودار روزانه DOT/USDT. سس: TradingView

خرس ها حمایت کلیدی را در 3.91 دلار در 4 اکتبر به چالش کشیدند، اما دم بلند کندل استیک نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. RSI یک واگرایی صعودی ایجاد کرده است که نشان می دهد فروشندگان ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، نشان می دهد که جفت DOT/USDT ممکن است مدتی در محدوده 4.33 دلار تا 3.91 دلار باقی بماند. خرس ها برای شروع روند نزولی بعدی به 3.50 دلار نیاز دارند که قیمت به زیر 3.91 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

پس از مشاهده یک نبرد سخت بین گاوها و خرس‌ها در نزدیکی میانگین‌های متحرک، Polygon (MATIC) در 4 اکتبر دوباره بازگشت، که نشان می‌دهد خریداران در تلاش هستند کنترل را در دست بگیرند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. سس: TradingView

گاوها به دنبال تقویت این قدرت هستند و قیمت را بالاتر از مقاومت سربار در 0.60 دلار قرار می دهند. اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، آغاز یک بهبود پایدار خواهد بود. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند تا 0.70 دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان دهنده این است که خرس ها در سطوح بالاتری فعال هستند. پس از آن، این جفت به احتمال زیاد حمایت بحرانی را در 0.49 دلار دوباره آزمایش خواهد کرد. این سطح احتمالاً باعث جذب خرید قوی توسط گاوها می شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا