🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۰/۲: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON

بیت‌کوین و برخی آلت‌کوین‌ها در اوایل اکتبر جامد به نظر می‌رسند، اما آیا حرکت صعودی فلش‌پان ادامه خواهد داشت؟

قانونگذاران در مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده در ۳۰ سپتامبر به توافقی آزمایشی دست یافتند که از تعطیلی ۴۵ روزه دولت جلوگیری کرد. این خبر ممکن است باعث افزایش شدید بیت کوین (BTC) در اول اکتبر شود. علاوه بر این، عملکرد قوی تاریخی بیت کوین در ماه اکتبر ممکن است احساسات را بیشتر تقویت کند.

بازار سهام آمریکا نیز در ماه اکتبر وضعیت خوبی دارد. بر اساس داده های سالنامه معامله گران سهام، از سال ۱۹۵۰ تا ۲۰۲۱، شاخص S&P 500 (SPX) در اکتبر به طور متوسط ​​۰.۹ درصد افزایش یافت. اما فقط به این دلیل که شرایط زیر در بازار سهام پیش می‌آید به این معنی نیست که گاوها راحت باشند. بدترین کاهش، سقوط دوشنبه سیاه در اکتبر ۱۹۸۷ بود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در حالی که ممکن است بازار ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت افزایش یابد، بعید است که یک رالی فرار آغاز شود. سطوح بالاتر احتمالاً شاهد سودآوری خواهند بود زیرا افزایش شدید شاخص دلار آمریکا (DXY) می تواند گاوها را در لبه نگه دارد.

سطوح مقاومت سربار کلیدی برای بیت کوین و آلت کوین ها که می تواند فروشندگان را جذب کند چیست؟ بیایید نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 در ۲۲ سپتامبر به زیر سطح حمایت قوی ۴۳۲۵ سقوط کرد. این یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند و شروع یک کاهش را نشان می دهد.

این نمودار روزانه SPX است. سس: TradingView

معمولاً قیمت سطح شکست را معکوس کرده و مجدداً آزمایش می کند (در این مورد ۴۳۲۵). در ۲۹ سپتامبر اتفاق افتاد. یقه این مجموعه احتمالا شاهد نبرد شدید بین گاو نر و خرس است.

اگر قیمت به زیر ۴۲۳۸ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها کنترل را در دست دارند. این امر می تواند فروش را تسریع کند و شاخص را به سمت هدف الگوی ۴۰۴۳ کاهش دهد.

در صورت تلاش برای بهبود، احتمالاً با فروش ۴۳۲۵ دلاری و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳۷۰ دلار) مواجه خواهد شد. غلبه بر این مقاومت اولین نشانه قدرت است. پس از آن، ممکن است شاخص تا خط روند نزولی افزایش یابد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا در روزهای اخیر رشد چشمگیری داشته است. گاوها در ۲۶ سپتامبر قیمت را به بالای سطح مقاومت سربار ۱۰۶ رساندند که نشان دهنده آغاز یک روند صعودی جدید است.

این نمودار روزانه DXY است. سس: TradingView

اگرچه فروشندگان در تلاش بودند تا قیمت را به زیر سطح شکست ۱۰۶ در ۲۹ سپتامبر برگردانند، دم بلند کندل نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. گاوها سعی خواهند کرد تا سطح ۱۰۶ را به حالت پشتیبانی برگردانند. در صورت موفقیت آمیز بودن این شاخص، ممکن است به ۱۰۸ برسد.

بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۱۰۶ و زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، می توانید گاوهای نر مهاجم را به دام بیاندازید. سپس این شاخص می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود (۱۰۳ دلار) سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در اول اکتبر از سطح مقاومت فوری به ۲۷۵۰۰ دلار رسید و در ۲ اکتبر به بالای ۲۸۱۴۳ دلار رسید. سهولت غلبه بر ۲۸۱۴۳ دلار نشان می دهد که احتمال صعود بیشتر وجود دارد.

نمودار روزانه BTC/USDT. سس: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۳۱۰۰۰ دلار برسانند، جایی که احتمالاً با مقاومت شدید خرس‌ها مواجه خواهد شد. اگر قیمت به شدت از این سطح کاهش یابد، نشان می دهد که جفت BTC/USDT در محدوده بزرگی بین ۳۱۰۰۰ تا ۲۴۸۰۰ دلار باقی می ماند.

اولین حمایت در نزول ۲۸۱۴۳ دلار است و پس از آن متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۸۶۲ دلار) قرار دارد. اگر قیمت به زیر ۲۸۱۴۳ دلار کاهش یابد، ممکن است در دام گاوهای تهاجمی بیفتد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد. اگر فروشندگان بخواهند کنترل را در دست بگیرند، باید قیمت ها را زیر این سطح کاهش دهند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در ۲۹ سپتامبر از SMA 50 روزه خود (۱۶۵۲ دلار) خارج شد و سپس در اول اکتبر دوباره افزایش یافت. این قیمت را به سطح مقاومت کمی بالاتر از ۱۷۴۶ دلار رساند.

نمودار روزانه ETH/USDT. سس: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۴۴ دلار) در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالاتر از سطح ۶۴ است که نشان می دهد گاوها در کنترل هستند. این احتمال رالی بالای ۱۷۴۶ دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ETH/USDT یک الگوی دو کف را تکمیل می کند. هدف برای این راه اندازی ۱۹۵۹ دلار است.

فروشندگان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بهبود در ۱۷۴۶ دلار انجام خواهند داد. برای کاهش سرعت حرکت صعودی، قیمت باید به زیر میانگین متحرک کاهش یابد. پس از آن، این جفت می تواند اقامت خود را در محدوده کمی طولانی تر کند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) از SMA 50 روزه خود (۲۱۶ دلار) در ۲۹ و ۳۰ سپتامبر سقوط کرد، اما در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۴ دلار) پشتیبانی پیدا کرد. این نشان دهنده احساسات مثبت با مقداری خرید است.

نمودار روزانه BNB/USDT. سس: TradingView

میانگین های متحرک در آستانه یک متقاطع صعودی قرار دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. شکست و بسته شدن به بالای ۲۲۰ دلار نشانه آغاز یک روند صعودی جدید است. جفت BNB/USDT در ابتدا می تواند به ۲۳۵ دلار و سپس ۲۵۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۲۲۰ دلار کاهش یابد، خرس‌ها بار دیگر سعی می‌کنند این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت آمیز بودن، نشان می دهد که ادغام می تواند برای چند روز دیگر تمدید شود.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در ۲۹ سپتامبر از یک الگوی مثلث متقارن بالا رفت و گاوها سطح شکست را در ۳۰ سپتامبر دوباره آزمایش کردند. این نشان می دهد که گاوها به بازی بازگشته اند.

نمودار روزانه XRP/USDT. سس: TradingView

سپس خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به سمت سطح مقاومت سربار در ۰.۵۶ دلار برسانند. این سطح یک سطح مهم برای تماشا است زیرا افزایش بالاتر از این سطح می تواند نشانه شروع یک روند صعودی جدید به سمت هدف الگوی ۰.۶۴ دلار باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از ۰.۵۶ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و به فروش خود ادامه می‌دهند. این می تواند جفت XRP/USDT را برای مدتی در محدوده ۰.۴۱ تا ۰.۵۶ دلار محدود نگه دارد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در ۱ اکتبر بالاتر از مقاومت سربار ۲۲.۳۰ دلار شکست، که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند.

نمودار روزانه SOL/USDT. سس: TradingView

افزایش شدید RSI را به سمت منطقه خرید بیش از حد سوق داده است و نشان می دهد که رالی ممکن است به زودی با مقاومت روبرو شود. خرس ها می توانند تلاش کنند تا بهبود را در ۲۵.۵۰ دلار و سپس دوباره در ۲۷.۱۲ دلار متوقف کنند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، نشان می دهد که محدوده ۱۴ تا ۲۷.۱۲ دلار باقی خواهد ماند.

یک پشتیبان مهم برای تماشای منفی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰.۵۰ دلار) است. فروشندگان باید جفت SOL/USDT را به زیر این سطح بکشند تا سرعت صعودی را تضعیف کنند.

مربوط: معامله گر می گوید بیت کوین بوی باورنکردنی می دهد، قیمت بیت کوین به ۲۸۵۰۰ دلار می رسد

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در اول اکتبر به بالای خط روند نزولی و SMA 50 روزه (۰.۲۵ دلار) صعود کرد و الگوی مثلث نزولی نزولی در حال توسعه را باطل کرد.

نمودار روزانه ADA/USDT. سس: TradingView

به طور کلی، یک راه اندازی نزولی ناموفق یک علامت مثبت است زیرا گاوهای نر در حاشیه برای خرید می پرند. با این حال، ممکن است قیمت قبل از آن کاهش یابد و سطح شکست را دوباره آزمایش کند.

اگر این سطح حفظ شود، نشان می دهد که گاوها خط روند نزولی را به حالت حمایت معکوس کرده اند. پس از آن، جفت ADA/USDT ممکن است شروع به افزایش به ۰.۲۹ دلار و سپس ۰.۳۲ دلار کند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و دوباره وارد مثلث شود، نشان دهنده رد سطوح بالاتر از سوی بازار است. پس از آن، این جفت به احتمال زیاد حمایت بحرانی را در ۰.۲۴ دلار دوباره آزمایش خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

دوج کوین (DOGE) در تاریخ ۲۹ سپتامبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) شکست و در ۱ اکتبر به SMA 50 روزه (۰.۰۶ دلار) رسید. این نشان می دهد که گاوها در آستانه شروع حرکت بالاتر هستند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. سس: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ثابت است، اما RSI به منطقه مثبت جهش کرده است، که نشان دهنده مثبت شدن حرکت است. بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه در را برای افزایش احتمالی ۰.۰۷ دلار باز می کند. این سطح می تواند به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما در صورت عبور، جفت DOGE/USDT می تواند تا ۰.۰۸ دلار افزایش یابد.

زمان برای خرس ها در حال اتمام است. اگر قرار است رالی متوقف شود، قیمت باید به سرعت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد. پس از آن، این جفت به احتمال زیاد حمایت بحرانی را در ۰.۰۶ دلار دوباره آزمایش خواهد کرد.

تحلیل قیمت تن کوین

بازار نجات Toncoin (TON) در ۲.۳۱ دلار در ۲۸ سپتامبر متوقف شد، که نشان می دهد خرس ها در حال فروش بالاتر هستند. اگرچه قیمت کاهش یافت، گاوها حمایت اول اکتبر را در ۲.۰۷ دلار حفظ کردند.

این نمودار روزانه TON/USDT است. سس: TradingView

خرس‌ها فروش خود را در ۲ اکتبر تمدید کردند و قیمت را به زیر سطح حمایت اصلی در ۲.۰۷ دلار رساندند. اگر قیمت به زیر این سطح سقوط کند، فروش ممکن است تشدید شود و جفت TON/USDT به SMA 50 روزه (۱.۸۴ دلار) سقوط کند.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای ۲.۳۱ دلار برسانند تا دری را برای آزمایش مجدد احتمالی مقاومت سربار در ۲.۵۹ دلار باز کنند. این سطح می تواند بار دیگر فروش تهاجمی خرس ها را به خود جلب کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا