🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۰/۱۶: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON

بازار سهام در آغاز معاملات هفتگی به رنگ آبی درخشید و قیمت‌های کریپتو نیز از این روند پیروی کردند.

پس از دو هفته افزایش متوالی، شاخص S&P 500 (SPX) هفته را با قدرت شروع کرد. این نشان دهنده احساس ریسک است و نشانه صعودی است. نوسانات ممکن است در این هفته بیشتر افزایش یابد و انتظار می رود ۱۱ درصد از شرکت های S&P 500 درآمد خود را گزارش کنند.

احساسات ریسک پذیر ممکن است اشتهای خرید برای برخی ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. یکی از حوزه‌هایی که شاهد فعالیت‌های صعودی است، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است. پیروزی قانونی Grayscale نرخ تنزیل GBTC را به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۲۱ کاهش داد. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال قیمت‌گذاری در این امکان هستند که اعتماد در نهایت به یک ETF بیت‌کوین (BTC) تبدیل شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

اگر قیمت در اخبار بد به زیر سطح حمایت نزول نکند، اما در اخبار خوب از سطح مقاومت فوری بالاتر رود، این نشان می‌دهد که اطمینان فروشنده کوتاه مدت در حال کاهش است. این احتمال افزایش کوتاه مدت را افزایش می دهد.

سطوح مقاومت سربار کلیدی برای بیت کوین و آلت کوین ها که برای شروع یک روند صعودی باید از آنها عبور کرد کدامند؟ بیایید نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۴۰۱) در ۱۲ اکتبر سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را به زیر سطح کلیدی ۴۳۲۵ برسانند.

این نمودار روزانه SPX است. سس: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳۴۱) مسطح شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان می دهد گاوها یک مزیت جزئی دارند.

خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به بالای منطقه مقاومت فوری بین SMA 50 روزه و خط روند نزولی برسانند. فراتر از این ناحیه، شاخص پایان مرحله تصحیح را نشان می دهد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۴,۳۲۵ کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به شدت از SMA 50 روزه دفاع می کنند. سپس ممکن است این شاخص حمایت بحرانی را در ۴۲۱۶ دوباره آزمایش کند.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) از ۱۰۷.۳۴ در ۳ اکتبر اصلاح شد و در ۱۰ اکتبر به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۶ دلار) سقوط کرد. در یک روند صعودی، معامله گران معمولاً نزول را به EMA 20 روزه می خرند.

این نمودار روزانه DXY است. سس: TradingView

یک بار دیگر، گاوها فشار را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه خریدند و شروع به بازگشت کردند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومت ۱۰۷.۳۴-۱۰۸ برسانند. در صورت موفقیت، شاخص می تواند یک صعود قوی به سمت ۱۱۱ را آغاز کند.

اما به نظر می رسد خرس ها به راحتی تسلیم نمی شوند. آنها از منطقه سربار محافظت می کنند و سعی می کنند قیمت را به زیر ۱۰۵.۵۰ برسانند. اگر این حمایت شکسته شود، شاخص ممکن است به SMA 50 روزه (۱۰۴.۸۱ دلار) سقوط کند. این یک سطح مهم برای محافظت در صورتی است که گاوها می خواهند رالی را حفظ کنند. در زیر این سطح، شاخص می تواند تا ۱۰۳ کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت‌کوین که در چند روز گذشته بین میانگین‌های متحرک معامله می‌شد، در ۱۶ اکتبر حرکت قاطعانه‌ای انجام داد زیرا گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۲۲۴ دلار) رساندند.

نمودار روزانه BTC/USDT. سس: TradingView

شتاب بیشتر شد و جفت BTC/USDT به بالای مقاومت ۲۸۱۴۳ دلار رسید. با این حال، این سرخوشی کوتاه مدت بود زیرا خرس‌ها به شدت فروختند و قیمت را به زیر ۲۸۱۴۳ دلار رساندند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به بالاتر شدن کرده است و RSI به سمت محدوده مثبت حرکت کرده است که نشان می دهد گاوها برتری جزئی دارند. اگر خریداران به قیمت بالاتر از ۲۸۱۴۳ دلار دست یابند، این جفت می تواند به ۳۰۰۰۰ دلار و حتی به ۳۱۰۰۰ دلار برسد.

از جنبه نزولی، بسته شدن کمتر از SMA 50 روزه (۲۶۷۱۵ دلار) می تواند شانس را به نفع خرس ها کاهش دهد. این جفت ممکن است ابتدا به ۲۶۰۰۰ دلار و سپس به ۲۴۸۰۰ دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در چند روز گذشته بین ۱۵۳۱ تا ۱۷۴۶ دلار در نوسان بوده است. به طور معمول، در یک محدوده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید می کنند و در مقاومت می فروشند.

نمودار روزانه ETH/USDT. سس: TradingView

خریداران این کاهش را به ۱۵۲۱ دلار در ۱۲ اکتبر خریداری کردند و بازگشت کمک مالی آغاز شد. گاوها سعی کردند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ۱۶ اکتبر برسانند، اما فتیله بلند کندل نشان دهنده فروش تهاجمی خرس ها است.

اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش دیگری برای کاهش و حفظ قیمت به زیر ۱۵۲۱ دلار انجام خواهند داد. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت ETH/USDT ممکن است به ۱۳۶۸ دلار سقوط کند.

برعکس، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک برانند و آن را حفظ کنند. اگر موفقیت آمیز باشد، این جفت می تواند تا ۱۷۴۶ دلار افزایش یابد. حتی در این سطح، احتمالا شاهد فروش قوی خرس ها خواهیم بود.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) از حمایت قوی به ۲۰۳ دلار بازگشت و در ۱۶ اکتبر کمی بالاتر از خط روند نزولی صعود کرد. با این حال، فتیله بلند شمعدان نشان می دهد که خرس ها روند بالاتری دارند.

نمودار روزانه BNB/USDT. سس: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۰ دلار) ثابت است و RSI بالاتر از نقطه میانی است که نشان می دهد حرکت نزولی در حال تضعیف است.

گاوها بار دیگر سعی خواهند کرد از این موقعیت استفاده کنند و قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر بتوانند سطوح بالاتر را حفظ کنند، الگوی مثلث نزولی نزولی باطل می شود. پس از آن، جفت BNB/USDT می تواند به ۲۳۵ دلار و سپس ۲۵۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر سطح حمایت کلیدی ۲۰۳ دلار کاهش یابد، این دیدگاه صعودی نفی خواهد شد. پس از آن، این جفت ممکن است به ۱۸۳ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین ۰.۴۱ تا ۰.۵۶ دلار گیر کرده است. گاوها در آستانه شروع عقب نشینی هستند، اما احتمالاً در میانگین متحرک با مقاومت سختی روبرو می شوند.

نمودار روزانه XRP/USDT. سس: TradingView

هنگامی که قیمت ها از میانگین متحرک کاهش می یابد، نشان می دهد که تمام بازارهای صعودی کوچک در حال فروخته شدن هستند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۴۶ دلار زیاد است. اگر این سطح نیز حفظ نشود، جفت XRP/USDT ممکن است تا ۰.۴۱ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. پس از آن، این جفت ارز به ۰.۵۶ دلار صعود خواهد کرد. انتظار می رود که خرس ها به شدت از این سطح دفاع کنند.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در ۱۶ اکتبر بالاتر از مقاومت کوتاه مدت به ۲۲.۵۰ دلار رسید که نشان می دهد گاوها در تلاش برای کنترل هستند.

نمودار روزانه SOL/USDT. سس: TradingView

گاوها قیمت را به خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها رساندند، اما نتوانستند بالاتر از آن سطح گسترش پیدا کنند. این یک مقاومت مهم برای مشاهده است زیرا در بالا تنظیم صعودی را تکمیل می کند. پس از آن، جفت SOL/USDT شروع به افزایش به ۲۷.۱۲ دلار خواهد کرد و سپس ممکن است به سمت هدف الگوی ۳۲.۸۱ دلار حرکت کند.

اگر خرس‌ها بخواهند این رالی را متوقف کنند، قیمت باید به سرعت به زیر SMA 50 روزه (۲۰.۵۶ دلار) برگردد. پس از آن، این جفت ممکن است به ۱۸.۵۰ دلار سقوط کند.

مربوط: استخراج بیت کوین سخت تر از همیشه است – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) از حمایت قوی نزدیک به ۰.۲۴ دلار بازگشته است و نشان می دهد که گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT. سس: TradingView

خط مقاومت رو به بالا جریان، خط میانگین متحرک است. خریداران در ۱۶ اکتبر سعی کردند بر این مانع غلبه کنند، اما فتیله بلند کندل نشان از فروش در سطوح بالاتر دارد. اگر گاوها امتیازات قابل توجهی از سطوح فعلی ندهند، چشم انداز صعود به بالای ۰.۲۸ دلار افزایش خواهد یافت. این سطح می تواند دوباره به عنوان مقاومت عمل کند، اما در صورت پاک شدن، جفت ADA/USDT می تواند به ۰.۳۰ دلار برسد.

یک سطح مهم برای تماشای نزولی ۰.۲۴ دلار است. اگر قیمت از میانگین متحرک کاهش یابد، احتمال افت به زیر ۰.۲۴ دلار بیشتر می شود. شکستن زیر این حمایت کلیدی می‌تواند باعث کاهش جفت به ۰.۲۲ دلار و سپس به ۰.۲۰ دلار شود.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در ۱۴ اکتبر به سطح شکست ۰.۰۶ دلار بهبود یافت که نشان می دهد سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. سس: TradingView

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند، شروع یک صعود جدید به سمت ۰.۰۷ دلار است. این سطح می تواند یک مانع سخت دیگر ایجاد کند، اما اگر برطرف شود، جفت DOGE/USDT می تواند به ۰.۰۸ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است مدتی اقامت خود را در محدوده ۰.۰۵۵ دلار تا ۰.۰۶ دلار افزایش دهد.

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) از ۱۲ اکتبر کمتر از میانگین متحرک خود معامله می شود، اما این نشانه مثبتی است که خرس ها نتوانسته اند از این ضعف استفاده کنند. این نشان دهنده عدم فروش در سطوح پایین تر است.

این نمودار روزانه TON/USDT است. سس: TradingView

گاوها سعی کردند قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برگردانند، اما فتیله بلند شمعدان نشان می دهد که خرس ها هیچ نشانه ای از شکستن ندارند. فروشندگان بار دیگر سعی می کنند قیمت را به زیر ۱.۸۹ دلار برسانند و اصلاح عمیق تری را آغاز کنند. پشتیبانی نزولی بعدی ۱.۸۰ دلار و بعدی ۱.۶۰ دلار است.

اگر گاوها بخواهند علامت بازگشت بدهند، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک برانند و آن را حفظ کنند. جفت TON/USDT در ابتدا می تواند تا ۲.۲۰ دلار و سپس ۲.۳۱ دلار افزایش یابد.

نویسنده: Rakesh Upadhyay
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا