اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 1/9: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، DOGE، ADA، MATIC، LTC

DXY در حال خنک شدن است، ارزهای دیجیتال و سهام شروع به گرم شدن می کنند. کوین تلگراف چگونگی واکنش بیت کوین و آلتکوین ها به حرکت صعودی فعلی بازار را بررسی می کند.

سرمایه گذاران در همه طبقات دارایی، سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده را از نزدیک دنبال می کنند. این برای ایجاد زمینه برای یک محیط ریسک یا خطر است.

افزایش قوی در بازار سهام ایالات متحده در 6 ژانویه و در بازار ارزهای دیجیتال در آخر هفته نشان می دهد که ناظران بازار انتظار دارند فدرال رزرو سرعت افزایش بی رویه نرخ خود را کاهش دهد. خوش بینی ناشی از کندی کمتر از حد انتظار رشد دستمزد در گزارش مشاغل دسامبر و اولین انقباض در فعالیت صنعت خدمات ایالات متحده از ماه می 2020 است. 12 ژانویه.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

بازارهای ارزهای دیجیتال ممکن است از یک محیط ریسک سود ببرند، اما دامنه صعود ممکن است به دلیل مشکلاتی که گروه ارزهای دیجیتال را درگیر کرده محدود باشد. معامله گران باید به اخبار مربوط به فضای کریپتو توجه کنند.

آیا قدرت در S&P 500 (SPX) و ضعف در شاخص دلار آمریکا (DXY) می تواند قیمت ارزهای دیجیتال را بالاتر ببرد؟

SPX

پس از چند روز تثبیت در یک محدوده، شاخص S&P 500 در 6 ژانویه از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3875) پیشی گرفت. این نشان می دهد که عدم قطعیت به نفع خریدار برطرف شده است.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

گاوها سعی خواهند کرد با فشار دادن قیمت به خط روند نزولی موقعیت خود را تقویت کنند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. فراتر از این می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد. این شاخص می تواند به 4100 و سپس به 4325 برسد.

بر خلاف این فرض، اگر شاخص از سطح فعلی یا مقاومت سربار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در یک رالی تسکین ادامه خواهند داد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، خرس‌ها دوباره وارد بازی خواهند شد.

DXYMore

گاوها قیمت را به بالای مقاومت اصلی 105 در 5 ژانویه رساندند، اما نتوانستند بهبودی را در 6 ژانویه حفظ کنند. قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (104) سقوط کرده است.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

فروش در 9 ژانویه ادامه یافت و خرس ها به زیر سطح حمایت اخیر نزدیک به 103.39 رسیدند. اگر بازار نزولی پایین‌ترین سطح خود را حفظ کند، آغاز مرحله بعدی روند نزولی است. این شاخص می تواند به 102 و سپس به سطح مهم روانی 100 سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت بالاتر از 103.39 افزایش یابد، نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است. خریداران سعی می کنند این جفت ارز را به سمت 105.82 سوق دهند. اگر قیمت از این مقاومت خارج شود و بسته شود، مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع گاوها باشد.

BTC/USDT

بیت کوین (BTC) در 8 ژانویه بالاتر از مقاومت در محدوده 16,256 تا 17,061 دلار شکست، که نشان می دهد عدم اطمینان به نفع خریداران برطرف شده است.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

اگر گاوها بتوانند سطوح شکست را حفظ کنند و حمایت را به 17061 دلار برسانند، جفت BTC/USDT می‌تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت مقاومت بالای 18388 دلار آغاز کند. این سطح می تواند یک مانع بزرگ باشد.

اگر قیمت از 18388 دلار به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که جفت BTC/USDT ممکن است برای مدتی در محدوده وسیعی بین 16256 دلار و 18388 دلار نوسان داشته باشد.

اگر خرس‌ها قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک برگردانند، مزیت کوتاه‌مدت می‌تواند به نفع آنها باشد.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) به تدریج به سمت مقاومت سربار در 1352 دلار افزایش می یابد. از آنجایی که خط روند نزولی درست بالاتر از این سطح است، خرس ها تمام تلاش خود را برای دفاع از آن خواهند کرد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

اگر خریداران امتیاز قابل توجهی از مقاومت سربار ندهند، احتمال شکست خط روند نزولی بیشتر است. اگر چنین است، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد. جفت ETH/USDT می تواند ابتدا تا 1700 دلار افزایش یابد و سپس به 1800 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از 1352 دلار کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که معامله گران نزدیک به مقاومت می فروشند. این می تواند این جفت را برای چند روز دیگر در محدوده 1150-1352 دلار نگه دارد.

BNB/USDT

BNB (BNB) به حرکت خود ادامه می دهد و از میانگین متحرک ساده 50 روزه (268 دلار) در 8 ژانویه عبور می کند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح بالا است.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (258 دلار) شروع به حرکت بالاتر کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. جفت BNB/USDT می تواند تا 300 دلار و سپس به 318 دلار افزایش یابد. این منطقه احتمالاً فروش قوی خرس ها را به خود جلب می کند.

در طول روند نزولی، اولین حمایت در SMA 50 روزه و سپس در EMA 20 روزه است. شکستگی زیر میانگین متحرک می تواند نشان دهنده بازگشت خرس ها به صندلی راننده باشد. پس از آن، جفت می تواند تا 250 دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

خرس ها در چند روز گذشته نتوانسته اند قیمت را زیر خط حمایت مثلث متقارن حفظ کنند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به سمت خط مقاومت مثلثی سوق دهند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. زیرا شکست و بسته شدن در این سطح می تواند یک حرکت جدید را آغاز کند. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند تا 0.42 دلار و سپس به هدف الگوی 0.46 دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که ممکن است جفت ارز در داخل مثلث به معامله ادامه دهد. برای اینکه خرس ها دست بالا را به دست آورند، قیمت باید پایین تر از مثلث فرو رود و حفظ شود.

Doge/USDT

محدوده باریک Dogecoin (DOGE) پس از خروج از متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) در 9 ژانویه به سمت بالا معامله شد. قیمت در مرحله بعدی می تواند به SMA 50 روزه (0.08 دلار) برسد که می تواند چالشی قوی از سوی خرس ها باشد.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از SMA 50 روزه پایین بیاید اما از متحرک نمایی 20 روزه منحرف شود، نشان می دهد که گاوها در حال خرید در مسیر نزولی هستند. این می تواند شانس شکستن SMA 50 روزه را افزایش دهد. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند تا 0.11 دلار شتاب بگیرد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت ارز را به زیر سطح حمایت نزدیک به 0.07 دلار کاهش دهند. در این صورت، این جفت می تواند تا 0.05 دلار کاهش یابد.

مربوط: چرا اتریوم (ETH) امروز افزایش یافت؟

ADA/USDT

Cardano (ADA) به بهبود قوی خود ادامه داد و در 8 ژانویه از SMA 50 روزه (0.29 دلار) عبور کرد. سپس در 9 ژانویه دوباره افزایش یافت و از خط روند نزولی الگوی گوه نزولی عبور کرد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

گاوها تحت کنترل هستند زیرا متحرک نمایی 20 روزه (0.27 دلار) شروع به حرکت بالاتر کرده است و RSI وارد قلمرو بیش از حد خرید شده است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از گوه نگه دارند، جفت ADA/USDT می تواند تا 0.44 دلار افزایش یابد.

با این حال، فتیله بلند در کندل 9 ژانویه نشان می دهد که خرس ها ممکن است به راحتی تسلیم نشوند. این نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش هستند تا گاوهای تهاجمی را با بازگرداندن قیمت به دام بیاندازند. سپس این جفت می تواند به سمت متحرک نمایی 20 روزه حرکت کند.

الان رای بدهید!

Matic/USDT

Polygon (MATIC) در 8 ژانویه از متحرک نمایی 20 روزه (0.81 دلار) عبور کرد و در 9 ژانویه دوباره افزایش یافت.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت سربار 0.97 دلار برسانند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین های متحرک جهش کند، نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند. این می تواند شانس رالی را تا 1.05 دلار افزایش دهد.

احتمال دیگر این است که قیمت از 0.97 دلار به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد. چنین حرکتی نشان می دهد که جفت MATIC/USDT ممکن است برای مدتی بین 0.97 تا 0.75 دلار باقی بماند.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در 6 ژانویه از میانگین متحرک جهش کرد و در 9 ژانویه بالاتر از مقاومت سربار در 80 دلار شکست. گاوهای نر پرانرژی سعی خواهند کرد از این حرکت سرمایه گذاری کنند تا قیمت را به بالای 85 دلار برسانند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

اگر چنین شود، جفت LTC/USDT می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند. اولین هدف برای صعود 106 دلار و سپس 115 دلار است. میانگین های متحرک روند صعودی و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در حال صعود است.

برعکس، اگر قیمت از 85 دلار کاهش یابد، جفت می تواند به 75 دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره مقاومت سربار را پاک کنند. برای اینکه خرس ها دست بالا را بدست آورند، قیمت باید به زیر 72 دلار برسد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا