اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 1/25: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، AVAX

بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال پس از کاهش حرکت صعودی که هفته گذشته آن را به بالاترین سطح سال گذشته رساند، شروع به اصلاح کردند.

بیت کوین (BTC) در چند روز گذشته نزدیک به 23000 دلار به تثبیت خود ادامه داده است. سوال بزرگ بعدی که سرمایه گذاران را آزار می دهد این است که آیا این رالی به پایان رسیده است یا اینکه آیا بیت کوین بهبود خود را از سر گرفته است.

صعود قوی بیت کوین از سال تا به امروز باعث شده است که تعداد کمی از تحلیل گران در کوتاه مدت به روند صعودی تبدیل شوند. آنها انتظار دارند بیت کوین به سیر صعودی خود ادامه دهد و به 25000 دلار و حتی 30000 دلار برسد.

با این حال، در بلندمدت، به نظر می‌رسد تحلیلگران اختلاف نظر دارند. لین آلدن، اقتصاددان، در اظهارنظری به کوین تلگراف گفت که بیت کوین در نیمه دوم سال 2023 در بحبوحه افزایش ریسک نقدینگی ممکن است با “ریسک قابل توجهی” مواجه شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

در همین حال، کتی وود، مدیر عامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری ARK Invest، در یک وبلاگ ویدیویی شرکت در 23 ژانویه گفت که دارایی های رمزنگاری در سال 2023 با کاهش تورم و تغییر فدرال رزرو، چرخش بزرگی را شاهد خواهند بود. گفت که این امکان وجود دارد که

سطوح حمایت و مقاومت کلیدی که باید مراقب آن ها باشید چیست؟بیایید 10 نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین شاهد نبردی نزدیک به 22800 دلار است. خرس ها می خواهند تلاش کنند تا رالی را در این سطح متوقف کنند، اما گاوها حاضر به تسلیم نیستند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20700 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها دست برتر را دارند. خریداران باید قیمت را به بالای 23371 دلار برسانند تا مرحله بعدی را تا 25211 دلار شروع کنند.

اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر 22292 دلار برسد، احتمالاً چندین معامله گر کوتاه مدت متوقف خواهند شد. این می تواند فروش را تشدید کند و جفت BTC/USDT می تواند تا 21480 دلار سقوط کند.

اگر قیمت از این سطح جهش کند، گاوها تلاش خواهند کرد تا رالی را از سر بگیرند. روند کوتاه مدت می تواند به زیر 20400 دلار نزولی تبدیل شود.

اتریوم/USDT

پس از تشکیل الگوی شمعدانی دوجی در 22 و 23 ژانویه، اتر (ETH) در 24 ژانویه به شدت سقوط کرد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

جفت ETH/USDT در 25 ژانویه به متحرک نمایی 20 روزه (1496 دلار) اصلاح شد. این یک پشتیبانی مهم برای تماشا است. اگر قیمت از این سطح جهش کند، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران نزدیک به حمایت خرید می کنند.

سپس این جفت می‌تواند مقاومت 1680 دلاری را مجدداً آزمایش کند. شکستن بالاتر از این سطح می‌تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی باشد. این جفت ممکن است ابتدا به 1800 دلار و سپس به 2000 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی می تواند در کوتاه مدت وتو شود. پس از آن، این جفت می تواند به 1352 دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در 24 ژانویه از سقف سقف 318 دلار عبور کرد، اما گاوها نتوانستند شکست را همانطور که از هسته بلند شمعدان آن روز مشاهده می شد، حفظ کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

گاوها این قطره را در 25 ژانویه به EMA 20 روزه (290 دلار) خریداری کردند، همانطور که از دم بلند شمعدان دیده می شود. این نشان می‌دهد که جفت BNB/USDT ممکن است بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه و 318 دلار در نوسان باشد، زیرا گاوها و خرس‌ها تلاش می‌کنند ادعای تسلط کنند.

شکست 318 دلاری نشان می دهد که گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. این می تواند جفت را به 360 دلار برساند. برعکس، وقفه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ممکن است به نفع خرس ها باشد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (270 دلار) سقوط کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 23 ژانویه از مقاومت سربار 0.42 دلار شکست، که ثابت شد یک تله صعودی است. خرس ها قیمت را به زیر سطح شکست در 24 ژانویه بازگرداندند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

سطح کلیدی برای تماشای منفی متحرک نمایی 20 روزه (0.38 دلار) است. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، نشان می‌دهد که سطوح پایین‌تر همچنان خریداران را جذب می‌کنند. پس از آن، گاوها سعی می کنند قیمت را به بالای منطقه 0.42-0.44 دلار برسانند. در صورت موفقیت، جفت XRP/USDT می تواند تا 0.51 دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند موقعیت خود را تثبیت کنند، قیمت باید به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. این ممکن است معامله‌گران کوتاه‌مدت را ترغیب کند تا سود خود را حفظ کنند و این جفت می‌تواند به SMA 50 روزه (0.37 دلار) سقوط کند.

ADA/USDT

به نظر می رسد افزایش قیمت کاردانو (ADA) نزدیک به 0.38 دلار با دیوار برخورد کرده است. از 22 ژانویه تا 24 ژانویه، خرس ها بارها تلاش گاو نر برای غلبه بر این مانع را خنثی کردند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

RSI نشانه هایی از واگرایی منفی را نشان می دهد که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است کند شود. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.34 دلار) باشد، فروشندگان می توانند موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. جفت ADA/USDT می تواند ابتدا به 0.32 دلار و سپس به SMA 50 روزه (0.30 دلار) سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به بالای 0.38 دلار افزایش یابد، واگرایی منفی پاک می شود. سپس جفت می تواند به 0.44 دلار حرکت کند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) با مقاومت 0.09 دلاری مواجه است. قیمت دوباره از این سطح کاهش یافت و در 24 ژانویه به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) رسید.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به کاهش ادامه دهد و به زیر میانگین متحرک برسد، گاوها احتمالاً حرکت خود را از دست خواهند داد. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند اقامت خود را در محدوده 0.07 دلار تا 0.09 دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد.

برعکس، اگر گاوها بخواهند تسلط خود را حفظ کنند، باید به سرعت قیمت بالای 0.09 دلار را حفظ کنند. این می تواند راه را برای صعود به 0.11 دلار باز کند که می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کند.

Matic/USDT

گاوها در 24 ژانویه دوباره سعی کردند چند ضلعی (MATIC) را به بالای مقاومت بالای 1.05 دلار برسانند، اما خرس ها بی حرکت ماندند. این قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.93 دلار) پایین آورده است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

خریداران اگر می‌خواهند تسلط خود را حفظ کنند، باید به شدت از متحرک نمایی 20 روزه دفاع کنند. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند دوباره تا 1.05 دلار افزایش یابد. تثبیت های محکم نزدیک به مقاومت سربار تنگ معمولاً به سمت بالا حل می شوند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا 1.16 دلار و سپس به 1.30 دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی در محدوده 0.69 تا 1.05 دلار باقی بماند.

مربوط: 6 شاخص زنجیره ای که نشان می دهد بیت کوین یک “فرصت خرید بین نسلی” است

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) به روند صعودی خود ادامه می دهد. خریداران در 23 ژانویه قیمت را به بالای 93 دلار رساندند، اما خرس‌ها در سطوح بالاتر فروختند، همانطور که هسته بلند کندل آن روز نشان می‌دهد.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (84 دلار) کاهش یافته است که احتمالاً پشتیبانی قوی را ارائه می دهد. خریداران باید قیمت را به بالای 92 دلار برسانند تا نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. پس از آن، جفت LTC/USDT می تواند تا 100 دلار و سپس تا 107 دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت سربار شکسته شود و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که معامله گران در حال تضمین سود هستند. ممکن است شروع به اصلاح به سطح شکست ۷۵ دلاری کند.

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) برای مدت کوتاهی از خط مقاومت در 23 و 24 ژانویه شکسته شد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها می فروشند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.73 دلار) به نفع خریداران است، اما واگرایی منفی RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه جهش کند، احتمالاً خط مقاومت را خواهد شکست. پس از آن، جفت DOT/USDT می تواند تا 7.42 دلار و سپس به 8.05 دلار حرکت کند.

خرس ها می توانند در فاصله ای کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برتری کسب کنند. این می تواند یک اصلاح قابل توجه به 5.50 دلار و کاهش به SMA 50 روزه (5.08 دلار) را آغاز کند.

AVAX/USDT

بهمن (AVAX) در 24 ژانویه به زیر خط مقاومت شکست، که نشان می دهد خرس ها فعالانه از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه AVAX/USDT.منبع: Trading View

پشتیبانی کلیدی برای تماشای نزولی، متحرک نمایی 20 روزه (15.79 دلار) است، زیرا ما انتظار داریم که گاوها به این سطح سقوط کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه جهش کند، خریداران سعی خواهند کرد دوباره مانع سربار را برطرف کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت AVAX/USDT می تواند به 22 دلار و سپس به 24 دلار حرکت کند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (13.48 دلار) سقوط کند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا