اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 1/23: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، DOGE، ADA، MATIC، DOT

افزایش سهام می تواند قیمت بیت کوین را بالاتر ببرد و اگر فدرال رزرو انتظارات سرمایه گذاران مبنی بر کند شدن افزایش نرخ را تایید کند، بازارهای کریپتو شاهد آتش بازی های بیشتری خواهند بود.

قیمت بیت کوین (BTC) نسبت به سال گذشته حدود 37 درصد افزایش یافته است و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت نشان نمی دهد. شاخص S&P 500 (SPX) نیز با رشد نسبتاً متوسطی در حدود 4 درصد، سال را با قدرت شروع کرد.

در حالی که قیمت دارایی های پرخطر در حال افزایش است، شاخص دلار آمریکا (DXY) که به عنوان یک پناهگاه امن در نظر گرفته می شود، روند نزولی خود را گسترش داده است و در ژانویه بیش از 1 درصد کاهش یافته است.

تغییر در تمایل به دارایی‌های ریسک ممکن است ناشی از این انتظار باشد که فدرال رزرو ایالات متحده می‌تواند با کاهش تورم، افزایش نرخ بهره را کاهش دهد. برخی از تحلیلگران انتظار دارند که فدرال رزرو اواخر سال جاری کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

برخی از تحلیلگران نسبت به افزایش قیمت بیت کوین تردید دارند، اما هر چه قیمت بیشتر از 20000 دلار باقی بماند، احتمال اینکه در ماه نوامبر به پایین ترین سطح کلان برسد، بیشتر می شود.

آیا صعود بیت کوین و آلت کوین در روزهای آینده می تواند سودآور باشد؟ بیایید نگاهی به نمودارها بیندازیم تا متوجه شویم.

SPX

S&P 500 در 18 ژانویه از خط روند نزولی برگشت و در 19 ژانویه به زیر میانگین متحرک رسید، اما خرس‌ها نتوانستند روند نزولی را حفظ کنند.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

گاوها این کاهش را در 20 ژانویه خریدند و قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دادند. خریداران بر اساس این قدرت هستند و به دنبال رفع موانع سربار در خط روند نزولی در 23 ژانویه هستند. اگر اینطور باشد، تغییر روند بالقوه را نشان می دهد. این شاخص تا 4325 با پیت استاپ احتمالی در 4100 صعود می کند.

برخلاف این فرض، زمانی که شاخص نتواند بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود، نشان می‌دهد که بازار نزولی در سطوح بالاتر فعال است.

شکست زیر 3885 می تواند امتیاز کوتاه مدت را به نفع فروشندگان بدهد. پس از آن، شاخص می تواند به 3764 کاهش یابد.

DXYMore

شاخص دلار آمریکا (DXY) به روند نزولی خود ادامه می دهد. خریداران در 18 ژانویه تلاش کردند تا بهبودی را آغاز کنند، اما خرس ها تسلیم شدند.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

میانگین های متحرک رو به پایین و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها محکم روی صندلی راننده نشسته اند. خریداران ممکن است سعی کنند از خط حمایت الگوی گوه در حال سقوط دفاع کنند، اما ممکن است با فروش قوی در EMA 20 روزه (103) روبرو شوند.

از جنبه نزولی، خریداران احتمالاً از سطح روانی 100 دفاع می کنند و شکست در این حمایت می تواند فروش را تشدید کند و شاخص را به 97 برساند.

اولین نشانه قدرت، شکست EMA 20 روزه است. این می تواند در را به روی یک تجمع احتمالی برای کاهش مقاومت باز کند.

BTC/USDT

گاوها بیت کوین را در 21 ژانویه و 22 ژانویه به بالای 22800 دلار رساندند، اما هسته بلند کندل نشان می دهد که خرس ها در حال فروش بالاتر هستند. خرس‌ها تلاش کردند تا اصلاحی را در 22 ژانویه آغاز کنند، اما گاوها نزول روزانه را خریدند که دم بلند شمعدان نشان می‌دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

یک خط میانگین متحرک رو به بالا به نفع خریداران است، اما RSI در منطقه ای که بیش از حد خرید شده است، نسبت به یک اصلاح یا اصلاح جزئی احتمالی هشدار می دهد. برای انجام این کار، خرس ها باید قیمت را زیر 22292 دلار بشکنند و حفظ کنند. پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند تا 21480 دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را بالاتر از ناحیه مقاومت 23,078 دلاری به 23,371 دلار برسانند، این جفت می تواند تا 25,211 دلار افزایش یابد. خرس ها ممکن است حرکات دفاعی قوی در این سطح داشته باشند که می تواند منجر به اصلاح کوتاه مدت شود.

اتریوم/USDT

قیمت اتر (ETH) در 1680 دلار رد می شود، اما این نشانه مثبتی است که گاوها جای خود را به خرس ها نمی دهند. این نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت در حالی که انتظار دارند روند صعودی ادامه پیدا کند، موقعیت‌های خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (1483 دلار) و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در مسیر صعودی قرار دارد.

شکست و بسته شدن 1680 دلار می تواند سفر را تا 1800 دلار آغاز کند. این سطح می تواند دوباره به عنوان مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها در عقب نشینی بعدی قیمت را از نزول به زیر 1680 دلار نگه دارند، احتمال افزایش تا 2000 دلار بیشتر است.

اگر قیمت از سطوح فعلی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. جفت ETH/USDT می تواند برای مدتی در محدوده 1352 تا 1680 دلار باقی بماند.

BNB/USDT

رالی امدادی BNB (BNB) با فروش نزدیک به مقاومت بالای 318 دلار روبرو می شود، اما گاوها جای خود را به خرس ها نمی دهند. این نشان می دهد که خریداران عجله ای برای خروج ندارند زیرا انتظار دارند قیمت ها به بالای 318 دلار افزایش یابد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (287 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای 318 دلار برسانند، جفت BNB/USDT می تواند تا 360 دلار افزایش یابد زیرا مقاومت قابل توجهی در این بین وجود ندارد.

اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند، این جفت ممکن است تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد. این سطح احتمالاً باعث جذب خرید قوی توسط گاوها می شود. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه جهش کند، خریداران مجدداً تلاش خواهند کرد تا مانع بالای 318 دلار را برطرف کرده و روند صعودی را از سر بگیرند. این مزیت کوتاه‌مدت می‌تواند به نفع خرس‌ها در فاصله کمتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (269 دلار) باشد.

XRP/USDT

پس از یک رالی کم عمق دو روزه، خریداران XRP را به بالای مقاومت سربار 0.42 دلار در 23 ژانویه رساندند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (0.38 دلار) روند صعودی دارد و RSI نزدیک به منطقه بیش از حد خرید است که نشان می دهد گاوها کنترل دارند. با این حال، خرس‌ها ممکن است به این راحتی تسلیم نشوند و تمام تلاش خود را برای دفاع از سطوح 0.42 دلاری خواهند کرد.

اگر قیمت نتواند بالاتر از 0.42 دلار بماند، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت را به زیر 0.39 دلار بکشند. این احتمال وقفه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه را افزایش می دهد.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) همچنان با فروش بالای 0.09 دلار مواجه است، اما گاوها از تلاش خود دست نمی کشند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد به نفع خریداران است. اگر قیمت بالای 0.09 دلار باقی بماند، جفت DOGE/USDT می تواند تا 0.11 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند و گاوها ممکن است در کوتاه مدت به سختی از آن بالاتر بروند.

اگر قیمت نتواند بالای 0.09 دلار حفظ شود، معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است سود را تضمین کنند و این جفت ممکن است به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند. سپس این جفت ممکن است به حمایت نزدیک به 0.07 دلار سقوط کند.

مربوط: 3 Signs Axie Infinity Risk قیمت را از افزایش 135 درصدی ژانویه منصرف می کند

ADA/USDT

Cardano (ADA) به روند صعودی تدریجی خود ادامه می دهد، اما خرس ها در تلاش هستند تا بهبود را نزدیک به 0.38 دلار کند کنند. اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، افت تا EMA 20 روزه (0.33 دلار) امکان پذیر است.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. این به این دلیل است که یک عقب نشینی قوی از متحرک نمایی 20 روزه حاکی از تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در سمت نزولی است. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا از سد 0.38 دلاری بالا بروند. در صورت موفقیت، جفت ADA/USDT می تواند تا 0.44 دلار افزایش یابد.

برای اینکه خرس‌ها در کوتاه‌مدت دست بالا را به دست آورند، قیمت باید به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (0.29 دلار) سقوط کند.

Matic/USDT

گاوها سعی کردند چند ضلعی (MATIC) را بالاتر از مقاومت بالای سر 21 ژانویه 1.05 دلار برسانند، اما خرس ها حرکت نکردند. خرس‌ها در چند روز گذشته توانستند از 1.05 دلار دفاع کنند، اما نتوانستند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.93 دلار) بشکنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در ناحیه مثبت نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. آزمایش مجدد سطح مقاومت باعث تضعیف سطح مقاومت می شود. اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد، احتمال شکست مقاومت سربار افزایش می یابد. سپس جفت MATIC/USDT می تواند به 1.16 دلار و سپس 1.30 دلار بپرد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشانند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، این جفت می تواند برای مدتی در محدوده 0.69 تا 1.05 دلار باقی بماند.

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) یک الگوی شمعدانی همگن در 21 و 22 ژانویه تشکیل داد.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

این عدم قطعیت در 23 ژانویه به سمت بالا رفت و به بالای 6.50 دلار رسید. اگر خریداران قیمت را بالاتر از این سطح نگه دارند، جفت DOT/USDT می تواند ابتدا تا 7.42 دلار حرکت کند و اگر به زیر این سطح برسد، رالی می تواند به 8 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها کنترل دارند.

سطح کلیدی برای تماشای منفی متحرک نمایی 20 روزه (5.63 دلار) است. اگر فروشندگان بخواهند بازگردند، باید قیمت را زیر این حمایت کاهش دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا