اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 1/2: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، DOGE، ADA، MATIC، LTC

DXY نزولی می شود و می تواند برای SPX، ارزهای دیجیتال و بیت کوین یک موهبت باشد.

شاخص S&P 500 (SPX) در سال 2022 19.4 درصد کاهش یافت در حالی که نزدک 33.1 درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد از سال 2008 تاکنون است. بازار ارزهای دیجیتال نیز سال وحشتناکی را پشت سر گذاشت و بیت کوین (BTC) در سال 2022 حدود 65 درصد کاهش یافت. دلار آمریکا که به عنوان یک پناهگاه امن تلقی می شود، نزدیک به 9 درصد افزایش یافت، بهترین سال از سال 2015 تاکنون.

در سال 2023 شاهد پیشرفت‌های جدیدی در بخش ارزهای دیجیتال خواهیم بود. شاخص دلار آمریکا (DXY) که معمولاً با بیت کوین معکوس حرکت می کند، ممکن است صعودی باشد. این شانس انتخاب ارز دیجیتال شما را افزایش می دهد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

برخی از معامله گران از خرید در سطوح پایین تر غافل می شوند تا سعی کنند به پایان برسند. در عوض، سرمایه‌گذاران بلندمدتی که به داستان‌های رمزنگاری اعتقاد دارند، ممکن است به فکر ایجاد یک سبد سهام یا اضافه کردن موقعیت‌های دسته‌ای باشند. وقتی جنبش بول آغاز شود، پشیمان نخواهم شد.

آیا شاخص دلار آمریکا می تواند به اصلاح خود ادامه دهد؟آیا برای دارایی های ریسک فایده ای خواهد داشت؟بیایید نمودارها را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

SPX

خرس ها هفته گذشته تلاش کردند تا اصلاح را تمدید کنند، اما گاوها موفق شدند از سطح 3764 دفاع کنند. این نشان می دهد که گاوها به دنبال تشکیل سطوح پایین تر در شاخص S&P 500 هستند.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3880) روند نزولی دارد و شاخص قدرت نسبی حدود 45 است که نشان دهنده یک لبه جزئی برای خرس ها است. گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند تا به برتری دست یابند.

این می‌تواند دری را برای بهبود احتمالی خط روند نزولی باز کند، جایی که خرس‌ها می‌توانند بار دیگر یک حرکت دفاعی قوی انجام دهند. خریداران باید از این مقاومت عبور کنند تا یک تغییر روند بالقوه را نشان دهند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد و به زیر 3764 برسد، فروش تشدید می شود و شاخص می تواند به 3650 کاهش یابد.

DXYMore

خریداران تلاش کردند در 28 دسامبر، شاخص دلار را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (104) برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. این نشان می دهد که احساسات منفی شده است و معامله گران در یک تجمع تسکین می فروشند.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت فوری 103.44 در 30 دسامبر رساندند که نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. سپس این شاخص می تواند به 102 کاهش یابد و سپس به سطح مهم روانی 100 سقوط کند.

اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از متحرک نمایی 20 روزه خارج شود، ممکن است این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل شود. پس از آن، شاخص می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (106 دلار) افزایش یابد.

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته بین 16256 تا 17061 دلار در نوسان بوده است. این یکپارچگی فشرده نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه (16777 دلار) ثابت است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. پس از اینکه قیمت از محدوده خارج شد، ممکن است حرکت روند بعدی شروع شود.

اگر قیمت به زیر 16256 دلار برسد، فروش سرعت می‌گیرد و جفت BTC/USDT ممکن است حمایت بحرانی را در 15476 دلار دوباره آزمایش کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از 17061 دلار خارج شود، جفت می‌تواند به مقاومت بالای 18388 دلار برسد. در این سطح، ممکن است بار دیگر شاهد نبرد شدید بین گاوها و خرس ها باشیم.

اتریوم/USDT

اگرچه گاوها نتوانسته اند اتر (ETH) را بالاتر از میانگین های متحرک طی چند روز گذشته برانند، اما این نشانه دلگرم کننده ای است که آنها تسلیم خرس ها نشده اند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

این نشان می دهد که گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند. اگر آنها موفق شوند، جفت ETH/USDT می تواند تا مقاومت سربار در 1352 دلار افزایش یابد. خرس ها ممکن است به شدت از این سطح محافظت کنند.

اگر گاوها نتوانند موانع سربار را در میانگین متحرک از بین ببرند، جفت ممکن است تا سطح حمایت فوری 1150 دلار سقوط کند. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست زیر آن الگوی سر و شانه را با هدف 948 دلار تکمیل می کند.

BNB/USDT

BNB (BNB) در چند روز گذشته نزدیک به سطح شکست 250 دلار معامله شده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا سطح را به مقاومت تبدیل کنند در حالی که گاوها در تلاش هستند قیمت را بالاتر از آن ببرند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

بعید به نظر می رسد که این معامله با محدوده محدود طولانی مدت ادامه یابد. هر چه قیمت بیشتر در یک محدوده باریک باقی بماند، شکست نهایی قوی تر خواهد بود.

جفت BNB/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (270 دلار) افزایش یابد اگر خریداران از محدوده مقاومت سربار 250 تا 255 دلار خارج شوند. این سطح می تواند به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما در صورت عبور، جفت می تواند تا 300 دلار صعود کند.

خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها سعی می کنند از منطقه سربار محافظت کنند و قیمت را به زیر 236 دلار برسانند. سپس این جفت می تواند به 220 دلار و سپس به 200 دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

XRP (XRP) به زیر خط حمایت مثلث متقارن شکسته و به حمایت قوی در 0.30 دلار سقوط کرده است. دم بلند شمعدان ها نشان می دهد که گاوها حرکتی تهاجمی به 0.30 دلار انجام داده اند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

جفت XRP/USDT دوباره وارد مثلث شده است و گاوها به دنبال افزایش حرکت با بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.35 دلار) هستند. اگر چنین باشد، جفت می تواند به خط مقاومت برسد. اگر گاوها به این سطح صعود کنند، جفت می تواند به 0.42 دلار بپرد.

در مقابل، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بماند، نشان می دهد که خرس ها در هر حرکت صعودی به فروش خود ادامه خواهند داد. خرس ها دوباره تلاش خواهند کرد تا زیر خط حمایت مثلث بشکنند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در 30 دسامبر زیر سطح حمایت 0.07 دلار بسته شد که معلوم شد یک تله خرس است. گاوها در سطوح پایین تری خرید کردند و قیمت را در 31 دسامبر به 0.07 دلار رساندند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

خرید در 2 ژانویه بیشتر شد زیرا گاوها به دنبال بالا بردن قیمت به بالای خط روند نزولی برای تقویت موقعیت خود هستند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت DOGE/USDT می تواند مقاومت نزدیک به 0.08 دلار را به چالش بکشد. فراتر از این سطح باعث توقف ضرر نزولی تهاجمی و احتمالاً فشار کوتاه می شود. سپس این جفت می تواند به سمت 0.11 دلار حرکت کند.

اگر قیمت‌ها از سطوح فعلی سقوط کنند و به زیر پایین‌ترین سطح روزانه 30 دسامبر برسند، این دیدگاه خوش‌بینانه می‌تواند به چالش کشیده شود.

مربوط: ایالات متحده شاهد افزایش نرخ تورم جدید است – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

ADA/USDT

Cardano (ADA) بهبودی را آغاز کرده است و قیمت به EMA 20 روزه (0.26 دلار) نزدیک می شود. یک واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

EMA 20 روزه سطح مهمی برای تماشا است. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، جفت ADA/USDT می تواند تا سطح شکست 0.29 دلار افزایش یابد. اگر این سطح نیز مقیاس بندی می شد، جفت می توانست خط روند نزولی را لمس کند.

برعکس، اگر قیمت دوباره از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتری کار می کنند. سپس این جفت می تواند به خط حمایت سقوط کند، جایی که خریداران می توانند برای جلوگیری از سقوط مداخله کنند.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) در 30 دسامبر به زیر 0.75 دلار رسید، اما خرس ها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند و قیمت را به حمایت بحرانی 0.69 دلار برسانند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها در آستانه شروع یک رالی تسکین هستند و ممکن است با فروش در میانگین های متحرک مواجه شوند. این می تواند شانس افت را به 0.69 دلار افزایش دهد.

از سوی دیگر، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، جفت MATIC/USDT می تواند تا 0.97 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها از آن عبور کنند، توقف بعدی می تواند 1.05 دلار باشد.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در 3 ژانویه بالاتر از میانگین متحرک و مقاومت سربار در 75 دلار شکست. این نشان می دهد که خریداران در تلاش هستند تا پیش قدم شوند.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت بالای 75 دلار باقی بماند، جفت LTC/USDT می تواند تا 85 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما در صورت عبور، جفت ارز می تواند سرعت خود را افزایش دهد و به سطح مهم روانی 100 دلار برسد.

اگر گاوها نتوانند قیمت بالای 75 دلار را حفظ کنند، این جفت می تواند به میانگین متحرک سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، احتمالاً از مقاومت سربار خارج خواهد شد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، خرس‌ها مزیت دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا