اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱/۱۸: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، AVAX

داده‌های مثبت اقتصادی ایالات متحده در ابتدا از ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام حمایت می‌کرد، اما به نظر می‌رسد که گاوها در حفظ این رالی ناتوان هستند.

شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) در طول ماه ۰.۵ درصد کاهش یافت. این میزان بسیار بالاتر از کاهش ۰.۱ درصدی برآورد شده توسط اقتصاددانان مورد نظر داو جونز بود. بزرگترین کاهش ماهانه از آوریل ۲۰۲۰ نیز به دلیل سقوط قیمت انرژی بوده است.

بر اساس گزارش دیگری، داده‌های خرده‌فروشی در دسامبر ۱.۱ درصد کاهش یافت، کمی بالاتر از کاهش ۱ درصدی مورد انتظار.

هر دو داده حاکی از کاهش تورم بود، اما بازار سهام ایالات متحده نتوانست رشد اولیه خود را حفظ کند. به طور مشابه، چندین ارز دیجیتال از بالاترین سطح روزانه خود افت کرده اند، که نشان می دهد معامله گران ممکن است قبل از نشست فدرال رزرو در ۱ فوریه سود خود را رزرو کرده باشند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

افزایش قدرتمند ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته، معامله گران را در خط مقدم قرار داده است. حجم معاملات بیت کوین (BTC) در ۷ روز ۱۱۴ درصد افزایش یافت. حجم قوی همراه با افزایش شدید قیمت معمولا نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است. این باعث می‌شود که کمترین قیمت بیت‌کوین یعنی ۱۵۴۷۶ دلار در نوامبر شکسته نشود.

بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها چقدر می‌توانند برطرف کنند و سطوح پشتیبانی کلیدی برای تماشا کدامند؟ بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۷ و ۱۸ ژانویه بالاتر از مقاومت سربار ۲۱,۴۸۰ دلار شکست، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند، همانطور که هسته بلند کندل استیک نشان می دهد. این نشان می دهد که خرس ها از سطح محافظت می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

عدم تداوم مقاومت بالای سربار ممکن است موجب سود گرفتن معامله گران کوتاه مدت شود. این می تواند یک اصلاح کوتاه مدت در جفت BTC/USDT را آغاز کند. اولین حمایت قوی سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۱۹۴۸۹ دلار است.

اگر قیمت از این سطح جهش کند، نشان دهنده افت سطحی است که خریداران را جذب می کند. پس از آن، گاوها سعی خواهند کرد دوباره قیمت را به بالای ۲۱۴۸۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند رالی بعدی را تا ۲۵۰۰۰ دلار آغاز کند.

اگر قیمت همچنان به نزول خود ادامه دهد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۸۶۵ دلار) برسد، ممکن است این دیدگاه صعودی باطل شود.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در سطح ۱۶۰۰ دلار ثابت می کند که مقاومت بسیار خوبی برای گاوها است. خریداران توانستند از این مقاومت عبور کنند اما نتوانستند بالاتر از آن ببندند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

جفت ETH/USDT می تواند قبل از شروع بازگشت احتمالی که می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۰۰ دلار) برسد، به سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۱۴۳۹ دلار برسد.

این منطقه ممکن است خریدارانی را جذب کند که ممکن است اتوبوس را زودتر از دست داده باشند. در نتیجه، مقاومت ۱۶۰۰ دلاری احتمالاً مجدداً آزمایش خواهد شد. اگر این سطح بر اساس قیمت بسته شود، جفت ارز ممکن است تا ۱۸۰۰ دلار و سپس تا ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر خرس ها بخواهند این دیدگاه مثبت را نادیده بگیرند، قیمت باید به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود.

BNB/USDT

BNB (BNB) از مقاومت سربار ۳۱۸ دلار در ۱۴ ژانویه عقب نشینی کرد و در ۱۸ ژانویه به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۰ دلار) رسید. خریداران، همان طور که دم دراز شمعدان ها در آن روز دیده می شود، با زور این فرورفتگی را خریدند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

خریداران سعی خواهند کرد از این حرکت برای بالا بردن قیمت به بالای مقاومت ۳۱۸ دلاری استفاده کنند. اگر چنین شود، جفت BNB/USDT می تواند به سمت ۳۳۸ دلار حرکت کند. خرس ها ممکن است در این سطح دفاعی قوی داشته باشند، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت می تواند تا ۴۰۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده وسیعی بین ۲۵۰ تا ۳۳۸ دلار حرکت کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) کاهش یافته است و به میانگین های متحرک در ۱۸ ژانویه رسیده است، اما دم بلند کندل ها نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان‌دهنده یک پیروزی احتمالی برای گاوها است. شکست و بسته شدن ۰.۴۲ دلار می تواند یک حرکت صعودی را آغاز کند که می تواند به مقاومت بالای ۰.۵۱ دلار برسد. این سطح ممکن است باعث فروش مجدد شود، اما اگر گاوها از این مقاومت خارج شوند، رالی می تواند تا ۰.۵۶ دلار افزایش یابد.

اگر خرس ها می خواهند جلوی صعود گاوها را بگیرند، باید سعی کنند جفت XRP/USDT را زیر میانگین متحرک نگه دارند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در چند روز گذشته الگوی معاملاتی پرچم صعودی را شکل داده است که نشان دهنده احتمال از سرگیری روند صعودی است زیرا خریداران قیمت را به بالای پرچم فشار می دهند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

جفت ADA/USDT ممکن است ابتدا تا ۰.۴۴ دلار افزایش یابد و سپس به سطح مهم روانی ۰.۵۰ دلار حرکت کند. چنین حرکتی نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد.

ممکن است خرس آن را نخواهد. آنها سعی می کنند قیمت را به زیر پرچم بیاورند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۱ دلار) کاهش یابد. اگر قیمت به شدت از این سطح بازگردد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد تا با ۰.۳۷ دلار بر موانع غلبه کنند.

برعکس، شکست زیر میانگین های متحرک ممکن است به نفع خرس ها باشد.

Doge/USDT

بازیابی Dogecoin (DOGE) با امتناع نزدیک به ۰.۰۹ دلار در ۱۴ و ۱۸ ژانویه مواجه شد.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها قیمت را زیر میانگین متحرک در ۱۸ ژانویه گرفتند اما نتوانستند روند نزولی را حفظ کنند. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۸ دلار) و RSI در منطقه مثبت، یک مزیت جزئی برای گاوها نشان می دهد. خریداران سعی می کنند قیمت را به بالای ۰.۰۹ دلار برسانند و به سمت شمال به سمت ۰.۱۱ دلار حرکت کنند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، جفت DOGE/USDT می تواند تا حمایت بحرانی ۰.۰۷ دلار کاهش یابد.

Matic/USDT

خریداران سعی کردند در ۱۶ ژانویه مجدداً Polygon (MATIC) را به بالای مقاومت سربار ۱.۰۵ دلار برسانند، اما خرس‌ها ادامه دادند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

شکست‌های مکرر در رفع موانع سربار می‌تواند معامله‌گران کوتاه‌مدت را ترغیب به ثبت سود کند. در این صورت، جفت MATIC/USDT می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۰ دلار) کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است اقامت خود را در محدوده وسیعی بین ۰.۶۹ دلار و ۱.۰۵ دلار کمی بیشتر کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به بالای ۱.۰۵ دلار افزایش یابد، نشان دهنده آغاز یک روند صعودی جدید است. پس از آن، جفت می تواند تا ۱.۳۰ دلار حرکت کند.

مربوط: کارشناسان قیمت اتریوم افزایش ۳۵ درصدی بیت کوین را در سال ۲۰۲۳ پیشنهاد می کنند

LTC/USDT

رالی لایت کوین (LTC) در ۱۴ ژانویه به نزدیک ۹۱ دلار سقوط کرد، قبل از اینکه خرس‌ها قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۰ دلار) در ۱۸ ژانویه برگردانند. شمعدان روز.

نمودار روزانه LTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در منطقه مثبت، برخی از لطف ها را برای خریداران نشان می دهد. اگر قیمت به بالای ۹۱ دلار برسد، جفت LTC/USDT می تواند تا ۱۰۰ دلار و حتی ۱۰۷ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت می تواند به سطح شکست ۷۵ دلاری برسد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است. اگر این حمایت شکسته شود، جفت می تواند تا ۶۵ دلار سقوط کند.

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) در چند روز گذشته نزدیک به خط روند نزولی معامله می‌شود که نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها برای دست بالا در رقابت هستند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۲۴ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در حال نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خرید است که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت در حال صعود است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۶.۵۳ دلار برسانند، جفت DOT/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به ۷.۴۲ دلار و سپس به ۸.۰۵ دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۵.۶۰ دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها در شرف احیای هستند. اگر این جفت بتواند به زیر میانگین متحرک سقوط کند، فروشنده می تواند در صدر باشد.

AVAX/USDT

بهمن (AVAX) در ۱۱ ژانویه بالاتر از خط روند نزولی شکست که نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند زیرا تلاش می‌کنند تا رالی را از ۱۸.۵۴ دلار متوقف کنند.

نمودار روزانه AVAX/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴.۴۲ دلار) به نفع خریداران است، در حالی که RSI در منطقه اشباع خرید چند روز تثبیت یا یک اصلاح کوچک در کوتاه مدت را پیشنهاد می کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۵.۵۰ دلار برسد، جفت AVAX/USDT می‌تواند تا EMA 20 روزه کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. این به این دلیل است که جهش در این سطح احتمالاً منجر به افزایش تا ۲۰.۶۳ دلار خواهد شد. هنگامی که این جفت از متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرد، خرس ها دست برتر را خواهند داشت.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا