اخبار ارز دیجیتال

رئیس جمهور بایدن انتخاب رئیس FDIC را اعلام کرد

مارتین گرونبرگ ریاست FDIC را در طول مهلت قانونی آن بر روی شرکت‌های ارزهای دیجیتال برعهده داشته است و نشان می‌دهد که پرداخت‌های استیبل کوین مستحق بررسی بیشتر است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده اعلام کرد که مارتین گرونبرگ، رئیس موقت شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را به عنوان بخشی از یک دوره پنج ساله نامزد خواهد کرد.

پرزیدنت بایدن در بیانیه ای در ۱۴ نوامبر گفت که قصد دارد گرونبرگ را که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶، ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ و فوریه ۲۰۲۲ تاکنون به عنوان سرپرست رئیس FDIC خدمت کرده است، معرفی کند. گرونبرگ پس از استعفای رئیس سابق جلنا مک ویلیامز، نقشی موقت را بر عهده گرفت.

طبق مقررات FDIC، رئیس هیئت مدیره FDIC ممکن است پس از نامزدی توسط رئیس جمهور ایالات متحده و تأیید سنا، برای یک دوره پنج ساله خدمت کند. دموکرات‌ها اکثریت سنا را پس از انتخابات میان‌دوره‌ای حفظ خواهند کرد، بنابراین پرزیدنت بایدن ممکن است بتواند انتخابات خود را بدون موانع حزبی ببیند.

مدت کوتاهی پس از آغاز به کار در فوریه، گرونبرگ گفت که یکی از اولویت های FDIC در سال ۲۰۲۲ ارزیابی ریسک های ارزهای دیجیتال است.

تا زمانی که چنین فعالیت‌هایی می‌توانند به شیوه‌ای مطمئن و سالم انجام شوند، مقامات باید برای مدیریت ریسک‌های محتاطانه و حفاظت از مصرف‌کننده ناشی از فعالیت‌های ارزهای دیجیتال، راهنمایی‌های قوی برای صنعت بانکداری ارائه کنند.»

مربوط: سناتور از FDIC درباره ادعاهایی که باعث دلسرد کردن روابط بانکی با شرکت‌های رمزنگاری شده است می‌پرسد

به عنوان رئیس موقت، گرونبرگ ریاست نامه توقف و انصراف FDIC در ماه اوت علیه شرکتی را برعهده داشت که گفته می شد اظهارات نادرستی در مورد بیمه سپرده های مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. در ماه اکتبر، وزیر موقت پیشنهاد کرد که استیبل کوین‌های مورد استفاده برای پرداخت‌ها مستحق بررسی بیشتر توسط FDIC هستند.

گرونبرگ قرار است در ۱۵ نوامبر در کمیته بانکی سنا و در ۱۶ نوامبر در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان درباره نظارت تنظیم کننده های مالی ایالات متحده شهادت دهد.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا