اخبار ارز دیجیتال

حفظ و ابداع مجدد میراث جشنواره های موسیقی در متاورس

متاورس در گذشته به عنوان وسیله ای برای حفظ فرهنگی استفاده می شده است. امروزه جشنواره موسیقی سنتی Woodstock از واقعیت دیجیتال برای حفظ میراث خود و اختراع مجدد آینده استفاده می کند.

Metaverse در حال تبدیل شدن به مکانی است که برندها، مشاغل و جوامع بیشتری در آن به هم متصل می شوند. یک نظرسنجی در دسامبر ۲۰۲۲ نشان داد که ۶۹٪ از کاربران معتقدند سرگرمی متاورس زندگی اجتماعی آنها را تغییر می دهد.

اخیرا، Woodstock، یک جشنواره موسیقی و هنر سنتی که به عنوان یکی از مشهورترین جشنواره‌های راک دهه ۱۹۶۰ شناخته می‌شود، با توسعه‌دهنده Metaverse، Sequin AR همکاری کرده است تا خود را به عنوان یک دنیای دیجیتال معرفی کند. اختراع مجدد آن اعلام شد.

جشنواره های متاورس چیز جدیدی نیستند. همانطور که زندگی دیجیتالی ما در سال‌های اخیر برجسته‌تر شده است، شاهد رژه‌های PRIDE مجازی، رویدادهای فرهنگی خاص کشور و هفته مد Metaverse بوده‌ایم.

وقتی Woodstock فضای مجازی خود را می سازد، میراث عظیم جشنواره فیزیکی حفظ می شود و برای نسل های جدید دوباره تجسم می شود. Cointelegraph با تیم Woodstock و مدیر عامل Sequin AR رابرت DeFranco صحبت کرد تا بفهمد که چگونه رویدادهای قدیمی تولد دوباره دیجیتال را هدایت می کنند.

جنیفر رابرتز، شریک Woodstock Ventures، به یاد می آورد که اولین جشنواره در سال ۱۹۶۹ با جلب نیم میلیون نفر در اطراف صلح، موسیقی و هنر، “توقعات بسیاری را ناامید کرد”. متاورس اکنون به مخاطبان جهانی اجازه می دهد تا میراث جشنواره را تجربه کنند.

“من معتقدم که نسل امروز وودستاک نه به زمان تولد بلکه به ارزش های مشترک صلح، خلاقیت و شفقت محدود شده است.”

رابرتز متاورس را یک “تجربه دموکراتیک کننده” می نامد، جایی که مردم می توانند دور هم جمع شوند و فارغ از شرایط فیزیکی خود، آنچه را که به آن اعتقاد دارند جشن بگیرند.

اتصال یک محرک اصلی برای برندها و شرکت ها برای ورود به دنیای متاورس است. با بیش از ۹۰٪ از مصرف کنندگان علاقه مند به Metaverse، فرصت ایجاد ارتباطات در مقیاس جهانی همچنان در حال رشد است.

مربوط: متاورس دیر نیست، «تحول دیجیتال در حال پیشرفت» است: داووس ۲۰۲۳

اما درست مانند زندگی واقعی، برگزاری یک جشنواره نمادین برای هزاران نفر یک کار بزرگ با ملاحظات بسیار است.

دیفرانکو گفت که هدف از چنین ابتکاراتی تکمیل به جای جایگزینی آنچه در واقعیت فیزیکی و میراث رویدادها موجود است است.

“هیچ چیز مانند حضور در یک برنامه زنده نیست. هدف این است که جامعه را درگیر کنید و تجربه ای را ارائه دهید که وقتی نمی توانید در برنامه زنده شرکت کنید می توانید از آن لذت ببرید.”

در حالی که او برای ایجاد این مکمل دیجیتالی آماده می شود، رابرتز گفت که پیش بینی نیازهای جدید هنرمندان، مخاطبان و حتی ژانرهای موسیقی یک چالش جدید است و گفت که نباید فضایی را برای خوشبختی نادیده گرفت.

“جادوی جشنواره اصلی از کیمیا و ترکیب عناصر مختلف زاده شد. من معتقدم که در اینجا نیز اتفاق می افتد، البته به روش های غیرقابل پیش بینی.”

از هنرمندان مستقل گرفته تا ستاره های پاپ نمادین، صنعت موسیقی در پذیرش فناوری Web3 تهاجمی بوده است.

شرکت‌های بزرگی مانند وارنر موزیک پس از اعلام پلتفرم Web3 مبتنی بر موسیقی خود که با Polygon ایجاد می‌کنند، به‌ویژه در ارائه عملکرد به واقعیت دیجیتال فعال بوده‌اند.

رابرتز گفت که وقتی نوبت به میراث می رسد، نه تنها زنده نگه داشتن گذشته، بلکه نگاه به آینده نیز مهم است.

“این راهی برای تجلیل از گذشته نیست، بلکه راهی برای جذب مخاطبان جدید و نوشتن فصل بعدی تاریخ است.”

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، انتظار می‌رود طی هفت سال آینده، متاورس ارزش بازاری معادل ۵ تریلیون دلار داشته باشد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا