اخبار ارز دیجیتال

رایان وات از استودیو Polygon در مورد اصول اصلی Web3 و اینترنت منصفانه‌تر بحث می‌کند.

رایان وایت، مدیرعامل استودیو Polygon، نظرات خود را در مورد ارتقاء بلاک چین و برنامه های Polygon برای حمایت از هرج و مرج آینده Web3 به اشتراک می گذارد.

Crypto 2022 از بسیاری جهات سال پر حادثه ای بوده است. با این حال، اثرات منفی بازار نزولی هیجان در مورد ارتقاء بلاک چین را که اکوسیستم ارزهای دیجیتال را بسیار به آینده مالی نزدیک‌تر کرده است، کاهش داده است.

در مورد بیت کوین، این ارتقاء سافت فورک Taproot با هدف بهبود قابلیت اسکریپت و حفظ حریم خصوصی در شبکه بیت کوین بود. اتریوم برای انتقال از مکانیسم اجماع Proof of Work به Proof of Stake (PoS) ارتقاء Merge را انجام داده است.

Polygon، پلت فرم غیرمتمرکز مقیاس‌پذیری اتریوم، سال را با ارتقاء شبکه اصلی بر اساس پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-1559، که به عنوان هارد فورک لندن نیز شناخته می‌شود، آغاز کرد. این ارتقاء با افزایش دید چند ضلعی (MATIC) سوزاندن توکن و هزینه ها همراه بود.

در ۲۵ ژانویه، رایان وایت پس از کناره‌گیری از یوتیوب به‌عنوان مدیر جهانی بازی‌ها، به عنوان مدیرعامل به استودیوی Polygon پیوست. وایات با کوین تلگراف در مورد اهمیت به‌روزرسانی بلاک چین و چشم‌انداز خود برای Polygon صحبت کرد.

Cointelegraph: در مورد Polygon، دیدگاه شما در مورد ارتقاء بلاک چین چیست؟ ملاحظات کلیدی هنگام بحث در مورد تغییرات شبکه چیست؟

رایان وایت: مانند هر کاری که انجام می دهیم، Polygon رویکردی جامع برای ارتقاء دارد. هر مشکلی همیشه چندین راه‌حل مختلف دارد، بنابراین بهتر است تا حد امکان راه‌حل‌های بیشتری را در نظر بگیرید. راه‌های زیادی برای بررسی مقیاس‌پذیری اتریوم وجود دارد، و گردآوری راه‌حل‌های متعدد با هم، امیدوارکننده‌ترین رویکرد استراتژیک است.

اخیر: به‌روزرسانی انتخابات ایالات متحده: حامیان رمزارز قبل از انتخابات کجا ایستاده‌اند؟

به عنوان مثال، آخرین ارتقا، zkEVM – اولین مجموعه دانش صفر که کاملاً با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است – اساساً برای پرداختن به هزینه‌های بالای تراکنش و تأخیر اتریوم طراحی شده است. از سوی دیگر، Polygon Avail که درست قبل از zkEVM اعلام شد، با اتخاذ یک رویکرد ماژولار (جداسازی اجرای تراکنش از در دسترس بودن داده) مشکل در دسترس بودن داده را برطرف می کند.

از قبل روشن است که “راه حل واحدی برای حکومت بر همه آنها وجود ندارد”. برای پذیرش گسترده اتریوم و Web3 به طور کلی، باید مجموعه کاملی از محصولات مقیاس‌پذیر را توسعه دهیم.

CT: فکر می کنید عموم مردم ارتقاء بلاک چین را چگونه درک می کنند و پیامدهای آن برای فرآیندهای تصمیم گیری توسعه دهندگان چیست؟

RW: تمرکززدایی، سهولت استفاده و کاربر محوری از جمله اصول اصلی Web3 هستند، بنابراین ارتقاء شبکه اغلب منعکس کننده این ایده آل ها است. ما معتقدیم که مردم معمولاً از ارتقاهایی که با هدف بهبود سودمندی و قابلیت استفاده کلی بلاک چین انجام می شود، قدردانی می کنند و تمایل دارند نیازهای جامعه را اولویت بندی کنند و در نتیجه یک رابطه سودمند متقابل ایجاد می کنند.

CT: ارتقاء بلاک چین مانند ادغام چگونه بر سایر اکوسیستم هایی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به اکوسیستم اتریوم متصل هستند تأثیر می گذارد؟

RW: قبل از ادغام، تقریباً تمام انتشار کربن Polygon (حدود ۹۹.۹٪) از قراردادهای هوشمند و دارایی ها در شبکه اتریوم بود. این اثر مثبت سپس به Polygon و پلتفرم‌های مرتبط سرایت کرد و آنها را پایدارتر کرد، زیرا ادغام به طور قابل توجهی مصرف انرژی و انتشار کربن مربوط به خود اتریوم را کاهش داد.

با این حال، مشکلات مقیاس بندی هنوز هم رخ می دهد. حرکت به سمت PoS پایه و اساس شاردینگ و سایر تکنیک‌های مقیاس‌بندی را پایه‌گذاری کرد، اما برای حل مشکلات کارمزدهای بالا و سرعت پایین تراکنش کار چندانی انجام نداد. بنابراین راه حل های لایه ۲ مانند Polygon هنوز بسیار مفید هستند. همانطور که اتریوم مقیاس پذیرتر و کارآمدتر می شود، Polygon نیز افزایش می یابد. تمام پیشرفت های انجام شده در اتریوم، نقاط قوت موجود Polygon را افزایش می دهد.

CT: راز Polygon برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین نام ها در فضای رمزنگاری چیست؟ همچنین چگونه قصد دارید برتری خود را در آینده حفظ کنید؟

RW: ماموریت اصلی Polygon کمک به ایجاد یک اینترنت عادلانه‌تر است که در آن همه و همه جا بتوانند فرصت‌هایی را بیابند. ما زیرساخت‌هایی را برای دنیای جدیدی فراهم می‌کنیم که در آن مردم و فناوری با یکدیگر همکاری می‌کنند و ارزش‌ها را در سطح جهانی و آزادانه بدون دروازه‌بان یا واسطه مبادله می‌کنند.

برای این منظور، Polygon استعدادهای جدید در سطح جهانی را از Web2 و Web3 به خدمت گرفته است و هم پشته فناوری و هم زیرساخت لازم برای اطمینان از موفقیت بلندمدت پروژه را فراهم می کند. فعالیت‌های استخدامی Polygon شامل استعدادهای برتر از شرکت‌های پیشرو مانند EA، Amazon و Google است.

در همین حال، شبکه توسعه دهندگان Polygon همیشه در حال رشد است و در حال حاضر بیش از ۳۷۰۰۰ برنامه غیرمتمرکز (DApps) دارد. بیش از ۶۰ پلتفرم متاورس از Polygon پشتیبانی می کنند، از جمله Sandbox، Decentraland و Somnium Space.

Polygon که به بسیاری از شرکت‌های Web2 مانند Starbucks، Adobe، Clinique و Stripe کمک کرده است تا قابلیت‌های Web3 خود را یکپارچه کنند، در ماه فوریه ۴۵۰ میلیون دلار برای راه‌اندازی یک طرح متمرکز بر Web3 جمع‌آوری کرد.

CT: آیا آخرین ارتقای اتریوم به بهبود Polygon کمک خواهد کرد؟

RW: همه DApp های موجود در اکوسیستم Polygon به لطف Merge مصرف انرژی/ انتشار کربن را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. این با تلاش‌های پایداری خود ما ترکیب می‌شود، که امسال کربن شبکه را خنثی کرد و هزاران DApps Polygon با ردپای کربن ناچیز را از آن بهره برد.

اخیراً: خرابی واتس اپ: آیا پیام رسان های غیرمتمرکز بلاک چین یک جایگزین واقعی هستند؟

تا پایان سال، Polygon قصد دارد در حالی که به پروژه‌های داخلی Web3 ادامه می‌دهد کربن منفی باشد. کسب‌وکارهای رمزنگاری در ساخت راه‌حل‌های Web3 پیشرو هستند و شبکه‌های بلاک چین مانند Polygon آماده نصب هستند و امکان سازگاری متقابل با سایر اکوسیستم‌ها و دید جامع از چنین محصولاتی را فراهم می‌کنند. عملکرد را بهبود می‌بخشند.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا