اخبار ارز دیجیتال

Polygon’s “Holy Grail” Ethereum Scaling zkEVM Beta Mainnet


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Polygon، zkEVM خود را در نسخه بتا اصلی منتشر کرده است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند را با نهایی شدن بهبود یافته و کاهش هزینه ها مستقر کنند.

Polygon فناوری مقیاس‌پذیری zkEVM Ethereum (ETH) منبع باز خود را در شبکه اصلی منتشر کرده است و وعده کاهش هزینه‌های تراکنش و افزایش توان عملیاتی برای استقرار قراردادهای هوشمند را داده است.

zkEVM Polygon یک راه حل مقیاس‌پذیری با دانش صفر (ZK rollup) است که معادل ماشین مجازی اتریوم است. ZK Rollup با جمع‌آوری محاسبات و ذخیره‌سازی حالت بر روی پلتفرم لایه ۲، توان عملیاتی بلاک چین اتریوم را بهبود می‌بخشد. این فناوری به هزاران تراکنش اجازه می دهد تا با استفاده از شواهدی که حاوی حداقل خلاصه داده های ارسال شده در شبکه اصلی اتریوم هستند، دسته بندی شوند.

zkEVM Polygon گونه‌ای از مجموعه ZK است که از محیط اجرای تراکنش شبکه اصلی اتریوم تقلید می‌کند. منبع باز zkEVM به عنوان برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را قادر می‌سازد تا از طریق دسته‌بندی تراکنش‌ها به کارایی بالاتر دست یابند.

می‌توانیم ببینیم که Polygon zkEVM امنیت شبکه اتریوم را از طریق استفاده از اثبات‌های دانش صفر به ارث می‌برد. در نهایت، برابری اتریوم به این معنی است که توسعه دهندگان می توانند به راحتی قراردادهای هوشمند موجود خود را در zkEVM Polygon کپی کنند.

موارد مرتبط: چند ضلعی برای مقابله با “سوء استفاده کنندگان غول پیکر از بازیکنان”، zkEVM غیرقابل تغییر

پیش از راه‌اندازی نسخه بتا شبکه اصلی، کوین‌تلگراف با Sandeep Nailwal، یکی از بنیان‌گذاران Polygon، در مورد اهمیت این نقطه عطف و تأثیر مورد انتظار zkEVM بر اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم صحبت کرد.

Nailwal اثبات های ZK را به عنوان “جام مقدس مقیاس گذاری اتریوم” توصیف می کند که به بلاک چین های لایه ۱ اجازه می دهد تا به راحتی مدارک ارائه شده را بدون نیاز به اجرای مجدد محاسبات تأیید کنند.

“تصور کنید که کل تراکنش تجاری خارج از زنجیره را در لایه ۲ محاسبه کرده اید. اما در اتریوم شما یک اثبات بسیار مختصر ارائه می دهید و اتریوم ۲۰۰% می داند که محاسبه آن به درستی انجام شده است.”

به گفته Nailwal، مجموعه ZK همچنین قرار است مجموعه خوشبینانه را منسوخ کند. بلاک چین اتریوم اساساً فرض می‌کند که جمع‌آوری‌های خوش‌بینانه محاسبات صحیحی را ارسال می‌کنند در حالی که شرکت‌کنندگان شبکه جزئیات تراکنش را تأیید می‌کنند. این بخشی از دلیل این است که مجموعه های خوش بینانه لایه ۲ یک دوره ۷ روزه خروج دارند.

“به همین دلیل است که این یک تغییر دهنده بازی است. جامعه می داند که جمع آوری خوش بینانه قبل از اینکه اتریوم ZK را کشف کند مانند یک عصا بود. Rollup ها منسوخ شده اند، این اساساً آخرین بازی است.”

نایلوال گفت که ظهور مجموعه ZK به پیشرفت‌های آتی در اکوسیستم اتریوم اجازه می‌دهد تا بر تجربه کاربر، مقیاس‌پذیری بهبود یافته و اثبات آسان «باز کردن دروازه‌ها» برای استفاده گسترده‌تر تمرکز کند. این به این معنی است که شما می‌توانید.

در حالی که zkEVM وارد نسخه بتا در شبکه اصلی شده است، Nailwal تاکید کرد که این فناوری در مراحل نهایی تولید است. zkEVM در پاسخ به رشد کاربران و پاداش‌های باگ به بهینه‌سازی ادامه خواهد داد و در ماه‌های آینده بیشتر مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.

کوین تلگراف همچنین پرسید که آیا ZK Rollup اکوسیستم اتریوم را به حل سه‌گانه بلاک چین که توسط یکی از بنیانگذاران ویتالیک بوترین ایجاد شده است، نزدیک‌تر کرده است.

“در واقع بسیار نزدیک است. سه‌گانه بلاک چین این است که شما فقط دو انتخاب دارید: امنیت، تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری. کسب درآمد کنید، چیزی محاسبه کنید، امنیت و تمرکززدایی را از اتریوم دریافت کنید.”

بوترین همچنین در راه اندازی zkEVM Polygon در ۲۷ مارس شرکت داشت و اولین تراکنش کاربر را اجرا کرد. Nailwall با توجه به تأثیر مستمر بوترین در توسعه اتریوم، این ژست را نمادین توصیف کرد.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا