اخبار ارز دیجیتال

Polygon معماری “Polygon 2.0” از جمله پل جمع کننده را پیشنهاد می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سیستم های چند زنجیره ای آینده از ZK-proof برای انتقال دارایی ها بین شبکه ها استفاده خواهند کرد.

آزمایشگاه های Polygon، خالقان شبکه Polygon (MATIC)، معماری را برای پروژه آینده “Polygon 2.0” پیشنهاد کرده اند. در یک پست وبلاگی در 29 ژوئن، تیم پیشنهاد کرد که پروژه جدید شامل چهار “لایه” متفاوت است که با هم ترکیب می شوند و شبکه ای از شبکه ها را ایجاد می کنند که در نهایت از طریق اتریوم به هم متصل می شوند. به گفته این تیم، Polygon 2.0 همچنین دارای یک تجمیع کننده است که تراکنش های پل را «تقریباً آنی و اتمی» پس از تأیید اعتبار سنجی ها انجام می دهد.

این تیم ابتدا Polygon 2.0 را در 12 ژوئن اعلام کرد و ادعا کرد که پروژه جدید یک “لایه ارزش” برای اینترنت ایجاد می کند. با این حال، جزئیات در آن زمان وجود نداشت. در 20 ژوئن، یکی از بنیانگذاران Mihailo Bjelic پیشنهاد ارتقای شبکه Polygon فعلی را برای استفاده از اثبات های دانش صفر ارائه کرد، اما این باعث می شود شبکه قدیمی با “Vision” 2.0 سازگار باشد. گفت که لازم است ایجاد شود.

پست 30 ژوئن جزئیاتی را ارائه می دهد که Polygon 2.0 چگونه خواهد بود. پایه و اساس پروژه “سطح سهام” موجود است. این شامل یک قرارداد “مدیر اعتبار” در اتریوم و یک قرارداد “مدیر زنجیره” اضافی برای هر زنجیره Polygon جداگانه است. در آینده، امکان تشکیل زنجیره های Polygon جدید با شروع قراردادهای مدیر زنجیره ای جدید در اتریوم وجود خواهد داشت.

اتصال به این لایه زیرین، یک “لایه قابلیت همکاری” است که شامل پل هایی است که هر زنجیره Polygon را از طریق اتریوم به یکدیگر متصل می کند. این لایه با اعتبارسنجی تمام انتقال ها با استفاده از اثبات های دانش صفر محافظت می شود.

قابلیت همکاری بعدی همچنین شامل یک جمع‌آوری می‌شود که اثبات‌های ZK جداگانه از هر پل را قبل از ارسال آن به اتریوم در یک اثبات واحد ترکیب می‌کند. این امکان تجارت پل “بدون درز” و “به طور چشمگیر” را فراهم می کند. [reduce] این تیم گفت: مصرف گاز اتریوم برای تأیید صحت.

لایه سوم Polygon 2.0 لایه اجرایی فعلی است که به مشتری Erigon Ethereum متکی است و لایه چهارم “لایه اثبات” خواهد بود که فرآیند مقاومت ZK را در تمام زنجیره های Polygon استاندارد می کند.

این تیم اعلام کرد که جزئیات هر لایه در تاریخ بعدی ارائه خواهد شد.

Polygon تنها شبکه ای نیست که سعی در گسترش به اکوسیستم چند زنجیره ای دارد. zkSync Era قصد خود را برای ایجاد یک شبکه “هایپرچین” اعلام کرده است و امیدوار است که تا پایان سال در مرحله تست نت آغاز شود. Optimism همچنین تلاش کرده است تا با همکاری شبکه پایه کوین بیس، یک «ابر زنجیره» بسازد و اخیراً یک ارتقای «بنیانی» را برای هموار کردن راه برای این تحول اجرا کرده است.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا