🚨 اخبار ارز دیجیتال

Polygon محصول شناسایی توزیع شده را با اثبات ZK راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در دسترس بودن عمومی Polygon ID 12 ماه پس از انتشار اولیه آن در یک محیط بسته برای گروهی از سازندگان منتخب خواهد بود.

نزدیک به یک سال پس از اعلام توسعه خود، Polygon، پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم، Polygon ID را راه‌اندازی کرد که یک راه‌حل هویت غیرمتمرکز با دانش صفر است.

این سرویس از شواهد دانش صفر (اثبات ZK) با استفاده از فناوری رمزنگاری استفاده می‌کند تا به کاربران امکان می‌دهد هویت خود را به صورت آنلاین بدون انتقال یا ذخیره اطلاعات حساس توسط اشخاص ثالث تأیید کنند.

انتشار عمومی Polygon ID توسط Polygon Labs در ۱ مارس تقریباً ۱۲ ماه پس از عرضه رسمی آن در یک محیط منبع بسته در اواخر مارس ۲۰۲۲ انجام می شود. تیم Polygon می گوید که برای “حل مشکل اعتماد دیجیتال” ساخته شده است.

Polygon می‌گوید: «آنچه Polygon ID را از اکثر چارچوب‌های هویت غیرمتمرکز دیگر متمایز می‌کند، پیاده‌سازی فناوری دانش صفر است که به کاربران امکان می‌دهد هویت و سایر اعتبارات را بدون افشای اطلاعات حساس تأیید کنند.

نسخه عمومی چهار ابزار جدید (Verifier SDK، Issuer Node، Wallet SDK و Wallet App) را به مجموعه ابزار Polygon ID معرفی می کند که به توسعه دهندگان Polygon اجازه می دهد تا هویت های توزیع شده را در برنامه های خود ادغام کنند.

یک نمودار ساده که نحوه تعامل Polygon ID با اعتبار کاربر را توضیح می دهد.منبع: چند ضلعی

کاربران می توانند با استفاده از مدارک غیر زنجیره ای خود (گذرنامه، شناسه ملی، مدرک لیسانس و غیره) مدارک دانش صفر را ایجاد کنند و با قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشند تا اطلاعات درون زنجیره ای را تایید کنند.

«این بدان معناست که داده‌های خارج از زنجیره اکنون می‌توانند برای تأیید غیرقابل اعتماد در زنجیره در قالب اعتبار تأیید شده با پشتیبانی گسترده استفاده شوند.»

Polygon همچنین ادعا می کند که اولین ابزار هویت دیجیتال مبتنی بر ZK است که به کاربران امکان می دهد اعتبار خود را به صورت محلی در دستگاه های دستی مانند تلفن های هوشمند نگهداری کنند و نیازی به رمز عبور را از بین ببرند.

“با ورود بدون رمز عبور، به سادگی یک کد QR را اسکن کنید یا به یک کیف پول دسکتاپ متصل شوید تا اعتبارنامه های رمزگذاری شده و قابل تایید را مبادله کنید. می توانید از مزایای بهره وری یک مدیر سیستم که وقتش تلف نمی شود بهره مند شوید.

دیوید شوارتز، یکی از بنیانگذاران Polygon ID، در یک پست توییتری در ۱ مارس گفت که این محصول “بر اساس آخرین استانداردهای هویت غیرمتمرکز” ساخته شده است. این به محافظت از توسعه دهندگان و کاربران در برابر دسترسی غیرمجاز توسط اشخاص ثالث کمک می کند.

او در بیانیه مطبوعاتی جداگانه توضیح داد: «ارائه هویت به گونه‌ای که مصرف‌کننده عادی بتواند از آن استفاده کند، هدف نهایی پذیرش هویت دیجیتال است.

مطالب مرتبط: امور مالی غیرمتمرکز در اولین جلسه مشاوره فنی CFTC در نظر گرفته می شود

با توجه به Polygon، چندین پروژه قبلاً در زمان راه اندازی به یکپارچه سازی Polygon ID متعهد شده اند، از جمله ارائه دهنده زیرساخت Web3 Kaleido، راه حل تأیید هویت Fractal و سیستم مدیریت جامعه Web3 Collab.Land.

سایر پروژه‌های Web3، مانند پلتفرم متاورس The Sandbox و انجمن سازنده بلاک چین Guild.xyz، نیز برای یکپارچه‌سازی Polygon ID کار می‌کنند.

به دنبال این خبر، قیمت توکن بومی Polygon، MATIC، تنها در چند ساعت با ۲.۵ درصد افزایش از ۱.۲۲ دلار به ۱.۲۵ دلار رسید و به ۱.۲۳ دلار بازگشت.

دیگر محصولات هویت مبتنی بر بلاک چین که در حال حاضر در بازار هستند عبارتند از Quadrata و IDNTTY.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا