اخبار ارز دیجیتال

توسعه اکوسیستم Polygon و انتشار آتی zkEVM شتاب صعودی را برای MATIC اضافه می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توسعه پایدار اکوسیستم Polygon و وضعیت حرکت اول در راه اندازی zkEVM، معامله گران را نسبت به قیمت MATIC افزایش داده است.

Matter Labs که مدیریت Polygon (MATIC) را بر عهده دارد، انتشار بتا ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر (zkEVM) خود را در ۲۷ مارس ۲۰۲۳ اعلام کرده است. قبل از zkSync و Scroll شبکه اصلی عمومی را راه اندازی کنید.

تکنولوژی rollup مبتنی بر Zk به عنوان استاندارد طلایی برای مقیاس پذیری پذیرفته شده است. مجموعه‌های مبتنی بر خوش‌بینی موجود مانند Arbitrum و Optimism دارای قابلیت‌های EVM هستند، اما به دلیل «ضد تقلب» از امنیت کمتری برخوردار هستند. تراکنش‌های مخرب در مجموعه‌های خوش‌بینانه می‌توانند تا ۷ روز یا بیشتر قبل از معکوس شدن فعال باقی بمانند. بنابراین، به فناوری zk مزیت می دهد.

علاوه بر این، تمرکز جامعه اتریوم (ETH) بر روی مشتقات استیکینگ مایع احتمالاً پس از ارتقاء شانگهای که برای ماه مارس برنامه ریزی شده است، به شبکه L2 تغییر خواهد کرد. این به این دلیل است که به روز رسانی بعدی شانگهای، EIP-4844، هزینه جمع آوری L2 را ۱۰ برابر تا ۱۰۰ برابر کاهش می دهد. یک راه حل rollup مبتنی بر zk می تواند پروژه های جدیدی را به اکوسیستم خود جذب کند.

Polygon با عرضه zkEVM آینده، روایت صعودی قوی در بازار ایجاد کرده است. تلاش‌های تیم در فضای Web3 امیدوارکننده است و نشانه‌هایی از افزایش فعالیت را نشان می‌دهد. رشد اکوسیستم DeFi متوقف شده است و ممکن است برای مدت طولانی تری به همین شکل باقی بماند.

از نظر فنی، ساختار بازار Polygon صعودی به نظر می رسد. با این حال، افزایش ۷۸ درصدی اخیر قیمت MATIC از اوایل سال ۲۰۲۳ احتمالاً با کاهش خریدهای سفته بازانه تعدیل خواهد شد. موقعیتی مانند این می تواند نقطه ورود ایده آلی برای معاملات نوسانی در MATIC باشد.

بخش DeFi Polygon راکد می شود، اما فعالیت Web3 افزایش می یابد

از اوایل سال ۲۰۲۳، Polygon شاهد افزایش فعالیت NFT، به ویژه در دارایی های بازی کم هزینه بوده است. طبق داده های Dune Analytics، فروش NFT Polygon برای دو ماه متوالی در دسامبر ۲۰۲۲ و ژانویه ۲۰۲۳ از اتریوم بیشتر شد. اتریوم همچنان در حجم کل پیشتاز است، اما داده‌های فعالیت NFT نانسن نشان می‌دهد که حجم تولید و فروش در Polygon در حال افزایش است. از ابتدای سال ۲۰۲۳ به افزایش خود ادامه خواهد داد.

مقدار NFT فروخته شده و مقدار ضرابخانه در Polygon.منبع: نانسن

متا همچنین Polygon را به عنوان لایه پایه برای ایجاد یک مجموعه دیجیتال در برنامه رسانه اجتماعی اینستاگرام انتخاب کرد. این ویژگی در حال حاضر در مرحله آزمایشی محدود است، اما باید به سرعت توجه ۱.۲۸ میلیارد کاربر اینستاگرام را به خود جلب کند.

در نوامبر ۲۰۲۲، Matter Labs، رئیس سابق بازی‌های یوتیوب، رایان وات را به عنوان رهبری استودیوی بازیسازی Polygon منصوب کرد. وات به کوین تلگراف گفت که استراتژی Web3 Polygon رویکردی جامع را اتخاذ می‌کند که شامل شرکت‌های Web2 مانند Starbucks، Adobe، Clinique و Stripe برای تثبیت قابلیت‌های Web3 خود می‌شود.

علاوه بر این، بلاک چین شامل توسعه بیش از ۶۰ پروژه Metaverse، از جمله رهبران در Sandbox، Decentraland و Somnium Space است. در نهایت، دور سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری Polygon در فوریه ۲۰۲۲ می‌تواند سودی را که برای ادامه توسعه در جبهه Web3 نیاز دارد، فراهم کند.

در همین حال، رشد زنجیره‌های جانبی اتریوم در بخش DeFi متوقف شده است. استرس اقتصادی کلان و سرکوب نظارتی در مورد استیبل کوین ها ممکن است به استرس اضافه کند.

نقدینگی کل در برنامه های DeFi در Polygon کمتر از سطح نوامبر ۲۰۲۲ است، که نشان می دهد کاربران هنوز تمایلی به تعامل با این پروتکل ها ندارند. علاوه بر خطرات امنیتی، کاهش بازده در سراسر فضای DeFi نیز دلیل اصلی کاهش فعالیت است.

کل نقدینگی در برنامه های DeFi Polygon. منبع: DefiLlama

در مقایسه، اکوسیستم DeFi Arbitrum به لطف انتظارات در مورد airdrops توکن و توسعه فعال، نسبتاً خوب عمل می کند.

با این حال، Polygon در رتبه پنجم نقدینگی کل در پلتفرم‌های DeFi، بالاتر از Avalanche، Solana، Optimism و Fantom قرار دارد که دلگرم‌کننده است. شرایط نقدینگی مطلوب برای یک اکوسیستم DeFi پر رونق ضروری است و Polygon می تواند از تمرکز افزایش یافته روی DeFi بهره مند شود. علاوه بر این، راه اندازی zkEVM می تواند توسعه DeFi را نیز جذب کند.

سرمایه گذاران نسبت به MATIC خوش بین هستند

داده‌های بازار آتی نشان می‌دهد که معامله‌گران دارای MATIC صعودی هستند، با افزایش حجم بهره باز تا بالاترین میزان سال ۲۰۲۲، با نسبت بلند مدت به کوتاه ۱.۵۸. در حالی که چشم انداز صعودی دلگرم کننده است، می تواند قیمت ها را کاهش دهد و موقعیت های دارای اهرم بیش از حد را از بین ببرد.

قرارداد آتی MATIC با بهره باز.منبع: Coinglass

موجودی های زنجیره ای صرافی نشان می دهد که بسیاری از سرمایه گذاران صرافی سکه را تغییر ندادند زیرا قیمت از ۰.۷۵ دلار به ۱.۲۵ دلار افزایش یافت. این اطمینان خریداران را نشان می دهد که فروش بعید است مگر اینکه حمایت ۰.۷۵ دلاری شکسته شود.

تبادل تعادل چند ضلعی.منبع: Glassnode

مرتبط: افزایش قیمت سولانا (SOL) ممکن است به دلیل ضعف بنیادی با شکست مواجه شود

با این حال، اگر اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) شروع به ضربه زدن به مقاومت در اطراف سطح ۶۵ کند، قیمت می تواند به سمت سطح حمایت ۱ دلار عقب نشینی کند. حرکت صعودی ممکن است نیاز به تثبیت حول سطح ۵۰ RSI قبل از حرکت بیشتر داشته باشد.

نمودار روزانه MATIC/USD.منبع: Trading View

توسعه ارگانیک فعالیت تجاری NFT Polgyon و ایجاد یک روایت صعودی حول zkEVM احتمالاً به افزایش قیمت های MATIC در سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا