اخبار ارز دیجیتال

کلیدهای گمشده در حال حاضر میلیاردها دلار هزینه دارند و بسیاری دیگر در معرض خطر هستند – Polygon Executive


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Mudit Gupta از Polygon گفت که علیرغم پیشرفت سریع در امنیت نظری، فضای ارزهای دیجیتال در بحث امنیت عملی «بسیار عقب‌تر» است.

طبق گفته Mudit Gupta، مدیر ارشد امنیت اطلاعات در Layer 2 Scaling Solution Polygon، کلیدهای خصوصی و یادگاری مزایای امنیتی زیادی دارند، اما چالش‌های عملی را نیز به همراه دارند.

گوپتا در کنفرانس اجتماعی اتریوم در ۱۷ ژوئیه در مورد تفاوت بین امنیت در تئوری و امنیت در فضای بلاک چین و کریپتو صحبت کرد. وقتی صحبت از امنیت نظری می شود، گوپتا به مخاطبان EthCC در پاریس گفت که این زمینه “بسیار سریع در حال حرکت است.” اما مدیران Polygon معتقدند که این زمینه در مورد امنیت واقعی “بسیار عقب تر” است.

مودیت گوپتا در رویداد EthCC در پاریس، فرانسه.منبع: EthCC Livestream

به عنوان مثال، مدیر اجرایی توضیح داد که چگونه امنیت کلیدهای یادگاری نسبت به رمزهای عبور سخت تر است، زیرا در صورت به خطر افتادن، قابل تغییر هستند. او توضیح داد:

“Mnemonic یک چیز یکبار مصرف است. شما یک بار آن را خواهید داشت. و اگر اشتباهی مرتکب شوید یا نشت کند، کار شما تمام شده است. این مشکل بسیار دشوارتر است.”

گوپتا گفت که حداقل “میلیاردها” در نتیجه از دست دادن کلیدهای حافظه افراد از بین می رود. او گفت که نبود امنیت مناسب بیشتر مردم را در معرض خطر قرار می دهد. گوپتا گفت: «میلیاردها دلار به اشتباه در کیف پول کاربران نگهداری می‌شوند.

گوپتا همچنین گفت که در تئوری کلیدهای خصوصی ۱۰۰٪ ایمن هستند. او گفت: “اگر هیچ کس کلید خصوصی شما را نداند، هیچ کس نمی تواند به وجوه شما دسترسی داشته باشد.” با این حال، کارشناسان امنیتی دریافتند که می تواند مشکلات عملی ایجاد کند.

او توضیح داد: “اگر به دلایلی بمیرید چه می شود؟ چگونه عزیزان شما می توانند به وجوه شما دسترسی داشته باشند؟ بنابراین حل این مشکل دشوار است. سپس مسئله چرخش کلید وجود دارد اگر به دلایلی کلید لو رفت چه می شود؟”

مربوط: پاسخ به سوال بیمارگونه: وقتی می میرید برای بیت کوین شما چه اتفاقی می افتد؟

جدای از این مسائل، مجری در مورد چالش های خود به عنوان مدافع دنیای امنیت نیز صحبت کرد. گوپتا گفت: مبارزه با مهاجمان بسیار آسان تر از مدافعان است. او گفت:

“به عنوان یک مدافع، شما باید هر نقطه را بپوشانید. اگر سوراخی را باز کنید، کسی وارد می شود، بنابراین به عنوان یک مهاجم، این کار آسان است. فقط سیستم ایمن را نادیده بگیرید. راهی برای دور زدن آن پیدا می کنید. یک راه برای نفوذ پیدا کنید. و تو تمام شدی.”

این مدیر اجرایی تاکید کرد که به همین دلیل است که افرادی که در زمینه امنیتی کار می کنند بسیار بیشتر از هکرها و سوء استفاده کنندگان در مشکل هستند. گوپتا گفت که برای مدافع بودن مهم است که همه پایگاه ها را پوشش دهیم. با وجود همه این چالش ها، این مقام مسئول گفت: یک نفر باید دفاع کند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا