🚨 اخبار ارز دیجیتال

Polygon Open Sources New Sidechain Developer Stack برای پشتیبانی از لایه ۲ که توسط ZK در اتریوم پشتیبانی می شود

کیت توسعه زنجیره ای Polygon به توسعه دهندگان آزادی ایجاد، سفارشی سازی و استقرار زنجیره های لایه ۲ متصل به اکوسیستم گسترده تر اتریوم را می دهد.

اکوسیستم اتریوم (ETH) می تواند از انواع پروتکل های جدید لایه ۲ (L2) ساخته شده بر روی کیت توسعه زنجیره ای، پایگاه کد منبع باز جدید Polygon استقبال کند. کیت توسعه زنجیره ای از فناوری اثبات دانش صفر (ZK-proof) برای اطمینان از امنیت و نهایی شدن سریع استفاده می کند.

جوردی بایلینا، سرپرست فنی Polygon Hermez zkEVM، به طور انحصاری در مورد مجموعه جدیدی از ابزارهای موجود در مخزن Github با Cointelegraph صحبت کرد.

“ایده پشت انگیزه ما ساده است: ما باید راه اندازی لایه ۲ را که توسط ZK بر روی اتریوم برای نیازهای پروژه خود ساخته شده است را برای توسعه دهندگان آسان و بدون مشکل کنیم.”

بایلینا گفت: نکته مهم این است که Polygon CDK دسترسی خودکار به نقدینگی را در تمام زنجیره‌های Polygon و اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم امکان‌پذیر می‌سازد، و اجازه می‌دهد نقدینگی «بر اساس تقاضا، بدون تکه‌تکه شدن» فراهم شود. اضافه.

توسعه‌دهندگان اتریوم به پروژه‌های مختلف ساخت زنجیره‌های مبتنی بر CDK در موارد مختلف از جمله L2، DeFi، بازی، پلتفرم‌های اجتماعی خاص، سازندگان یا پلت‌فرم‌های NFT اشاره کردند.

مطالب مرتبط: آیا Proofs ZK راه حلی برای مشکلات Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

Baylina همچنین از حالت جمع‌آوری یا اعتبارسنجی، محیط اجرا با استفاده از zkEVM یا ZK دیگر، راه‌حل‌های در دسترس بودن داده‌های مختلف، سفارشی‌سازی توکن‌های بومی و گازی، حالت ترتیب‌دهنده متمرکز یا غیرمتمرکز، و شبکه‌های مجاز نام می‌برد. ما قابلیت سفارشی‌سازی CDK را برای زنجیره‌های برنامه‌های مختلف برجسته کردیم. ، شامل سفارشی سازی از از یک لیست مجاز دقیق استفاده کنید.

اهمیت فناوری مقاوم در برابر ZK عامل دیگری است که توسط Baylina برجسته شده است و بر اعتقاد آزمایشگاه‌های Polygon مبنی بر اینکه دانش صفر آینده مقیاس‌پذیری اتریوم است، تأکید می‌کند. همانطور که خواننده هرمز zkEVM توضیح می‌دهد، زنجیره‌هایی که با Polygon CDK راه‌اندازی می‌شوند، به‌طور خودکار به یک پل مشترک ZK متصل می‌شوند، که آنها را به “لایه قابلیت همکاری، یک پروتکل ارتباطی متقابل زنجیره‌ای” متصل می‌کند.

فرض کنید هزاران زنجیره در اکوسیستم Polygon وجود دارد. ارسال اثبات مستقیم به اتریوم برای هر یک از اینها ناکارآمد است. در عوض، لایه interop از زنجیره‌ها اثبات می‌کند و آنها را در تمام زنجیره‌های Polygon ارسال می‌کند. یک اثبات ZK را ارسال کنید. که وضعیت را ثابت می کند

Baylina گفت که این فناوری امکان تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل را در کمتر از یک دقیقه فراهم می‌کند و درک محیط تک زنجیره‌ای را ایجاد می‌کند.

کوین تلگراف همچنین در مورد تفاوت های اصلی بین CDK و سایر زبان های برنامه نویسی اکوسیستم اتریوم مانند پایگاه کد پیشگام StarkWare’s Cairo با Zk پرسید.

Baylina گفت که معماری بدون قفل Polygon CDK دسترسی خودکار به نقدینگی مشترک را از طریق پل ZK و لایه قابلیت همکاری اکوسیستم L2 که توسط یک نقطه اثبات کار ZK محافظت می‌شود، ممکن می‌سازد.

او معتقد است که ZK-proof آینده مقیاس‌پذیری اتریوم با توجه به زمان نهایی و برداشت سریع‌تر آن در مقایسه با تاخیر یک هفته‌ای به دلیل اثبات تقلبی است که راه‌حل Optimistic Rollup L2 را مشخص می‌کند. من با تایید مجدد کاری که انجام می‌دادم به این نتیجه رسیدم.

ZK نه تنها پل بهتری می سازد، بلکه از طریق ریاضیات دقیق و بدون مولفه اجتماعی-اقتصادی مورد نیاز برای اثبات تقلب، از زنجیره محافظت می کند.

کوین تلگراف قبلاً اکوسیستم لایه ۲ اتریوم را بررسی کرده بود و اصول اولیه Ethereum Rollup و رویکردهای مختلف برای مقیاس بندی بلاک چین های قرارداد هوشمند را آشکار می کرد.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شود

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا