🚨 اخبار ارز دیجیتال

Polygon 2.0 – تبدیل MATIC به POL که در پیشنهاد اولیه بهبود مشخص شده است

توسعه دهندگان لایه ۲ اتریوم اولین پیشنهادهای بهبود را برای شروع انتقال به اکوسیستم Polygon 2.0 معرفی کرده اند.

چشم انداز Polygon Labs از یک اکوسیستم به هم پیوسته لایه ۲ اتریوم با رمزنگاری دانش صفر به طور جدی با سه پیشنهاد اولیه بهبود آغاز می شود که انتقال به Polygon 2.0 را آغاز می کند.

شرکت فناوری مقیاس‌پذیری Polygon 2.0 را در ژوئن ۲۰۲۳ معرفی کرد و برنامه‌هایی را برای یک اکوسیستم مقیاس‌پذیر متشکل از چهار لایه پروتکل ترسیم کرد. لایه‌های staking، قابلیت همکاری، اجرا و اثبات همگی در ایجاد اکوسیستمی از زنجیره‌های به هم پیوسته نقش دارند که امکان انتقال سریع ارزش و اشتراک‌گذاری اطلاعات را فراهم می‌کند.

Sandeep Nailwal یکی از بنیانگذاران Polygon اخیراً اعلام کرد که اکوسیستم قصد دارد با استفاده از فناوری دانش صفر به لایه ارزش اینترنت تبدیل شود تا عملکردی کم هزینه و بازده بالا را به اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم ارائه دهد.

Polygon سه پیشنهاد بهبود چند ضلعی (PIP) را در ۱۴ سپتامبر برای بررسی و رای گیری جامعه منتشر کرد. انتظار می‌رود این محصولات در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ عرضه شوند.

مطالب مرتبط: «جام مقدس» پلیگون zkEVM بتا به مقیاس اتریوم به شبکه اصلی رسید

PIP جزئیات فنی “فاز ۰” ایجاد یک شبکه زنجیره ای لایه ۲ که توسط ZKهای متصل به هم که اتریوم را گسترش می دهد، ارائه می دهد. این شامل یک انتقال پیشنهادی برای توکن MATIC برای تبدیل شدن به توکن SOL، توکن بومی پروتکل PoS است.

PIP-17 شامل شروع ارتقاء MATIC به POL است. این شامل انتقال به POL به‌عنوان توکن گاز بومی و توکن استیک اکوسیستم Polygon، راه‌اندازی لایه staking و انتقال زنجیره عمومی Polygon است.

PIP-18 شامل یک توصیف فنی از نشانه POL و یک توافقنامه همراه برای رسیدگی به تخلیه و مهاجرت توکن است. توکن‌های POL را می‌توان از توکن‌های MATIC موجود با نسبت ۱:۱ منتقل کرد. PIP بیان می‌کند که عرضه اولیه ۱۰ میلیارد و انتشار سالانه ۲ درصد خواهد بود، به طور مساوی بین پاداش‌های اعتبارسنجی و خزانه‌داری جامعه تقسیم می‌شود.

در نهایت، PIP-19 به‌روزرسانی توکن گازی Polygon PoS از MATIC به POL را پیشنهاد می‌کند و در عین حال حداکثر سازگاری با عقب را تضمین می‌کند.

اعلامیه Polygon بیان می کند که اگرچه PIP-19 قرارداد PoS Polygon را تغییر نمی دهد، اما ویژگی های توکن های بومی پروتکل را نیز تغییر نمی دهد. با این حال، قراردادهای روی اتریوم که در انتظار MATIC از پل بومی MATIC هستند ممکن است تحت تأثیر این ارتقا قرار گیرند.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه ZK Rollup اتریوم قابل همکاری می شود


نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا