اخبار ارز دیجیتال

Polygon 2.0 بنیاد حکومت غیرمتمرکز را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این گسترش قرار است تمام بلاک چین ها و برنامه های کاربردی در حال اجرا در شبکه Polygon را در بر بگیرد، در نتیجه فرآیند ارتقا را دموکراتیک کرده و مشارکت جامعه را تشویق می کند.

Polygon Labs با هدف دموکراتیک کردن فرآیند ارتقا و تشویق مشارکت جامعه، کار توسعه ای را با هدف گنجاندن تمام بلاک چین ها و برنامه های کاربردی در شبکه Polygon راه اندازی کرده است.

در ۱۹ ژوئیه، توسعه دهندگان این شرکت پیشنهادی را برای مکانیزم حاکمیت اصلاح شده برای نقشه راه آینده Polygon 2.0 با هدف ایجاد چندین لایه ۲ در شبکه اعلام کردند.

در راستای آن پیشنهاد، توسعه دهندگان ساختار حاکمیتی جامع و نوآورانه ای را معرفی کرده اند که بر پایه «سه ستون اصلی» استوار است. هر ستون برای انجام یک عملکرد خاص در اکوسیستم Polygon طراحی شده است.

ستون اول حول گسترش چارچوب موجود پیشنهاد بهبود چند ضلعی (PIP) می چرخد، اکنون به کاربران اجازه می دهد ارتقاء پروتکل Polygon را پیشنهاد و تحقیق کنند. این گسترش قرار است تمام بلاک چین ها و برنامه های کاربردی در حال اجرا در شبکه Polygon را در بر بگیرد، در نتیجه فرآیند ارتقا را دموکراتیک کرده و مشارکت جامعه را تشویق می کند.

مربوط: چرا قیمت Polygon (MATIC) امروز در حال افزایش است؟

با دادن توانایی به اعضای جامعه برای انجام تحقیقات و ارائه پیشنهادهای ارتقاء، اکوسیستم Polygon خود را به روی طیف وسیعی از بینش ها و پیشرفت های بالقوه ای باز می کند که در نهایت می توانند در پروتکل های حاکم بر عملیات آن ادغام شوند.

تصویری که بازنمایی بصری از سه رکن ساختار حکومتی جدید را نشان می دهد.منبع: چند ضلعی

ستون دوم این ساختار حاکمیتی پیشنهادی جدید به «حاکمیت قرارداد هوشمند سیستم» اختصاص دارد و هدف آن ساده‌سازی فرآیند اجرای تغییرات پروتکل و ارتقاء نرم‌افزارهایی است که به عنوان قراردادهای هوشمند عمل می‌کنند. تحت این ستون، یک شورای اکوسیستم اختصاصی، متشکل از اعضایی که توسط جامعه انتخاب و اداره می شوند، مسئول نظارت بر این تغییرات مهم خواهند بود.

جنبه سوم ساختار حاکمیتی پیشنهادی حول استقرار یک مکانیسم “خزانه داری جامعه” است که نقش کلیدی در تقویت رشد اکوسیستم Polygon و تامین مالی پروژه های مختلف ایفا خواهد کرد. این خزانه داری جامعه در ابتدا تحت کنترل یک کمیسیون مستقل مالی جامعه خواهد بود، اما به تدریج به حکومتداری تحت رهبری جامعه تبدیل خواهد شد.

مجله: ZK Rollup “آخرین مرحله” مقیاس بلاک چین است: بنیانگذار Polygon Miden

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا