اخبار ارز دیجیتال

بازی برای کاهش محبوبیت پس از «تغییر عمده در اولویت‌ها» – نظرسنجی BGA

بر اساس تحقیقات Blockchain Gaming Alliance، گیم پلی بهبود یافته، محرک شماره یک پذیرش بازی های بلاک چین در سال 2023 است.

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که صنعت بازی‌های بلاک چین در حال دستخوش یک «تغییر عظیم» است، به طوری که مدل زمانی محبوب Play-to-Ene (P2E) محبوبیت خود را از دست داده و اکنون بر روی بهبود تجربه بازی تمرکز دارد.

این یافته ها در گزارش سالانه جدید منتشر شده از اتحاد بازی های بلاک چین (BGA) در 12 ژانویه گنجانده شد. این گزارش با حضور 347 متخصص انجام شد که نماینده 252 پروژه یا شرکت مختلف در بخش بلاک چین بودند.

به گفته BGA، اکثر پاسخ دهندگان مردان جوانی بودند که در پست های مدیریتی میانی و عالی در شرکت های بازی بلاک چین بودند.

یکی از روندهای به دست آمده از این گزارش این است که تغییر واضحی در نحوه نگاه مدیران بازی های بلاک چین به P2E به عنوان یک محرک در پذیرش بازی های بلاک چین وجود دارد.

نمودار عوامل موثر بر پذیرش بازی های بلاک چین را نشان می دهد. منبع: BGA

گزارش 2021 نشان داد که 67.9 درصد از پاسخ دهندگان موافق بودند که P2E مهم ترین محرک رشد برای بازی های بلاک چین خواهد بود. بر اساس آخرین تحقیقات، این رقم به تنها 22.5 درصد کاهش یافته است.

در عوض، پیشرفت‌های گیم‌پلی به‌عنوان محرک اصلی برای پذیرش در سال 2023 در نظر گرفته می‌شوند، با 35.7 پاسخ‌دهندگان که گفتند بهبود گیم‌پلی اولویت اصلی صنعت خواهد بود.

پدرو هدرا، رئیس تحقیقات و تجزیه و تحلیل در Dappradar، یک شرکت بینش Dapp، گفت که کاهش P2E در نتیجه “کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و بازی‌های آینده رایگان برای کسب درآمد” و نسل جدیدی از بازی‌های وب 3 است. راه را باز کرد و افزود:

“به نظر می رسد سال 2023 یک سال برنده خواهد بود.”

یکی از بنیانگذاران شرکت مشاوره وب 3 Blockminds Rowan Zwiers در گزارشی گفت که علیرغم تبلیغات قبلی که توسط بازی های P2E در طول نسل اول بازی های بلاک چین به دست آمده بود، صنعت اکنون “در مسیر عادی سازی قرار دارد. ما در میانه یک رکود هستیم. ” او گفت.

Zwiers گفت که مدل P2E “ثابت شده است که پایدار نیست”، اما نیاز به توسعه نسل بعدی پویایی بازی های بلاک چین پیشرفته تر را نشان داد.

الان رای بدهید!

در همین حال، فلیکس هارتمن، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Hartmann Metaverse Ventures، گفت که “سرمایه هوشمندتر و خواستارتر شده است”، بنابراین “مرورگرهای ارزان قیمت نقطه و کلیک” P2E دیگر مانند گذشته جذب سرمایه نمی کنند. دیگر امکان پذیر نیست

هارتمن پیشنهاد می کند که سرمایه گذاران خطرپذیر توجه خود را به تجربه بهتر برای گیمرها معطوف کرده اند. او گفت:

استودیوهای بازی سازی پیشرفته و پیشرفته تری در حال ادغام وب 3 و هوش مصنوعی در بازی های با کیفیت بالا مبتنی بر موتور Unreal خود هستند.

علیرغم کاهش محبوبیت P2E، کوری ویلتون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Mirai می‌گوید که همیشه «علاقه‌مندان» به مدل اصلی P2E وجود خواهند داشت، اما «بازی‌های معمولی و روزمره به وضوح سودمندتر است که بازی‌ای بسازید که تصاویر را به تصویر بکشد.

این گزارش تاکید می کند که بزرگترین مشکلات بازی های بلاک چین، گیم پلی ضعیف و عدم درک مفهوم بازی های بلاک چین است.

مربوط: سال 2023 شاهد پایان بازی های بازی برای کسب درآمد خواهیم بود

بر اساس بخشی از گزارش که توسط DappRadar پشتیبانی می‌شود، صنعت بازی‌های بلاک چین با وجود طولانی شدن زمستان کریپتو همچنان در حال رشد است.

تراکنش های بازی های زنجیره ای به 7.4 میلیارد رسید که رشد خیره کننده 37 درصدی از سال 2021 و 3260 درصدی از سال 2020 را نشان می دهد.

نکات کلیدی برای سال 2022 منبع: گزارش DappRadar x BGA Games 2022

بر اساس گزارش ها، زمستان کریپتو بر تعداد گیمرهای بلاک چین در بازی های موجود تأثیری نداشته است.

سباستین بورگت، رئیس اتحادیه بازی‌های بلاک چین، گفت: این نشان می‌دهد که این صنعت «بازیکنان را در اولویت قرار می‌دهد»، با تمرکز بر مزایای بلاک چین برای صنعت بازی به جای بازار بی‌ثبات.

نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا