🚨 اخبار ارز دیجیتال

Platypus DeFi در یک اکسپلویت وام فلش دیگر ۲.۲ میلیون دلار ضرر می کند

این حمله سومین بار است که پلاتیپوس در سال ۲۰۲۳ مورد سوء استفاده قرار می گیرد، با یک حمله در فوریه ۸.۵ میلیون دلار خسارت و یک حمله در ماه جولای منجر به خسارت ۱۵۷۰۰۰ دلاری شد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Platypus به دنبال بهره برداری از وام فلش جدید در پلتفرم خود، بیش از ۲ میلیون دلار دارایی از دست داده است. در پاسخ به این حمله، پروتکل تمام استخرها را به حالت تعلیق درآورد.

بر اساس پلتفرم امنیتی بلاک چین CertiK، پلتفرم DeFi سه بار مورد حمله قرار گرفت و مجموعاً ۲.۲۳ میلیون دلار از بین رفت. اولین حمله در ۱۲ اکتبر رخ داد و ۱.۲ میلیون دلار از سکو برداشته شد. حمله دوم چند ساعت بعد رخ داد و دارایی های ۵۷۵۰۰۰ دلاری از پلتفرم به سرقت رفت. تنها یک دقیقه بعد، حمله سوم رخ داد که منجر به از دست رفتن ۴۵۰۰۰۰ دلار دارایی شد.

پلاتیپوس یک پروتکل سازنده بازار خودکار (AMM) است که امکان داد و ستد دارایی های دیجیتال را به صورت خودکار با استفاده از استخرهای نقدینگی به جای بازارهای سنتی با خریداران و فروشندگان فراهم می کند. این پلتفرم ۳.۳ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری که توسط Three Arrows Capital که اکنون ورشکسته شده بود، در سال ۲۰۲۱ جمع‌آوری کرد.

پلتفرم های DeFi به دلیل سوء استفاده از وام فلش متحمل ضرر شدند. این نوع حمله به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا از آسیب‌پذیری‌ها سوء استفاده کنند و بدون ارائه وثیقه لازم برای تراکنش، بلافاصله ارزهای دیجیتال را قرض بگیرند.

مربوط: گزارش: نزدیک به ۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ از طریق سوء استفاده، هک و کلاهبرداری به سرقت رفته است

CertiK خاطرنشان کرد که حمله وام فلش اخیر سومین حمله علیه Platypus در سال ۲۰۲۳ است. در ۱۶ فوریه، پروتکل ۸.۵ میلیون دلار در یک سوء استفاده مشابه از دست داد، که همچنین منجر به جدا شدن استیبل کوین دلاری Platypus و کاهش قیمت آن شد. ۱ دلار تا ۰.۴۸ دلار به گفته CertiK، این پروتکل همچنین حدود ۱۵۷۰۰۰ دلار را در سوء استفاده از وام های فوری در ماه جولای از دست داد.

در ماه مارس، پروتکل DeFi یک پورتال جبران خسارت برای قربانیانی که دارایی های خود را در حمله فوریه از دست داده بودند ایجاد کرد. این پورتال برای این امکان استفاده شد که کاربران ببینند قبل از توزیع وجوه چقدر می توانند از پلتفرم غرامت دریافت کنند و نگرانی های خود را ابراز کنند.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا