🚨 اخبار ارز دیجیتال

Platypus Finance 90 درصد از دارایی های از دست رفته در بهره برداری را بازیابی می کند

بر اساس این توافق، توسعه دهندگان پروژه اقدام قانونی علیه هکرها انجام نخواهند داد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Platypus Finance اعلام کرد که ۹۰ درصد از دارایی‌های به سرقت رفته در یک نقض امنیتی هفته گذشته را بازیابی کرده است.

بر اساس گزارشی در ۱۷ اکتبر، اعلامیه، توسعه دهندگان گفتند که ضرر خالص پروتکل به “۱۸۰۰۰ Avalanche” (معادل ۱۶۷۴۰۰ دلار در زمان انتشار) محدود شده است. از آنجایی که هکرها داوطلبانه وجوه را برگرداندند، Platypus Finance گفت که “تضمین می کند که هیچ اقدام قانونی انجام نخواهد شد.” توسعه دهندگان همچنین اشاره کردند که اطلاعات برداشت مربوط به دارایی های کاربران به زودی ارسال خواهد شد.

در ۱۲ اکتبر، بازارسازان خودکاری که بر روی بلاک چین بهمن کار می‌کنند، با سه حمله وام فلش جداگانه مورد حمله قرار گرفتند که در نتیجه ۲.۲۳ میلیون دلار از پروتکل خارج شد. در سال ۲۰۲۱، این پروژه ۳.۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرد که توسط صندوق تامینی کریپتو منحل شده Three Arrows Capital هدایت می شد.

از زمان حمله اخیر، توسعه دهندگان Platypus این کار را انجام داده اند متوقف شد ما تمام استخرهای نقدینگی را بررسی می کنیم و ممیزی های امنیتی را انجام می دهیم. حملات وام فلش به هکرها این امکان را می دهد که از آسیب پذیری ها سوء استفاده کنند و بدون ارائه وثیقه لازم برای تراکنش، بلافاصله ارزهای دیجیتال را قرض کنند. سپس هکر دارایی های قرض گرفته شده را از پروتکل خارج می کند و بدهی های بدی را که کاربر یا خزانه داری پروتکل بدهکار است بر جای می گذارد.

این سومین حمله به Platypus در سال جاری است، با حادثه قبلی در ماه جولای که منجر به حمله وام فلش شد که منجر به به خطر افتادن ۱۵۷۰۰۰ دلار شد، و یک حمله وام فلش جداگانه که همچنین منجر به سوء استفاده ۸.۵ میلیون دلاری توسط پروتکل‌های DeFi شد. پس از حادثه فوریه، پلاتیپوس ادعا کرد که حداقل ۶۳ درصد از دارایی های کاربر از دست رفته در حمله را از طریق یک طرح بازیابی بازگرداند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: Chainalysis پس از سقوط کوه Gox متولد می شود


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا