اخبار ارز دیجیتال

Plaid دسترسی به داده های کاربر FTX.US را پس از گزارش “نگرانی” به حالت تعلیق در می آورد

یکی از کاربران توییتر مستقر در ایالات متحده درخواست های مشکوک دسترسی به داده ها را از FTX.US به حساب بانکی خود گزارش داد.

Plaid یک شرکت فین تک است که ارتباط بین برنامه های خدمات مالی و بانک های کاربران و ارائه دهندگان کارت اعتباری را تسهیل می کند.

در مورد FTX.US، محصولات آن به کاربران اجازه می دهد تا مشتریان FTX.US بتوانند حساب های بانکی خود را به برنامه FTX متصل کنند. این به FTX.US اجازه می دهد تا پرداخت های پردازش شده توسط شبکه ACH را درخواست کند.

در یک توییت پین شده در 12 نوامبر، Plaid اعلام کرد تقریباً از ساعت 6:30 صبح UTC در 12 نوامبر، دسترسی FTX به محصولات Plaid را به حالت تعلیق درآوردیم. این بدان معنی است که “FTX دیگر نمی تواند اطلاعات مالی را از طریق Plaid بدست آورد.”

در توییت قبلی، Plaid گفت در حالی که تعلیق به دلیل “گزارش عمومی” بود، اما در حال حاضر هیچ نشانه ای وجود ندارد که از Plaid به عنوان وسیله نقلیه برای سوء رفتار استفاده شده باشد.

در 12 نوامبر، یک کاربر توییتر گزارش FTX.US سعی می کند از طریق Plaid به حساب شما دسترسی پیدا کند. گزارش‌ها تاکنون فقط حاکی از دسترسی به داده‌های کاربر بوده است و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر حذف وجوه منتشر نشده است.

برخی به شما هشدار می دهند که بلافاصله رمز حساب بانکی خود را تغییر دهید و دسترسی به Plaid را لغو کنید.

Plaid همچنین در پرسش‌های متداول خود پیشنهاد می‌کند که برخی از این درخواست‌های دسترسی ممکن است بخشی از بررسی‌های خودکار اطلاعات مالی باشد که Plaid مرتباً انجام می‌دهد.

همچنین تکرار می کند که FTX از زمان تعلیق دسترسی قادر به بازیابی اطلاعات از حساب های Plaid نبوده است.

یک ارائه‌دهنده فناوری مالی که به کاربران FTX.US اجازه می‌دهد حساب‌های بانکی خود را به برنامه FTX مرتبط کنند، دسترسی به محصولات صرافی مستقر در ایالات متحده را به دلیل «گزارش‌دهی عمومی» از فعالیت‌های کلاه‌برانگیز به حالت تعلیق درآورده است.نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا