اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده اوراق بهادار فیلیپین به دنبال اختیارات بیشتری برای نظارت بر صنعت کریپتو است

تنظیم‌کننده اوراق بهادار فیلیپین به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای ارزهای دیجیتال، شرکت‌های ارز دیجیتال و سایر ابزارهای مالی است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (SEC) به دنبال آن است که ارزهای دیجیتال را در حوزه خود بگنجاند و بر اساس پیش نویس مقررات جدید، قدرت خود را بر صنعت ارزهای دیجیتال محلی تقویت کند.

خبرگزاری محلی Manila Bulletin در ۲۵ ژانویه گزارش داد که تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار به دنبال نظرات عمومی در مورد قوانین پیشنهادی برای محصولات و خدمات مالی هستند که ارزهای دیجیتال و ابزارهای مالی دیجیتال را نیز پوشش می‌دهند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پیش‌نویس قانون جدید امضا شده را عملیاتی می‌کند و «قانون‌گذاری، نظارت، بازرسی، نظارت بر بازار و اختیارات اجرایی بیشتر» را اعطا می‌کند.

این دستورالعمل‌ها تعریف اوراق بهادار را گسترش می‌دهند تا شامل «اوراق بهادار توکن‌شده» یا سایر ابزارهای مالی که از فناوری بلاک چین یا دفتر کل توزیع‌شده (DLT) استفاده می‌کنند، شود.

سایر محصولات مالی و ارائه دهندگان آنها، از جمله محصولات و خدمات مالی دیجیتال مرتبط با محصولاتی که از طریق کانال های دیجیتال به آنها دسترسی پیدا کرده و تحویل داده می شوند، نیز مشمول اختیارات SEC هستند.

ساختمان دفتر مرکزی SEC فیلیپین در ماکاتی، مترو مانیل. تصویر: SEC

توانایی اجرای مقررات اوراق بهادار نیز گسترش خواهد یافت. SEC می تواند ارائه دهندگان خدمات را از جمع آوری سود، کارمزد یا هزینه های بیش از حد محدود کند.

رگولاتورها همچنین این اختیار را دارند که هر مدیر، افسر یا کارمند دیگری را که قانون را نقض می کند، رد صلاحیت یا تعلیق کنند. همچنین ممکن است عملیات کل شرکت را متوقف کند.

قوانین محلی به SEC اجازه می دهد تا قوانین خود را برای اعمال قانون در حوزه قضایی خود وضع کند و بانک مرکزی فیلیپین و تنظیم کننده بیمه ملی نیز قوانینی را برای تکمیل قوانین مربوطه وضع کنند. من می توانم.

مربوط: پیمایش در دنیای کریپتو: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

آخرین تحولات نشان‌دهنده تداوم سرکوب قانونی ارزهای دیجیتال است.

در اواخر دسامبر ۲۰۲۲، SEC استفاده از صرافی های ثبت نشده فعال در این کشور را ممنوع کرد، با این استدلال که بسیاری از صرافی ها به طور غیرقانونی به فیلیپینی ها اجازه دسترسی به پلتفرم های خود را می دهند.

در آگوست ۲۰۲۲، بانک مرکزی فیلیپین اعلام کرد که پذیرش درخواست‌های ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) جدید را به مدت سه سال به حالت تعلیق در می‌آورد و این روند قرار است در ۱ سپتامبر ۲۰۲۵ از سر گرفته شود.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا