اخبار ارز دیجیتال

شرکت داروسازی با DeSci برای تسریع تحقیقات علمی شریک می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فایزر اکنون اولین شرکت بزرگ دارویی است که به سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) پیوست.

ابتکارات علم غیرمتمرکز (DeSci) که به عنوان یک جنبش در جامعه تحقیقاتی ظهور کرده است، با سرعتی در حال پیشرفت است که حتی داروخانه های بزرگ نیز نمی توانند نادیده بگیرند. در واقع، فایزر در حال حاضر اولین شرکت دارویی است که به پیشنهاد سازمان غیرمتمرکز خودمختار VitaDAO (DAO) مبتنی بر بلاک چین رای داده است.

این همکاری بخشی از آخرین بودجه VitaDAO است که در اواخر ژانویه توسط اعضای استراتژیک از جمله علاقه مندان به طول عمر مانند Pfizer Ventures، Shine Capital و L1 Digital اعلام شد. ۴.۱ میلیون دلار جمع‌آوری‌شده برای تامین مالی پروژه‌های تحقیقاتی طول عمر و سرعت بخشیدن به اولین استارت‌آپ بیوتکنولوژی VitaDAO مورد استفاده قرار می‌گیرد و دو مورد دیگر نیز در سال ۲۰۲۳ توسعه خواهند یافت.

Alex Doblin، مباشر انجمن و روشنگری برای VitaDAO در Cointelegraph، گفت: “Pfizer در حال حاضر به دنبال آوردن دانشمندان خود به جامعه تحقیقاتی است که بخشی از VitaDAO است تا برخی از این تحقیقات را تقویت کند. وجود دارد.”

DeSci ظهور یک اکوسیستم پر رونق از پروژه ها را تسهیل کرده است، از بنیادهای بیوتکنولوژی غیرمتمرکز گرفته تا ابزارهای جمع آوری کمک های مالی. دکتر Tuan Cao، بنیانگذار GenomicDAO در سانفرانسیسکو توضیح داد: «روندهای کلیدی در این فضا ممکن است شامل پلتفرم‌های تحقیق و سرمایه‌گذاری، تأمین مالی جمعی برای تحقیقات علمی، و جامعه دانشمندان و محققان باشد.» پلت فرم مبتنی بر که طراحی شده است شرکت بیوتکنولوژی ژنتیکا

هدف این پلت فرم غیرمتمرکز ایجاد جامعه ای برای هدایت و مدیریت ابتکارات پزشکی دقیق متمرکز بر آسیا است. اولین شرکت تابعه آن، DAO، به آگاهی از سکته ایسکمیک، تحقیق و توسعه و پیشگیری از سکته اختصاص دارد.

در سراسر جهان، سکته مغزی یکی از شایع ترین علل ناتوانی و مرگ عروقی است. انجمن قلب آمریکا گزارش می دهد که در سال ۲۰۱۹ بیش از ۷۷ میلیون سکته مغزی ایسکمیک در سراسر جهان رخ داده است. بر اساس مطالعه‌ای که در مجله فشار خون بالینی در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، جمعیت‌های آسیایی نسبت به جمعیت‌های غربی بیشتر دچار سکته مغزی می‌شوند.

GenomicDAO ادعا می کند که شبکه ای از گروه های تحقیقاتی، موسسات، سازمان ها، دانشمندان و متخصصان پزشکی همراه با هوش مصنوعی می توانند زمان عرضه محصولات جدید را از ۱۲ تا ۱۸ ماه به ۴ تا ۶ ماه کاهش دهند. به گفته GenomicDAO، ابتکارات جامعه محور تحقیقات علمی را مختل می کند.

“در زمینه پزشکی دقیق، تحقیق و توسعه توسط تعداد انگشت شماری از بازیگران شناخته شده در صنعت رهبری می شود که انحصار مجازی در بازار دارند. شرکت های دارویی انحصاری و متمرکز منجر به نوآوری راکد می شوند. شکاف در ارائه داروی دقیق را افزایش می دهد. به جمعیتی که کمتر از آنها نمایندگی می شود.»

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا