اخبار ارز دیجیتال

انتقاد پیتر شیف از بیت کوین: “آسانسور، سپس بپر!”

فهرست

  • رالی عظیم بیت کوین
  • انتقاد شیف از بیت کوین همچنان ادامه دارد

پیتر شیف، مفسر مالی و بدبین شناخته شده ارزهای دیجیتال، هشداری جدی درباره ماهیت نوسانات قیمت بیت کوین صادر کرده است.

به نقل از یک ضرب المثل قدیمی بازار، شیف جلب توجه کرد“یک ضرب المثل قدیمی در بازارها وجود دارد که می گوید ما از پله ها بالا می رویم و آسانسور را پایین می آوریم. در #بیت کوین کمی متفاوت است. بیت کوین از آسانسور بالا می رود و سپس می پرد.”

این اظهار نظر در زمان افزایش علاقه و سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده است که شاهد افزایش قیمت قابل توجه و افزایش ارزش بازار در ماه های اول سال ۲۰۲۴ بوده اند.

رالی عظیم بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال شاهد رشد قابل توجهی بوده است، به طوری که ارزش کل آن برای اولین بار در دو سال گذشته به ۲ تریلیون دلار رسیده است که عمدتاً ناشی از رشد بیت کوین است که توسط جریان های ورودی ETF و خریدهای قابل توجه توسط شرکت هایی مانند MicroStrategy ایجاد شده است.

بیت کوین که تقریباً ۵۲ درصد از کل سرمایه بازار را به خود اختصاص می دهد، شاهد افزایش قیمت خود با ۵ درصد افزایش به بیش از ۵۷۰۰۰ دلار بود و تنها در یک هفته افزایش ۱۲ درصدی را ثبت کرد.

این رالی نه تنها بیت کوین را به بالاترین سطح معاملاتی خود از دسامبر ۲۰۲۱ رساند، بلکه نشان داد که تا سال ۲۰۲۴ نسبت به دارایی های سنتی بهتر عمل کرده است.

علی‌رغم افزایش خوش‌بینانه، سیگنال‌های احتیاطی نشان می‌دهد که بیت‌کوین ممکن است به سمت گرم شدن بیش از حد حرکت کند.

انتقاد شیف از بیت کوین همچنان ادامه دارد

شیف با تشریح بیشتر تردید خود، پست‌های دیگری منتشر کرد که نشان می‌داد بیت‌کوین بیشتر شبیه یک شرط‌بندی دیجیتال در برابر طلا است تا دیجیتال.

او استدلال می‌کند که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین اساساً روی قدرت دلار در برابر سایر ارزهای فیات، کنترل تورم و حفظ اعتبار فدرال رزرو شرط‌بندی می‌کنند.

شیف همچنین در مورد ضررهای مالی احتمالی که سرمایه گذاران بیت کوین می توانند با آن مواجه شوند شوخی کرد. او مطمئن است که به جای اینکه شاهد آغاز رشد پایدار باشیم، ممکن است به پایان صعود بیت کوین نزدیک شویم.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا