اخبار ارز دیجیتال

پیتر شیف هشدار قیمت عمده بیت کوین (BTC) صادر می کند

فهرست

  • آیا تغییرات نظارتی در افق وجود دارد؟
  • شک و تردید شیف

پیتر شیف، اقتصاددان معروف و منتقد ارزهای دیجیتال اخیراً موضوع یک هشدار جدی در مورد آینده بیت کوین (BTC).

شیف در مجموعه ای از پست های رسانه های اجتماعی، اعتقاد خود را ابراز کرد که تغییرات نظارتی به رهبری گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه و دوام تراکنش های بیت کوین تأثیر بگذارد.

«به گفته من [Gensler] شیف گفت: «شیف به زودی مقررات سنگین جدیدی را برای ارزهای دیجیتال معرفی خواهد کرد که هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد، مورد «استفاده» را تضعیف می‌کند و منجر به کاهش شدید قیمت می‌شود.

آیا تغییرات نظارتی در افق وجود دارد؟

نگرانی اصلی شیف بر روی پتانسیل قوانین سختگیرانه جدید ارزهای دیجیتال است که توسط SEC معرفی می شود.

او معتقد است که این مقررات می تواند هزینه های تراکنش بیت کوین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و در نتیجه کاربرد آن را تضعیف کرده و منجر به کاهش شدید قیمت آن شود.

پیش‌بینی شیف از اظهارنظر او در مورد اقدامات اخیر جنسلر در مورد تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) ناشی می‌شود. شیف این را یک امتیاز غیرارادی می داند که به طور بالقوه می تواند اقدامات نظارتی تهاجمی تری را آغاز کند.

در میان این جنجال، کاربران مختلف رسانه های اجتماعی به طبقه بندی قبلی جنسلر از بیت کوین به عنوان یک کالا اشاره کردند.

این طبقه بندی می تواند مقررات جامع SEC را دشوار کند. با این حال، شیف استدلال می کند که تمرکز مقررات جدید ممکن است بر ضد پولشویی (AML) به جای قانون اوراق بهادار باشد.

شک و تردید شیف

شیف بارها در سایر نظرات اخیر ارزش واقعی و کاربرد بیت کوین را زیر سوال برده است.

او با اشاره به پیچیدگی ها و هزینه های خرید مستقیم بیت کوین، استدلال کرد که نیاز به متولیان شخص ثالث با فرض اصلی حذف واسطه ها در تضاد است. بدبینی شیف به سودمندی بیت کوین به عنوان یک ارز گسترش می یابد. دیدگاهی که توسط سرمایه گذار محمد الاریان در CNBC و منطق پشت سرمایه گذاری در ETF های بیت کوین تکرار شده است.

علاوه بر این، شیف پیش‌بینی می‌کند که بیشتر جریان‌های ورودی به ETF‌های بیت‌کوین از طریق دیگر پراکسی‌های بیت‌کوین هدایت می‌شوند و آن را به ترتیب دادن مجدد صندلی‌های عرشه در یک کشتی در حال غرق شدن تشبیه می‌کنند.

وضعیت بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش و کاربرد آن در دنیای واقعی در مقایسه با دارایی های سنتی مانند طلا را زیر سوال می برد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا