اخبار ارز دیجیتال

پیتر شیف هشدار بزرگی به خریداران ETF بیت کوین صادر می کند

فهرست

  • شوق بیت کوین رالی طلا را تحت الشعاع قرار داد
  • افزایش قیمت بیت کوین به دلیل ETF

پیتر شیف، اقتصاددان معروف و مدافع طلا موضوع یک هشدار جدی به سرمایه گذاران در صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) آینده ای بالقوه تلخ را برای کسانی که روی افزایش ETF محور این ارز دیجیتال شرط بندی می کنند، پیش بینی می کند.

به گفته شیف، افزایش قیمت بیت کوین، که اخیراً شاهد بازگشت ارز دیجیتال به سطح ۶۷۰۰۰ دلار در میان هیجانات فزاینده پیرامون ETF های بیت کوین بوده است، ممکن است برای یک معکوس چشمگیر آماده باشد.

شیف استدلال می کند که ETF ها “دمی هستند که سگ بیت کوین را تکان می دهد.” ETF ها به رشد بیت کوین دامن زده اند، اما می توانند به دلیل عدم تطابق احتمالی عرضه و تقاضا در زمانی که سرمایه گذاران تصمیم به فروش دارند، منجر به کاهش بیت کوین شود.

شوق بیت کوین رالی طلا را تحت الشعاع قرار داد

طبق گزارش U.Today، شیف گفت که تمرکز مداوم اخیر رسانه ها بر افزایش قیمت بیت کوین، توجه را از افزایش قابل توجه طلا به بالای ۲۱۰۰ دلار منحرف می کند.

او استدلال می کند که شور و شوق ارزهای دیجیتال مانع از آن شده است که سرمایه گذاران خرد به ارزش طلا، دارایی سنتی امن، پی ببرند.

شیف پیش بینی می کند که وقتی حباب بیت کوین ترکیده و توجه رسانه ها به طلا برگردد، سرمایه گذاران خرد برای ورود به بازار طلا با قیمت های بسیار بالاتری روبرو خواهند شد.

این دیدگاه نزولی افراطی یک نکته احتیاطی را برای کسانی که در هیجان پیرامون ارزهای دیجیتال گرفتار شده اند، ارائه می دهد. با این حال، باید توجه داشت که بسیاری از پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین شیف به طرز وحشتناکی منسوخ شده‌اند.

افزایش قیمت بیت کوین به دلیل ETF

افزایش اخیر قیمت بیت کوین به نزدیک به بالاترین حد خود یعنی ۶۴۰۰۰ دلار تا حد زیادی به افزایش علاقه به ETF های بیت کوین نسبت داده می شود.

BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) با جمع آوری ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) تنها در هفت هفته رکوردها را شکست. این گواهی بر تقاضای فزاینده سازمانی برای قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال است.

علاوه بر این، رویداد نصف شدن بیت کوین، که از لحاظ تاریخی منجر به شوک عرضه شده است، توجه سرمایه گذاران و تحلیلگران را به یک اندازه به خود جلب کرده است و ارزش این ارز دیجیتال را بالا برده است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا