اخبار ارز دیجیتال

باد مخالف کلان مداوم می تواند بازار صعودی بیت کوین – ARK Invest را به تاخیر بیندازد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

چندین شاخص اقتصاد کلان نشان می دهد که بادهای مخالف نزولی می تواند در باقی مانده سال 2023 تشدید شود و بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر منفی بگذارد.

سال 2023 سال پرفراز و نشیبی برای احساسات سرمایه‌گذاران بود، و علیرغم اینکه بازار سهام انتظارات را شکست داد، گزارش اخیر ARK Invest نشان می‌دهد که باقی‌مانده سال 2023 می‌تواند چالش‌های اقتصادی ایجاد کند. این یک دلیل را برجسته می‌کند.

ARK 13.9 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند و مدیر عامل آن، کتی وود، از حامیان قوی ارزهای دیجیتال است. با مشارکت شرکت مدیریت دارایی اروپایی 21Shares، ARK Investment اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) خود را در ژوئن 2021 ثبت کرد. آخرین برنامه Spot BTC ETF آنها، که در حال حاضر در انتظار بررسی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است، در ابتدا در می 2023 ثبت شد.

صعودی در بلند مدت، نزولی در کوتاه مدت؟

علیرغم دیدگاه صعودی ARK در مورد بیت کوین، با حمایت از تحقیقات در مورد اینکه چگونه همگرایی بیت کوین و هوش مصنوعی می تواند عملیات تجاری را با تأثیر مثبت بر بهره وری و هزینه ها متحول کند. این شرکت سرمایه گذاری با توجه به وضعیت فعلی، مسیر ساده ای را برای بازار صعودی برای بیت کوین پیش بینی نمی کند. وضعیت کلان اقتصادی

ARK در خبرنامه خود دلایل مختلفی را برای سناریوی نه چندان خوش بینانه برای ارزهای دیجیتال از جمله نرخ بهره، برآورد تولید ناخالص داخلی (GDP)، نرخ بیکاری و تورم فهرست می کند. یک نکته این است که فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای اولین بار از سال 2009 سیاست پولی محدودی را اجرا می کند، همانطور که “نرخ بهره طبیعی” نشان می دهد.

نرخ بهره طبیعی فدرال رزرو.منبع: سرمایه گذاری آرک

«نرخ بهره طبیعی» نرخ بهره نظری است که در آن اقتصاد نه گسترش می یابد و نه منقبض می شود. ARK توضیح می دهد که وقتی این معیار از “نرخ سیاست واقعی بودجه فدرال” فراتر رود، بر نرخ های وام و استقراض فشار وارد می کند.

ARK انتظار دارد که تورم به کندی ادامه دهد که منجر به افزایش “نرخ سیاست واقعی بودجه فدرال” و افزایش اختلاف از “نرخ طبیعی” شود. اساساً، این شاخص به گزارش یک دیدگاه اقتصاد کلان نزولی می دهد.

تحلیلگران همچنین بر اختلاف بین تولید ناخالص داخلی واقعی (تولید) و GDI (درآمد) تمرکز کردند. بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی باید کاملاً مطابقت داشته باشند زیرا درآمد به دست آمده برابر با ارزش کالاها و خدمات تولید شده است.

با این حال، آخرین داده ها نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی واقعی حدود 3 درصد بیشتر از تولید ناخالص داخلی واقعی است، که نشان می دهد که انتظار می رود در آمار تولید تجدید نظر به سمت پایین انجام شود.

تمرکز دیگر بر روی داده های اشتغال ایالات متحده بوده است، با تحلیلگران اشاره می شود که دولت به طور مداوم این اعداد را برای شش ماه متوالی به سمت پایین بازبینی کرده است.

بازنگری در لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده.منبع: سرمایه گذاری آرک

نمودار بالا نشان می دهد که بازار کار ضعیف تر از آنچه در ابتدا گزارش شده است. همچنین شایان ذکر است که آخرین باری که برای شش ماه متوالی بازنگری نزولی صورت گرفت در سال 2007 بود، درست قبل از شروع بحران بزرگ مالی.

مربوط: دارندگان کوتاه مدت بیت کوین تسلیم می شوند زیرا داده ها فرصت های خرید بالقوه را در بین نسل ها برجسته می کند

«رکود تورمی» معمولاً برای دارایی‌های دارای ریسک نزولی است

یکی دیگر از روند نزولی که باید به آن توجه داشت «رکود تورمی» است. نویسندگان بر معکوس شدن روند سالانه تخفیف قیمت ها به دلیل افزایش هزینه های مصرف کننده تاکید می کنند. شاخص جانسون ردبوک، که بیش از 80 درصد از داده‌های خرده‌فروشی «رسمی» گردآوری‌شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده را پوشش می‌دهد، نشان می‌دهد که کل فروش همان فروشگاه در ماه آگوست برای اولین بار در 12 ماه گذشته افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که تورم در حال افزایش است. ممکن است فشار رو به بالا وجود داشته باشد.

فهرست خرده فروشی کتاب قرمز جانسون.منبع: سرمایه گذاری آرک

این شاخص حاکی از آن است که احتمالاً نااطمینانی اقتصاد کلان در ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت. با این حال، پاسخ روشنی در مورد اینکه اگر این روند رشد اقتصادی کمتر و تورم بالاتر را تایید کند، سرمایه‌گذاران کریپتو چه واکنشی نشان خواهند داد، سناریوهایی که عموماً برای دارایی‌های ریسک‌پذیر بسیار نامطلوب در نظر گرفته می‌شوند، ارائه نشده است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا