🚨 اخبار ارز دیجیتال

پرفکت مانی یا وب مانی؟ مقایسه کامل وب مانی و پرفکت ‌مانی

پرفکت مانی و وب مانی هر دو پلتفرم هایی هستند که به دلیل تحریم نکردن کاربران ایرانی در کشور ما طرفداران زیادی دارند. کاربران برای واریز و برداشت وجه در سطح بین الملل و یا پرداخت های اینترنتی از این دو کیف پول آنلاین استفاده می کنند. در این مطلب به مقایسه این دو کیف پول پرداخته ایم.

احتمالا شما نیز به طور کلی با وب مانی و پرفکت مانی آشنایی دارید و حال می خواهید در رابطه با تفاوت های این دو و برتری هر کدام نسبت به دیگری تحقیق کنید. با این حال قبل از بررسی بهتر بودن پرفکت مانی یا وب مانی، درباره هر کدام از آن ها توضیح مختصری می دهیم.

پرفکت مانی و وب مانی هر دو پلتفرم هایی هستند که به دلیل تحریم نکردن کاربران ایرانی در کشور ما طرفداران زیادی دارند. کاربران برای واریز و برداشت وجه در سطح بین الملل و یا پرداخت های اینترنتی از این دو کیف پول آنلاین استفاده می کنند.

در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه وب مانی و پرفکت مانی در زمینه های مختلف بپردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در روند ثبت ‌نام

شروع کار با هر دو کیف پول نیازمند ثبت نام کردن در سایت آن هاست. در سایت وب مانی بعد از وارد کردن ایمیل یا شماره موبایل و تعیین نوع حساب، افتتاح حساب برای شما انجام می شود. اما این محدودیت را برای شما قائل می شود که تنها تا سقف ۳۰۰ دلار امکان بهره مندی از خدماتش را دارید. این محدودیت تا زمانی ادامه دارد که احراز هویت را انجام نداده باشید. با وریفای حساب وب مانی، اعتماد این سایت به شما بیشتر شده و اجازه دریافت خدمات بیشتر برایتان صادر می شود. یکی از موارد کارت ملی جدید، پاسپورت و یا شناسنامه برای احراز هویت کافیست.

Alias Passport نامی است که وب مانی بر روی حساب های احراز شده گذاشته و در مقابل حساب های احراز شده را Personal passport می نامد. با ارتقای حسابتان در این سایت امکان تراکنش تا ۳۰۰۰ دلار و امکان نگهداری دلار تا ۱۰۰۰۰ دلار برای شما فعال می شود.

از طرفی با نگاه کردن به مراحل احراز هویت در پرفکت مانی به این نتیجه می رسیم که پیچیدگی بیشتری نسبت به وب مانی دارد.  اما در عین حال قوانین سختگیرانه را شامل نمی شود. اما ممکن است از شما ترجمه مدارک شناسایی و مدرکی دال بر تایید آدرس پستی مانند قبض را بخواهد.

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در نرخ کارمزد

کلیه حساب های احراز شده یا نشده وب مانی موظف اند که برای هر تراکنش ۰.۸ درصد کارمزد پرداخت کنند. این در صورتی است که حساب های احراز نشده پرفکت مانی ۲ درصد و حساب های احراز شده آن ۰.۵ درصد کارمزد پرداخت می کنند. پس می توان نتیجه گرفت حساب احراز شده پرفکت مانی بسیار مقرون به صرفه تر است.

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در میزان محبوبیت

در این مورد هیچگاه نمی توان نظر قطعی داد. وب مانی و پرفکت مانی هر دو پلتفرم های محبوبی هستند و به نوعی رقیبان سرسخت یکدیگر به حساب می آیند. البته ویزا کارت یا مستر کارت محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به هر دوی آن ها دارند. اما امکان استفاده از آن ها در ایران فراهم نیست.

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در سرعت انتقال پول

برای کاربران سرعت انتقال پول اهمیت ویژه ای دارد. اما در این مورد هم وب مانی و پرفکت مانی عملکرد تقریبا مشابهی دارند و هر دو تبادلات ارزی را به صورت آنی انجام می دهند. اما گاهی پیش می آید که این کار تا سه روز هم به طول بینجامد که در هر دو پلتفرم این تاخیر امکان وقع دارد.

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در نحوه شارژ و برداشت

واریز و برداشت پول در پرفکت مانی و وب مانی به یک اندازه در ایران غیر ممکن است! تحریم های بانکی باعث شده که ما نتوانیم مستقیما به حساب های خارجی واریز یا برداشت داشته باشیم. در واقع اگر این امکان برای ایرانیان وجود داشت، استفاده از وب مانی و پرفکت مانی عملا بی معنی بود!

با توجه به این موارد واریز و برداشت پول در این دو کیف پول تنها از طریق صرافی های آنلاین امکان پذیر است. با ثبت نام در صرافی های مطمئن مثل Bestchange، OKCHANGER و آریامانی (Ariamoney) می توانید به صورت آنی واریز یا برداشت را انجام دهید. البته برای پرفکت مانی این امکان وجود دارد که با خرید ووچر پرفکت مانی نیز بتوانید به راحتی مبالغی را جابجا کنید. ووچر پرفکت مانی مانند کارت شارژی است که به شما کمک میکند با داشتن یک کد ووچر به راحتی مبالغ مورد نظر را جابجا کنید.

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در انواع حساب

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در انواع حساب

اخرین مسئله ای که ارزش مقایسه پرفکت مانی با وب مانی را دارد، انواع حساب هایی است که می توان در آن ها ایجاد کرد.

حساب های وب مانی عبارت اند از :

 • کیف پول طلا یا WMG
 • کیف پول دلار ایالات ‌متحده آمریکا یا WMZ
 • کیف پول روبل روسیه یا WMR
 • کیف پول روبل بلاروس یا WMB
 • کیف پول گریونا اوکراین یا WMU
 • کیف پول دانگ ویتنام یا WMV
 • کیف پول یورو یا WME
 • کیف پول بیت کوین یا WMX
 • کیف پول لایت کوین یا WML
 • کیف پول بیت کوین کش یا WMH

حساب های پرفکت مانی عبارت اند از :

 • بیت کوین
 • طلا
 • یورو
 • دلار

جمع بندی

در نهایت این شما هستید که با ارزیابی نیازهای خود یکی از پلتفرم های پرفکت مانی یا وب مانی را انتخاب کنید. به این نکته نیز دقت داشته باشید که در صورت پرداخت اینترنتی، سایت مقصد از کدام یک از این کیف پول ها پشتیبانی می کند.

منبع: آریامانی؛ مرجع خرید و فروش ووچر پرفکت مانی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا