🚨 اخبار ارز دیجیتال

پپه در برابر دوج: عملکرد اولین Memecoin که به ارزش بازار ۱ میلیارد دلاری رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نظرسنجی اخیر توییتر Cointelegraph، DOGE را به عنوان memecoin با بیشترین ارزش بازار تا سال ۲۰۲۵ رتبه بندی کرد و PEPE در رتبه دوم قرار گرفت.

میم ها، جوک های اینترنتی، و ارجاع به فرهنگ عامه به بخشی جدایی ناپذیر از جوامع آنلاین تبدیل شده اند. به همین دلیل، ارزهای دیجیتال به ناچار موج جدیدی از دارایی ها به نام «ممکوین» را ایجاد کرده اند. برخی استدلال می کنند که این سکه ها فقط یک مد هستند، اما برخی دیگر ممکن است به پتانسیل آنها برای به ارمغان آوردن منافع مالی برای سرمایه گذاران اعتقاد داشته باشند.

یکی از محبوب ترین میم کوین هایی که اخیرا راه اندازی شده است، توکنی با تم قورباغه به نام PEPE است. این توکن در طول بازار نزولی شتاب بیشتری گرفت و از حمایت قابل توجهی از اعضای مختلف جامعه برخوردار شد، علیرغم اینکه وب سایت رسمی اعلام کرده بود که “این سکه کاملاً بی استفاده است و فقط برای مقاصد سرگرمی استفاده می شود.”

به گفته سازندگان آن، PEPE ماموریتی دارد تا «ممکوین را دوباره عالی کند»، این بازی با شعار سیاسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم». این پروژه همچنین قصد دارد از سکه میم موتیف سگ “از قبل قدیمی” فراتر رفته و پپه را که آنها ادعا می کنند معروف ترین میم در جهان است، به عنوان “پادشاه میم ها” قرار دهد.

برای اینکه PEPE به اوج برسد، باید از Dogecoin، قهرمان فعلی که در بالای نمودارهای memecoin نشسته است، پیشی بگیرد. در نظرسنجی توییتر Cointelegraph در ۲۵ آوریل، DOGE همچنان در جایگاه اول قرار داشت در پاسخ به این سوال که کدام ارز دیجیتال بیشترین ارزش بازار را در سال ۲۰۲۵ خواهد داشت. با این حال، PEPE در رده دوم قرار گرفت.

PEPE و Dogecoin (DOGE) شباهت هایی دارند و به ناچار عملکرد متفاوتی با یکدیگر دارند. هر دو توکن کریپتو پیروان زیادی دارند و به دلایل مشابه ایجاد شده اند: سرگرمی. با این حال، تفاوت در سفر به ارزش بازار ۱ میلیارد دلاری و نحوه عملکرد آن پس از رسیدن به آن ارزش بازار نهفته است.

سفر Dogecoin به بالای دنیای Memecoin

Dogecoin چهار سال پس از استخراج بلوک پیدایش بیت کوین (BTC) ایجاد شد. این توسط مهندسان نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته شد تا سعی کنند دنیای ارزهای دیجیتال را مسخره کنند.

Memecoin اولین بار در ژانویه ۲۰۱۴ مورد توجه قرار گرفت و به ارزش بازار ۶۰ میلیون دلار رسید. چهار سال بعد، قیمت سکه به ۰.۰۱۰۰ دلار رسید و ارزش بازار توکن برای اولین بار به ۱ میلیارد دلار رسید.

چند روز پس از اینکه DOGE به نقطه عطف خود رسید، این ارز دیجیتال با ارزش بازار ۱.۹۸ میلیارد دلار به ۰.۰۱۷۵ دلار رسید و در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۸ به ارزش بازار ۷۸۴ میلیون دلار سقوط کرد. قیمت آن به ۰.۰۰۶۹ دلار کاهش یافت.

نمودار قیمت DOGE در سال ۲۰۱۸ پس از ارزش بازار برای اولین بار به ۱ میلیارد دلار رسید. منبع: CoinGecko

تقریباً چهار سال بعد، ارزهای دیجیتال دوباره در حال اجرا هستند و رکوردهای قبلی را شکستند. در ۸ می ۲۰۲۱، قیمت توکن به بالاترین حد خود یعنی ۰.۷۳۱۵ دلار در هر توکن رسید و به ارزش بازار ۸۸ میلیارد دلار رسید. این حرکت قیمت به طور کلی با بازار صعودی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ همراه است، زمانی که قیمت توکن با رسیدن BTC به بالاترین حد جدید افزایش یافت.

مربوط: اکنون می توانید در کمتر از ۲۳ ثانیه شیت کوین بسازید

برخلاف انتظارات بنیانگذاران، DOGE به یکی از برجسته ترین ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شده است. در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار توکن ۱۰ میلیارد دلار است که احتمالاً از توکن هایی مانند Solana (SOL) و Polygon (MATIC) که موارد استفاده بیشتری نسبت به DOGE دارند، پیشی می گیرد.

عملکرد PEPE پس از رسیدن به ارزش بازار ۱ میلیارد دلاری

برخلاف DOGE که تقریباً چهار سال طول کشید تا به نقطه عطف خود برسد، PEPE به سرعت محبوب شد. تنها سه هفته پس از عرضه، این ارز دیجیتال الهام گرفته از میم تقریباً بلافاصله به ارزش بازار یک میلیارد دلاری رسید. این توکن مورد حمایت قرار گرفت و در صرافی های مختلف از Bybit تا Binance فهرست شد.

PEPE دارای ارزش بازار ۱.۸ میلیارد دلار است. منبع: CoinGecko

این توکن پس از رسیدن به مرز ۱ میلیارد دلار بسیار شبیه به DOGE عمل کرد. پس از رسیدن به یک میلیارد دلار در ۵ می، memecoin رو به رشد نیز در همان روز به ارزش بازار ۲ میلیارد دلاری رسید. با این حال، پس از رسیدن به ۱.۸۲ میلیارد دلار، ارزش بازار توکن در ۹ می به ۷۲۵ میلیون دلار کاهش یافت.

در زمان نگارش این مقاله، این توکن با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۹۲ دلار برای هر توکن معامله می شود و ارزش بازار آن ۸۰۰ میلیون دلار است.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا