اخبار ارز دیجیتال

گزارش می گوید صندوق های بازنشستگی می توانند از هوش مصنوعی برای کاهش هزینه ها و افزایش سود استفاده کنند

بر اساس تحقیقات مرسر، هوش مصنوعی برای مدیریت صندوق بازنشستگی فواید زیادی به همراه دارد.

هوش مصنوعی می‌تواند توسط صندوق‌های بازنشستگی برای کاهش هزینه‌ها، افزایش بازده سرمایه‌گذاری و کشف ریسک‌های بالقوه مورد استفاده قرار گیرد، اما هنوز در استفاده از آن «چالش‌های مهمی برای غلبه بر آن وجود دارد».

در ۱۷ اکتبر، گزارش مشترک سالانه انجمن متخصصان سرمایه گذاری و شرکت مشاوره دریافت کرد که هوش مصنوعی به مدیران صندوق های بازنشستگی کمک می کند تا در میان مقادیر زیادی از داده ها جستجو کنند که می تواند فرصت ها را کشف کند و سبد سرمایه گذاری سفارشی بسازد. به عنوان مفید علامت گذاری شده است.

دکتر دیوید ناکس، یکی از شرکای ارشد مرسر، نویسنده اصلی این مقاله نوشت: «هوش مصنوعی بر عملکرد سیستم‌های بازنشستگی در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت. “این پتانسیل را دارد که به طور قابل توجهی تجربه اعضا و نتایج بازنشستگی اعضا را بهبود بخشد.”

ابزارهای هوش مصنوعی زبان طبیعی نیز می توانند توسط صندوق های بازنشستگی برای تجزیه و تحلیل عضویت خود استفاده شوند. با جمع‌آوری داده‌ها از ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی، بنیادها می‌توانند تلاش‌های بازاریابی و توسعه را بر اساس نحوه ارتباط افراد شخصی‌سازی کنند.

تجزیه و تحلیل به کمک هوش مصنوعی به عنوان شناسایی الگوها، کشف احساسات و سیگنال های بازار و پیشنهاد فرصت های سرمایه گذاری غیر متعارف در آینده تبلیغ می شود.

این می تواند به تخصیص دارایی بهتر و تنوع بیشتر منجر شود که می تواند منجر به بازده بلندمدت بالاتر و نوسانات کمتر شود.

هوش مصنوعی همچنین می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا ملاحظات زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) را در نظر بگیرند. این فناوری همچنین امکان اتوماسیون محیط های میانی و پشتی را فراهم می کند که انتظار می رود هزینه ها را کاهش دهد و شکاف بین استراتژی های سرمایه گذاری غیرفعال و فعال را کاهش دهد.

ما استفاده از هوش مصنوعی را در مدیریت سرمایه گذاری خلاصه کرده ایم. منبع: موسسه مرسر سی‌اف‌ای شاخص جهانی بازنشستگی ۲۰۲۳

همچنین انتظار می‌رود هوش مصنوعی بتواند رفتار اعضا را در واکنش به شرایط مختلف اقتصادی و سیاسی که می‌تواند بر جریان‌های نقدی صندوق‌های بازنشستگی تأثیر بگذارد، پیش‌بینی کند.

به عنوان مثال، سقوط بازار سهام ممکن است باعث شود اعضا به طبقات دارایی های دفاعی روی بیاورند، در حالی که یک دولت تازه منتخب ممکن است باعث شود برخی از بازنشستگان مزایایی را که انباشته کرده اند پس بگیرند.”

با این حال، ابهام در مورد استفاده از هوش مصنوعی ممکن است همچنان باقی بماند زیرا ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده ایجاد کنند و مدل‌ها «بعید است که بتوانند قیمت‌های بازار را به‌طور دقیق پیش‌بینی کنند».

این گزارش همچنین بر نیاز به “دفاع قوی در برابر حملات سایبری، کلاهبرداران و سایر موارد نقض امنیتی” تاکید می کند.

مربوط: پلتفرم توسعه Stack Overflow با تشدید رقابت هوش مصنوعی، ۲۸ درصد از کارکنان را کاهش می دهد

نویسندگان بیان می‌کنند که هوش مصنوعی در حال حاضر در بازارهای سرمایه‌گذاری برای تصمیم‌گیری بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌ها، گزارش‌ها، ریسک‌ها و روندهای بازار استفاده می‌شود. ظهور تجارت قابل برنامه ریزی از دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفت و تجارت با فرکانس بالا نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را تغییر داد.

معاملات الگوریتمی به میزان قابل توجهی از معاملات خودکار کمک می کند و طبق گزارشات، تنها در سال ۲۰۱۸ تا ۷۳ درصد از معاملات سهام ایالات متحده را تشکیل می دهد.

گزارش تکمیلی توسط جسی کوگلان.

مجله: AI Eye: کاربردهای واقعی هوش مصنوعی در کریپتوکارنسی، رقیب GPT-4 گوگل و لبه هوش مصنوعی برای کارمندان بد

نویسنده: Jesse Coghlan
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا