🚨 اخبار ارز دیجیتال

صرافی‌های کریپتو همتا به همتا برای تغییر چشم‌انداز قانونی تلاش می‌کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دو پلتفرم بزرگ P2P اعلام کردند که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ تعطیل خواهند شد. بسیاری افزایش نظارت نظارتی را مقصر می دانند، اما کارشناسان خواستار جایگزین های بهتری هستند.

صرافی ارزهای دیجیتال همتا به همتا (P2P) یک بازار آنلاین است که خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را به هم متصل می کند. این پلتفرم به ما اجازه می دهد تا بدون نیاز به واسطه، مستقیماً با یکدیگر تجارت کنیم.

هنگام خرید ارزهای دیجیتال در صرافی P2P، خریدار مبلغ توافق شده را از حساب خود به فروشنده منتقل می کند. پرداخت ها بین دو مشتری مختلف انجام می شود، نه بین مصرف کننده و شرکت خدمات پول.

صرافی‌های P2P به دلیل سهولت مبادله و ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی که این پلتفرم‌ها ارائه می‌دهند، زمانی شریان حیات اکوسیستم رمزنگاری بودند. با این حال، در سال ۲۰۲۳، برخی از این ویژگی‌های کلیدی باعث افزایش نظارت قانون‌گذاران شده است.

در ۹ فوریه ۲۰۲۳، پلتفرم مبادلات P2P مستقر در فنلاند LocalBitcoins پایان خدمات ده ساله خود را اعلام کرد. این پلتفرم به شرایط سخت بازار به دلیل ادامه زمستان کریپتو، به علاوه افزایش فشار نظارتی و کاهش سهم بازار اشاره می‌کند.

یکی از قدیمی‌ترین پلت‌فرم‌های معاملات بیت‌کوین P2P پس از اینکه شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) این پلتفرم را به‌عنوان یکی از بزرگترین طرف‌های معامله بیت‌کوین صرافی وابسته به روسیه Bitzlato معرفی کرد، ناگهان تعطیل شد.

بیتزلاتو موضوع اقدامات اجرایی قابل توجهی از سوی مقامات آمریکایی بود که این پلتفرم را به نقض مقررات مبارزه با پولشویی و کمک به فرار از تحریم های روسیه متهم کردند.

یکی دیگر از پلتفرم های برجسته صرافی بیت کوین P2P Paxful که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد، در ۴ آوریل فعالیت خود را متوقف کرد. این پلتفرم محیط نظارتی جاری و خروج کارکنان را به عنوان دلایل بسته شدن خود ذکر کرد. در فضای توییتری، ری یوسف، مدیرعامل، تصمیم خود را توضیح داد و گفت که بعد از اینکه تنظیم کننده های آمریکایی در پنج سال گذشته چیزهای زیادی را درگیر کرده اند، “هنوز نمی فهمند. من بیشتر و بیشتر مشکوک می شوم.”

نبرد حقوقی ادامه دار بین آرتور شابک و یوسف برای کنترل شرکت نیز به عنوان دلیل اصلی سقوط شرکت در نظر گرفته شد. بر اساس پرونده های دادگاه، این دو بنیانگذار در حال حاضر بر سر اینکه چه کسی تجارت را کنترل می کند با هم اختلاف دارند و اتهامات متعددی علیه یکدیگر مطرح کرده اند. این اتهامات شامل سرقت منابع مالی شرکت ها، پولشویی و فرار از تحریم های آمریکا علیه روسیه و غیره است.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، شباک و یوسف به نبرد سرزنش خود ادامه دادند و یکدیگر را مقصر دانستند. یوسف ادعا کرد که تاکتیک های حقوقی هم بنیانگذارش “نزدیک به تروریسم” بوده و برای بسیاری از کارمندان و مدیران پکسفول هزینه شده است. در همین حال، Schaback گفت که یوسف اقدام یک جانبه برای تعطیل کردن Paxful در ۴ آوریل انجام داد و او را برای تقریبا ۱۸ ماه بدون اظهار نظر در فعالیت های روزانه شرکت گذاشت.

اخیراً: Crypto در اروپا: اقتصاددانان آینده MiCA و استیبل کوین ها را تحلیل می کنند

ریچارد میکو، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم رمزنگاری داخلی و خارج از رمپ جهانی Banxa، به کوین تلگراف گفت که یکی از دلایل متعدد سقوط Paxful، خرابی روابط بین بنیانگذاران آن بود که منجر به شکایت شد. ممکن است توسعه یافته باشد او افزود که بررسی‌های نظارتی در حال تحول در ایالات متحده، پیشرفت پلتفرم‌های رمزنگاری غیرمتمرکز و صرافی‌های P2P را دشوار می‌کند.

Micro به Cointelegraph گفت: “Paxful در گذشته به دلیل اتهامات پولشویی و کلاهبرداری در پلتفرم خود با نظارت نظارتی مواجه شده است. به احتمال بسیار زیاد Paxful از تحقیقات و اصلاحات در حال انجام هراس دارد.”

او گفت که شرایط بازار، جدا از نگرانی‌ها در مورد تغییر الزامات نظارتی، باعث ادغام قابل توجه در فضا می‌شود. اما او امیدوار است که “مقررات شفاف تر در ایالات متحده به P2P و سایر صرافی ها اجازه دهد به گونه ای رشد کنند که تعادل مناسب بین حمایت از مصرف کننده و نوآوری ایجاد شود.”

تعطیلی P2P بیشترین تأثیر را بر اقتصادهای نوظهور خواهد داشت

پلتفرم‌های P2P به پذیرش کریپتوها، به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه کمک کرده و خدمات بانکی را برای افراد بدون بانک ارائه می‌کنند. Paxful پیشگام در پذیرش ارزهای دیجیتال در نیجریه بود و تعطیلی آن به بسیاری از کاربران در این کشور ضربه سختی زده است.

فریلنسرها اغلب از این پلت فرم برای تبدیل دستمزد خود به بیت کوین، مبادله از بیت کوین یا پرداخت به یکدیگر استفاده می کردند، در حالی که معامله گران از خدمات امانی برای انجام تجارت خود استفاده می کردند. به این ترتیب، بسته شدن بسیاری از این کاربران در نیجریه آینده بازار ارزهای دیجیتال در این کشور را زیر سوال برده است.

دولت هند در سال ۲۰۱۹ ممنوعیت بانکی صرافی‌های ارزهای دیجیتال را اعمال کرد و تمامی تسهیلات بانکی را به چنین صرافی‌هایی محدود کرد. با این حال، WazirX، یکی از صرافی‌های اولیه ارزهای دیجیتال هند، یک پلتفرم P2P را معرفی کرد تا به مردم اجازه دهد به تجارت دارایی‌های خود ادامه دهند. معامله گران کریپتو هندی در سال ۲۰۲۱ پس از اعمال مالیات سنگین ۳۰ درصدی بر معاملات ارزهای دیجیتال، دوباره به پلتفرم های P2P روی می آورند.

Nischal Shetty، مدیرعامل سابق WazirX نسبت به آینده پلتفرم‌های P2P، به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه، خوش‌بین‌تر به نظر می‌رسید. او به کوین تلگراف گفت که پلتفرم‌های P2P با پروتکل‌های مناسب «مشتری را بشناسید» «به وجود خود ادامه خواهند داد و به کاربران کمک می‌کنند، به ویژه در کشورهای در حال توسعه که دسترسی به بانک‌ها وجود ندارد».

نیک ساپونارو، مدیر عامل ارائه‌دهنده پلتفرم پرداخت غیرمتمرکز Divi Labs، به کوین تلگراف گفت که تعطیلی برای معامله‌گران بدون بانک و بدون بانک، و محلی دردناک خواهد بود و او گفت که مانع از توانایی آنها در تجارت جهانی خواهد شد.

او توضیح داد: “کشورهایی مانند مالاوی سرمایه مدنی فراوانی دارند، اما بانکداری محدودکننده دارند که به مشتریان اجازه می دهد فقط چند دلار در روز برداشت کنند. برای انجام این کار، ما به یک صرافی P2P نیاز داریم.”

بن جورگنسن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلتفرم قابلیت همکاری Web3 Constellation Network، به کوین تلگراف گفت که بسته شدن پلتفرم های P2P متأسفانه ضربه بزرگی به کشورهای در حال توسعه خواهد بود، جایی که مبادلات بومی P2P در دسترس نخواهد بود. بالا

ظهور جایگزین های بهتر P2P

کاهش محبوبیت پلتفرم‌های P2P و بسته شدن اخیر برخی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های P2P، آن را به جایگزین بهتری تبدیل کرده است، زیرا دروازه‌های کاربردی تری وجود دارد که کاربران می‌توانند با استفاده از حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری خود، ارزهای دیجیتال را خریداری کنند. همچنین به دلیل در دسترس بودن وسایل جدید .

هزینه انجام تجارت نیز مهم است. به عنوان مثال، صرافی هایی مانند کوین بیس، میلیون ها دلار را صرف رعایت مقررات محلی می کنند. جوامع بدون بانک در سراسر جهان بیشترین سود را از مبادلات P2P دارند، اما با توجه به الزامات رو به رشد انطباق مقررات، بعید است که حجم مورد نیاز برای حمایت از آنها را در مقیاس تولید کنند. جنسیت کم خواهد بود.

ساپونارو به کوین تلگراف گفت که تنها راه برای بقای صرافی های جدید و موجود P2P از طریق خدمات جانبی ارائه شده توسط اپراتورهای دارای مجوز است.

به عنوان مثال، بایننس یک پلت فرم P2P دارد. اما این مدل کسب و کار به اندازه کافی سودآور نیست تا تنها منبع درآمد در یک محیط کاملاً تنظیم شده باشد.

مارک تاورنر، یکی از اعضای موسس Xerof، یک پلتفرم رمزارز و فیات روی رمپ تحت کنترل سوئیس، به کوین تلگراف گفت که کاربران باید ریسک طرف مقابل را به حداقل برسانند، به همین دلیل است که آنها از پلتفرم های P2P به سایر راه حل های قابل اعتماد دور می شوند. او گفت که این کار را انجام خواهد داد. اغلب سوئیچ کنید کاربران به طور طبیعی به ارائه دهندگانی مهاجرت می کنند که می توانند این خطرات را برطرف کنند.

“ما تقاضای رو به رشد برای راه حل های قابل اعتماد، شفاف و سازگار را تشخیص می دهیم، و ورود بیشتر این کاربران به مجوز از حوزه های قضایی معتبر و معتبر نیاز دارد. اپراتورها. بازار P2P هنوز وجود دارد. سوال دراز مدت این است که چگونه با افزایش الزامات نظارتی مقابله کنیم. ،” او گفت.

اخیراً: چرا به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ از آن لذت ببرید، درآمد کسب کنید و بازی های بهتری بسازید

یورگنسن گفت که پلتفرم‌های P2P مانند صرافی‌های غیرمتمرکز به تکامل خود ادامه خواهند داد و توضیح داد: [decentralized exchanges] از نظر فنی یک مبادله همتا به همتا است، شرایط غیرقابل اعتماد را برآورده می کند و هزینه بسیار بیشتری دارد. با توجه به مقررات فعلی و قابل پیش‌بینی آینده، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال و ارز دیجیتال به پول نقد احتمالاً بیشتر مقررات را اعمال خواهند کرد. لطفا در مورد آن فکر کنیدمنطقی است که این نقاط دریافت وجه نقد هنگام ورود و خروج از کریپتو مانند هنگام معامله در داخل و خارج از سهام ثبت می شوند. […] در نهایت دولت می خواهد از این معاملات مالیات بگیرد و این ساده ترین روش است. ”

بسته شدن پلتفرم های اصلی P2P در سال ۲۰۲۳ نشانه ای از مقررات در حال تحول، به ویژه در ایالات متحده است. با این حال، کارشناسان معتقدند که پلتفرم‌های P2P همچنان نقش مهمی در کشورهای در حال توسعه خواهند داشت و این کشورها برای غلبه بر بسته شدن پلتفرم‌های محبوب جهانی، به سمت راه‌اندازی پلتفرم‌های بومی خواهند رفت.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا