🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: پی پال با شکایت SEC مرتبط با استیبل کوین PYUSD مواجه است

پی پال به اولین شرکت بزرگ فین تک تبدیل شد که پس از اعلام استیبل کوین خود در ماه آگوست، ارزهای دیجیتال را برای پرداخت و حواله پذیرفت.

غول پرداخت پی پال احضاریه ای از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در رابطه با استیبل کوین های خود که به دلار آمریکا متصل شده اند، دریافت کرده است.

به گزارش رویترز، این شرکت در ۲ نوامبر گفت که بخش اجرای SEC احضاریه ای را در رابطه با استیبل کوین PayPal USD (PYUSD) به پی پال ارائه کرده است.

این حرکت تقریباً سه ماه پس از راه‌اندازی استیبل کوین PYUSD توسط PayPal در اوایل آگوست انجام شد. استیبل کوین‌ها توسط Paxos Trust صادر می‌شوند و توسط سپرده‌های دلاری آمریکا، اسناد خزانه‌داری و معادل‌های نقدی مشابه پشتیبانی می‌شوند. PYUSD مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و برای پردازش پرداخت های دیجیتال و Web3 در نظر گرفته شده است.

به گفته یکی از سخنگویان Paxos، PYUSD تاکنون با موفقیت به کار گرفته شده است و تنها دو ماه پس از راه اندازی به ارزش بازار ۱۵۰ میلیون دلاری رسیده است. بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، PYUSD دارای ارزش بازار تقریباً ۱۵۹ میلیون دلار و حجم معاملات روزانه ۲.۷ میلیون دلار است.

اطلاعات استیبل کوین پی پال USD (PYUSD). منبع: CoinGecko

PayPal و Paxos بلافاصله به درخواست‌های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

افزایش سریع پذیرش PayPal USD در حالی اتفاق می‌افتد که صرافی‌های بزرگی مانند Coinbase، Crypto.com، Bitstamp و Kraken اندکی پس از راه‌اندازی، استیبل کوین را در پلتفرم‌های خود فهرست می‌کنند. در ماه سپتامبر، پی پال اعلام کرد که استیبل کوین PYUSD را در سرویس پرداخت موبایلی Venmo خود ادغام می کند و به کاربران امکان می دهد PYUSD را خریداری کرده و برای دوستان و خانواده خود ارسال کنند.

پی پال به طور فعال تلاش های ارزهای دیجیتال را در ایالات متحده و سایر کشورها نیز دنبال می کند. در ۳۱ اکتبر، پی پال مجوزی از اداره رفتار مالی بریتانیا برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در این کشور دریافت کرد.

مربوط: گری جنسلر جزئیات ۵ میلیارد دلاری SEC را که از اقدامات اجرایی به دست آمده است، پنهان می کند و ارزهای دیجیتال را پنهان می کند.

آخرین اقدام SEC علیه PayPal شواهد دیگری است که نشان می دهد دولت ایالات متحده چندان از مشاغل مرتبط با رمزنگاری استقبال نمی کند. رگولاتورها از چندین شرکت محلی بزرگ صنعت، از جمله شکایت مداوم علیه صرافی Coinbase شکایت کرده اند. در اکتبر ۲۰۲۳، SEC در نهایت شکایت سه ساله علیه ریپل، شرکت پشتیبان XRP (XRP)، یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار، را رد کرد.

در آوریل ۲۰۲۳، جرمی آلر، مدیر عامل Circle، ادعا کرد که سرکوب ارزهای دیجیتال توسط قانونگذاران ایالات متحده، عامل اصلی کاهش ارزش بازار استیبل کوین USDC (USDC) Circle است.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال – آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا