🚨 اخبار ارز دیجیتال

پی پال برای بازار NFT برای معاملات دارایی های زنجیره ای یا خارج از زنجیره ثبت اختراع ثبت می کند

سیستم خرید و انتقال NFT پیشنهادی PayPal از طریق ارائه‌دهندگان شخص ثالث، تقسیم‌بندی، DAO و حق امتیاز را مدیریت می‌کند.

پی پال با ثبت درخواست ثبت اختراع برای سیستم خرید و انتقال توکن غیرقابل تعویض (NFT) پیشرفت چشمگیری در جهت ایجاد اکوسیستم بلاک چین خود داشته است. این برنامه که در ماه مارس ثبت شد و در ۲۱ سپتامبر منتشر شد، روشی را برای انجام معاملات با NFT ها در زنجیره و خارج از زنجیره توصیف می کند.

این درخواست ثبت اختراع، که هنوز در حال بررسی است، سیستمی را توصیف می کند که به کاربران امکان می دهد NFT ها را از طریق ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث خریداری و بفروشند. اتریوم در متن ذکر شده است، اما ارائه دهنده آن مشخص نشده است.

مرتبط: پی پال به کاربران ایالات متحده اجازه می دهد تا ارزهای دیجیتال را از طریق کیف پول MetaMask بفروشند

پی پال با استفاده از پتانسیل کامل NFT ها بسیار فراتر از مبادله کلکسیون های الکترونیکی، توکن سازی را متصور شد.

NFTها در این مثال می‌توانند داده‌های دیجیتال منحصربه‌فردی را نشان دهند که می‌توان با استفاده از یک دفتر کل بلاک چین غیرمتمرکز ردیابی کرد. […] نمونه هایی از این دارایی ها عبارتند از: […] تصاویر و ویدیوهای دیجیتال، موسیقی، کلکسیون‌ها، و سایر هنرهای دیجیتال، و همچنین اسناد دارایی شخصی، بلیط رویدادها، اسناد قانونی و سایر موارد دنیای واقعی. ”

سیستم را می توان به طرق مختلف سفارشی کرد. به عنوان مثال، می‌تواند از خریدهای کسری از طریق توزیع توکن‌های حاکمیتی پشتیبانی کند، که سپس به تنهایی قابل معامله هستند. علاوه بر این، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) در ارتباط با ارائه‌دهندگان خدمات می‌توانند برای تسهیل نقدینگی NFT از طریق پلتفرم‌های اختصاصی استفاده شوند. NFT ها همچنین پتانسیل ایجاد درآمد از حق امتیاز را دارند.

نمودار شماتیک معاملات NFT خارج از زنجیره پیشنهاد شده توسط PayPal. منبع: USPTO

پردازش توسط ارائه دهندگان خدمات ممکن است شامل انطباق و مدیریت ریسک باشد. کاربران می توانند کیف پول دیجیتال خود را داشته باشند، اما نیازی به آن نیست. کارگزاران شخص ثالث می توانند انواع خدمات ذخیره سازی و پرداخت را به عنوان جایگزین ارائه دهند. تراکنش‌های خارج از زنجیره را می‌توان در یک «کیف پول omnibus» پردازش کرد که با ارائه‌دهنده خدمات مرتبط است و شامل کیف‌پول‌های خریدار و فروشنده است.

بنابراین، انتقال در بلاک چین ثبت نمی شود و نیازی به پخش تراکنش به شبکه بلاک چین یا پرداخت هزینه های گاز مرتبط با چنین تراکنش های زنجیره ای نیست.

بسته به درخواست خود، می توانید از هر ارزی در سیستم خود استفاده کنید. در ماه اوت، پی پال استیبل کوین خود را به نام پی پال USD (PYUSD) معرفی کرد که بر پایه اتریوم ساخته شده بود.

مجله: توکن کردن حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا