اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین PYUSD جدید پی پال با مشکلات قانونی و «کاهش عملکرد» مواجه است

کارشناسان صنعت مزایا و معایب استیبل کوین PYUSD پی پال را توضیح می دهند.

اگرچه چارچوب نظارتی مشخصی برای دارایی های دیجیتال هنوز در ایالات متحده ایجاد نشده است، پی پال، یکی از بزرگترین شرکت های فناوری مالی در ایالات متحده، استیبل کوین پرداخت PayPal USD (PYUSD) را اعلام کرد که به دلار آمریکا متصل است. در ۷ آگوست انجام داد.

یکی از سخنگویان PayPal به کوین تلگراف گفت که PYUSD مهم است زیرا پذیرش جریان اصلی تجربیات دیجیتال آینده به یک وسیله نقلیه دیجیتال پایدار نیاز دارد که بومی رمزنگاری شده و به راحتی به ارزهای فیات متصل شود. علیرغم محیط نظارتی نامشخص برای دارایی های دیجیتال در ایالات متحده، یک سخنگوی گفت:

تجربه ما نشان می‌دهد که زمان مدرن‌سازی و ارتقای زیرساخت‌های فنی سیستم مالی فرا رسیده است، و ما می‌خواهیم به کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان کمک کنیم تا با آن سازگار شوند و در تعامل باشند. نوسانات قیمتی که در سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد.”

با توجه به آمارهای اخیر، با بیش از ۴۲۶ میلیون حساب پی پال در حال حاضر در حال استفاده فعال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پی پال می تواند بر پذیرش استیبل کوین در پروژه های جدید خود تأثیر بگذارد. این شرکت همچنین دارای سهم بازار کمی بیش از ۵۰ درصد در فضای پردازش پرداخت آنلاین جهانی است.

درک تأثیر بالقوه PYUSD

راه اندازی PYUSD توسط PayPal مطمئناً قابل توجه است، اما ملاحظاتی وجود دارد که باید در نظر داشت.

الکس تاپسکات، یکی از بنیانگذاران موسسه بلاک چین و نویسنده کسب و کار، به کوین تلگراف گفت که پی پال به وضوح درک می کند که استیبل کوین ها برای آینده خدمات مالی و به ویژه پرداخت ها اساسی هستند. او گفت که استیبل کوین ها قبلاً ثابت کرده اند که به عنوان یک تجارت بسیار سودآور هستند.

“جای تعجب نیست که PayPal و دیگران می خواهند وارد بازار شوند. پی پال در حال حاضر با رقابت فزاینده ای در تجارت سنتی پرداخت خود مواجه است و به دنبال راه هایی برای تنوع بخشیدن به مناطق با حاشیه بالاتر است. استیبل کوین با درآمدهای اخیر تتر یک تناسب منطقی است. گزارشی حاکی از آن است که سود بیشتری نسبت به استارباکس، بلک راک یا حتی خود پی پال دارد. این پتانسیل سودآوری بسیار بالایی دارد.”

با این حال، PYUSD می تواند دارای مزایا و معایب باشد. یکی از واضح‌ترین مزیت‌ها این است که PYUSD می‌تواند به ورود کاربران جریان اصلی به فضای Web3 کمک کند.

تاپسکات گفت: “بزرگترین مزیت PYUSD این است که احتمالاً به عنوان ابزار پرداختی که عموم مردم می توانند از آن استفاده کنند، در اقتصاد دیجیتال ادغام می شود.”

برای درک این موضوع، پگا سلطانی، رئیس محصولات پرداخت ریپل، به کوین تلگراف گفت که استیبل کوین ها به عنوان مکانیزمی برای توکن کردن ارزهای فیات مانند دلار آمریکا عمل می کنند.

او گفت: “با توکن کردن دارایی‌های دنیای واقعی (فیات در این مثال)، استیبل کوین‌ها به گسترش اکوسیستم ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند. این دارایی‌ها به تراکنش‌ها و پرداخت‌ها در اقتصاد کریپتو اجازه می‌دهند به فیات مرتبط شوند. زیرا شما می‌توانید.”

با این حال، سلطانی خاطرنشان می‌کند که اکوسیستم پرداخت بسته PayPal تنها ممکن است کارایی را به خودی خود بهبود بخشد، و خاطرنشان می‌کند که «برای مصرف‌کنندگانی که کارمزد و زمان‌های سریع تراکنش را تجربه می‌کنند، ممکن است پیشگامانه نباشد.»

در مقابل، سلطانی گفت که اگر پی پال کاربران را به استفاده از PYUSD خارج از اکوسیستم خود تشویق کند، استیبل کوین می تواند نسبتاً سریع سهم بیشتری از بازار را به دست آورد. PYUSD به تازگی راه اندازی شده است، اما چندین صرافی جهانی ارزهای دیجیتال مانند Changelly اعلام کرده اند که PYUSD را فهرست می کنند.

همچنین توجه به این نکته مهم است که میلیون ها کاربر برای تراکنش های مالی خود به PayPal اعتماد دارند. سلطانی گفت یکی از مشکلات احتمالی استیبل کوین ها این است که سیستم های قابل اعتمادی نیستند.

او توضیح داد: “خریداران باید به صادرکننده اعتماد کنند تا مطمئن شوند که پول آنها واقعاً پشتوانه ۱:۱ است. برای کسانی که این کار را می کنند می تواند قابل اعتمادتر باشد.”

در حالی که همه این جنبه‌ها قابل توجه هستند، جای تعجب نیست که یکی از بزرگترین نگرانی‌های مربوط به PYUSD عدم وضوح در مقررات دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده است.

سلطانی گفت: «PayPal زمان بسیار جالبی را برای راه‌اندازی یک استیبل کوین با توجه به عدم شفافیت نظارتی در مورد ارزهای دیجیتال و چالش‌هایی که در سراسر فضای رمزنگاری ایجاد می‌شود، انتخاب کرده است.

صدور و نگهداری PYUSD توسط Paxos، یک متولی واجد شرایط که توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم می شود، انجام می شود. مارگارت روزنفلد، مدیر ارشد حقوقی Cube Exchange، یک صرافی دارایی دیجیتال که قرار است در استرالیا راه اندازی شود، به کوین تلگراف گفت که این یک تراست ورشکستگی با حساب های کاملاً تفکیک شده است. گفت به این معنی است که باید حفظ شود. او گفت: “Paxos، نه PayPal، مالک دارایی های پشت استیبل کوین ها است.”

روزنفلد افزود که در حالی که Paxos در فوریه ۲۰۲۳ اعلامیه Wells را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در رابطه با استیبل کوین Binance USD (BUSD) دریافت کرد، شرکت‌های قدیمی فین‌تک مانند PayPal همچنان Paxos را در اختیار دارند.

“این نشان می دهد که مخالفت های قوی برای پذیرش دارایی های دیجیتال در امور مالی سنتی در ایالات متحده وجود دارد. بانک های ایالات متحده همچنان از سوی تنظیم کننده های فدرال تحت فشار قرار می گیرند تا از به اصطلاح خطرات دارایی های دیجیتال اجتناب کنند. این مهم شده است زیرا وجود دارد. بسیاری،” او گفت.

جدا از مقررات، تاپسکات معتقد است که PayPal به دلیل سایر استیبل کوین‌هایی که مدت‌ها پیش راه‌اندازی شده‌اند، با PYUSD ضرر بیشتری دارد. “در ابتدا، PYUSD نسبت به همتایان معتبرتر خود نقدینگی کمتری دارد و توانایی کمتری دارد. Tether و Circle با هم نزدیک به ۱۰۰٪ از بازار را کنترل می کنند و Tether به ویژه نزدیک به ۸۰٪ است.”

علاوه بر این، این واقعیت که PYUSD برای تجارت مبتنی بر شبکه اتریوم است نیز ممکن است نگران کننده باشد.

مارک هاینن، معاون توسعه تجارت در بنیاد توسعه استلار، به کوین تلگراف گفت که اگرچه اتریوم بسیار محبوب است، اما اساساً برای پرداخت ساخته نشده است.

او گفت: “هزینه و مقیاس پذیری می تواند مانع پذیرش PayPal شود.”

با توجه به این موضوع، سلطانی گفت که انتشار استیبل کوین در چندین زنجیره در آینده برای پی پال جالب خواهد بود.

پی پال در زمینه فناوری بلاک چین و دارایی های دیجیتال صعودی است

برای درک کامل تأثیر PYUSD بر اکوسیستم Web3 خیلی زود است، اما یک چیز مسلم است: PayPal به نوآوری خود ادامه خواهد داد. سخنگوی شرکت گفت:

ما به ارائه محصولات و خدمات مورد نیاز برای بهبود سلامت مالی و گسترش فرصت‌های اقتصادی در عصر جدید دیجیتال ادامه خواهیم داد. این شامل ویژگی‌های جدیدی است که با استفاده از دارایی‌های دیجیتال فعال می‌شود.



نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا