اخبار ارز دیجیتال

تعطیلی Paxful نیجریه را سخت‌تر از سایر نقاط جهان ضربه زده است. در اینجا دلیل آن است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تعطیلی Paxful باعث غم و اندوه جامعه جهانی آن شد، اما تأثیر زیادی بر جامعه نیجریه داشت که پیشگام استفاده از رمزنگاری P2P بود.

بسته شدن بازار ارزهای دیجیتال همتا به همتا، Paxful، جامعه جهانی آن را به دنبال جایگزین‌هایی قرار داده است، اما به نظر می‌رسد که به‌ویژه بر جامعه نیجریه Paxful تأثیر گذاشته است.

در ۴ آوریل، Paxful تعطیلی را اعلام کرد. به گفته وبلاگ ری یوسف بنیانگذار و مدیر عامل، دلایل این تصمیم «تعویض کارکنان کلیدی» و محیط نظارتی بوده است.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Chainalysis’s Cryptocurrency Geography Report در سال ۲۰۲۰ انجام شد، نیجریه از نظر پذیرش و استفاده از رمزنگاری در بین ۱۵۴ کشور شرکت‌کننده در این مطالعه رتبه هشتم را به خود اختصاص داد. پذیرش و استفاده از ارزهای دیجیتال در نیجریه همیشه اینطور نبود تا زمانی که Paxful در استفاده از همتا به همتا (P2P) پیشگام شد و به گسترش صنعت ارزهای دیجیتال در این کشور کمک کرد.

کاربر نیجریه ای ارز دیجیتال امانوئل سوسگ به کوین تلگراف گفت که بسته شدن Paxful شبیه “مرگ یک عزیز” است. سوق در ادامه گفت که Paxful پلتفرمی بود که تا سال ۲۰۱۵ برای مبادله کارت های هدیه آمازون و اپل با بیت کوین استفاده می کرد.

یکی دیگر از اعضای جامعه نیجریه Paxful، تحلیلگر داده Obinna Uzoije، گفت که در اوایل کار خود، او از Paxful برای مبادله دلارهایی که از کارفرمایان دریافت می کرد برای پرداخت های نایرا استفاده می کرد. Uzoije توضیح داد که بسته شدن بسیاری از دیگر علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در نیجریه به این فکر افتاده است که آینده بازار کریپتو چیست.

مربوط: Paxful وجوه از دست رفته سلسیوس را به کاربران برمی گرداند

عکیم عبداللهی، فروشنده فرابورس (OTC) می‌گوید که حضور سرویس escrow Paxful باعث ایجاد نسلی از فروشندگان OTC شده است. فروشندگان دانش کافی برای استفاده از این پلتفرم را نداشتند و می‌توانستند کارت‌های هدیه را از افرادی که مایل به فروش بودند خریداری کنند.

برخی از اعضای جامعه گرفت برای ابراز نگرانی در مورد بازگرداندن وجوه کاربران در توییتر منتشر شد. با این حال، یوسف توییت تیم Paxful در حال کار بر روی پاکسازی ارسالی کاربران است.

مجله: سفر بلاک چین: ری یوسف از Paxfulنویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا