اخبار ارز دیجیتال

شکایت یکی از بنیانگذاران Paxful به اختلاس، پولشویی و فرار از تحریم های آمریکا اشاره دارد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک اختلاف تلخ بین بنیانگذاران Paxful در دادگاه دلاور ممکن است منجر به بسته شدن ناگهانی بازار ارزهای دیجیتال شده باشد.

مناقشه شدید دادگاه دلاور بین بنیانگذاران Paxful، آرتور شابک و محمد (ری) یوسف، دلیل واقعی بسته شدن ناگهانی بازار بیت کوین در ۴ آوریل بود که این احتمال وجود دارد.

طبق اسناد دادگاه، Shabak و Youssef که Paxful را در سال ۲۰۱۵ به دلیل علاقه مشترک به بیت کوین (BTC) تأسیس کردند، چندین اتهام علیه یکدیگر مطرح کرده اند و برای کنترل شرکت شکایت کرده اند. این اتهامات شامل اختلاس وجوه شرکت، پولشویی و فرار از تحریم های آمریکا علیه روسیه است.

موسس مخالف است

Schaback تا فوریه ۲۰۲۲ به عنوان مدیر عملیاتی Paxful (COO) خدمت کرد، تا زمانی که او به یوسف، مدیر ارشد اجرایی (CEO) Paxful برای نظرات در مورد آینده و عملکرد بازار پیوست. به دلیل اختلافات، ظاهراً او از شرکت در این بازار منع شد. عملیات شرکت توجیه هزینه های روزافزون برای گروه های خصوصی. ”

اسناد دادگاه در ۲۱ مارس ۲۰۲۳ در دلاور ثبت شد. منبع: دیوان دادگستری ایالات متحده دلاور.

طبق ادعای Schaback در دادخواست، مقادیر زیادی بیت کوین Paxful به یک سازمان ترکیه ای به نام “EMiR” منتقل شده است که به ادعای او یک شرکت نرم افزاری قانونی نیست. هیچ وب سایتی وجود ندارد که نرم افزار یا خدمات توسعه وب و آدرس های فیزیکی آنها را منتشر کند. […] به نظر می رسد شما متعلق به یک شرکت پوشاک هستید. “

پیمانکاری فرعی که گفته می شود از EMiR پول دریافت می کند Dekslektika است، یک شرکت مستقر در سن پترزبورگ، روسیه که متعلق به مدیر سابق Paxful است. بر اساس پرونده های دادگاه، این شرکت ها متهم شدند که پشت یک “معامله بزرگ و غیرعادی” هستند که پس از تعلیق شرکت Schaback از فعالیت های شرکت آغاز شد. در این دادخواست آمده است: «این نقل و انتقالات هیچ هدف تجاری قانونی ندارد.

یوسف در اظهار نظری به کوین تلگراف، این ادعا را “مسخره” خواند. او گفت که این اتهام حول محور پرداخت حقوق و دستمزد به یک شرکت مهندسی ترکیه ای است که برای Paxful کار می کند. “او [Schaback] او با این اتهامات جلوی پرداخت حقوق و دستمزد مهندسان را گرفت و حتی ادعا کرد که جعلی بوده و چنین خدماتی را اجرا نمی‌کند. […] خود آقای شبک مجبور شد اعتراف کند که این یک اشتباه فاحش بوده و هیئت مدیره با پرداخت مانده معوقه به این مهندسان موافقت کرده است.

اسناد دادگاه ثبت شده در ۳ مارس ۲۰۲۳. منبع: دیوان دادگستری ایالات متحده دلاور.

دیدگاه یوسف

یوسف ادعا می کند که تاکتیک های حقوقی هم بنیانگذارش “نزدیک به تروریسم” بوده و برای بسیاری از کارمندان و مدیران Paxful هزینه داشته است. “اتهامات او به حدی افتراآمیز بود که او GC، CTO، CISO، معاون مالی و معاون منابع انسانی خود را از دست داد. او یکی از معتبرترین شرکت های حقوقی آمریکا است. یکی از شرکت های حقوقی به نام مک درموت ویل و امری تحت تعقیب قرار خواهد گرفت. او از نمایندگی ما در دلاور حذف شد.”

یوسف گفت که حفظ شابک در پکسفول تحت استعفای قریب الوقوع تیم غیرممکن است.

“من و آرتور برای مدتی در نیویورک بی خانمان بودیم در حالی که Paxful را می ساختیم. او از خانواده ای طبقه کارگر مانند من می آید و ما خیلی با هم ارتباط داشتیم. در ابتدا او سخت کار کرد و ارزش افزوده داشت. در حدود سال ۲۰۱۸ او شروع به تغییر کرد. من پوشش دادم. اما وقتی تمام ELT تهدید به استعفا کردند من از اینکه او تغییر کرده است وحشت کردم.باید حقیقت را بپذیرم.

دیدگاه شباک

شاباک در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که یوسف اقدامی یکجانبه برای بستن پکسفول در ۴ آوریل انجام داد. ”

Schaback می گوید که دسترسی محدودی به اطلاعات شرکت دارد و به مدت ۱۸ ماه در فعالیت های روزمره شرکت نداشته است.

“آقای یوسف و من تفاوت های اساسی در جهت گیری محصول Paxful و حاکمیت شرکتی داشتیم. از اقدامات فعلی او، هدف او حذف Paxful از حوزه قضایی ایالات متحده به دلیل فشار نظارتی است. من می دانم که این اتفاق افتاده است.”

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا